Zavrieť

Porady

Daňové priznanie občianskeho združenia

Prosím o radu.
§ 41 Zákona o dani z príjmu hovorí, že občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43 a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b).
Čiže občianske združenie, ktoré malo v r.2005 príjmy iba z nadácií, 2% dane, darov, členských príspevkov, účastníckych poplatkov z akcií, dotácie z MŠ SR a úrokov z účtov v celkovej sume cca 666 000,- Sk daňové priznanie nemusí podať??? Ďakujem voprad všetkým.
Usporiadat
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
victoria Pozri príspevok
Zacnete od poslednej strany kde napisete sucet vsetkych prjmov a vydavkov a cislo ktore dostanete sa prenesie do r.100. Potom dalej upravujete:
2% z dani nie su predmetom dane - r.220
clenske prispevky su oslobodene od dane - r.230
uroky zdanene zrazkovou danou - r.240
vsetky naklady vratane zrazenej dane pokial sa tykaju iba hlavnej cinnosti - tabulka A, r.13 a r.15 a nasledne r.130
Takymto sposobom by ste sa mali dostat na zaklad dane 0.
Pozerali sme to DP , ale ešte potrebujeme trošku usmerniť.My máme ísť vlastne na C2 a tam to nejako porátať? Čiže všetky príjmy - sú vlastne nezdaňovaná činnosť a tie všetky náklady sú tiež nezdaňovaná činnosť.Ako , ktoré okienko zaplniť 1,2,3?Ďakujeme.
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

victoria Pozri príspevok
Zacnete od poslednej strany kde napisete sucet vsetkych prjmov a vydavkov a cislo ktore dostanete sa prenesie do r.100. Potom dalej upravujete:
2% z dani nie su predmetom dane - r.220
clenske prispevky su oslobodene od dane - r.230
uroky zdanene zrazkovou danou - r.240
vsetky naklady vratane zrazenej dane pokial sa tykaju iba hlavnej cinnosti - tabulka A, r.13 a r.15 a nasledne r.130
Takymto sposobom by ste sa mali dostat na zaklad dane 0.
Na Daňovom úrade tvrdia, že neziskovky začínajú robiť daňové priznanie tabuľkou C1 alebo C2 podľa toho, či vedú jednoduché alebo podvojné účtovníctvo. Prosím o uvedenie danej problematiky na správnu mieru. Lebo aj v "publikácii" je to myslím nesprávne uvedené.
0 0
vlasta61 vlasta61

vlasta61 je offline (nepripojený) vlasta61

narodeniny: 20.12.
Prosím o radu skúsených poraďákov.
Sme občianske združenie-odborová organizácia, ktorá v roku 2009 mala príjem z predala nehnuteľnosti - rekreačnej chaty. ˇUčtujeme v JÚ. Okrem tohoto príjmu nemáme iné zdaniteľné príjmy, viem že sme povinní podať daňové priznanie a odviesť príslušnú daň. Ale s tlačivom DP PO si poradiť neviem. Čo zaradiť do tabuľky C2 do jednotlivých riadkov. A ako postupovať ??? Nie som účtovníčka.
Dakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

mam jeden pripad v OZ, OZ poskytlo dar z prijatych 2% na zaklade zmluvy pre nadaneho studenta ZUS 1000eur,v zmluve je definovane na co ten fin.dar ma byt pouzity. je to vydavok neovplyv.zaklad dane? radili sme sa viacere uctovnicky a nezhoduju sa nase nazory,kde by som si to mohla pozriet,viete mi prosim poradit? dakujem
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Je to vydavok vynalozeny na prijmy oslobodene od dane alebo nezahrnane do zakladu dane. Danove priznanie, tabulka A, riadok 13.
0 0
VieraK. VieraK.

VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

Prosím, nevie niekto poradiť ohľadom vypĺňania DP obč.združenia? Ide o JÚ, ktorou tabuľkou začať - tabuľkou C2? Čo všetko v nej uviesť? Sumu na r. 1 preniesť do riadku 100?
0 0
lakko lakko

lakko je offline (nepripojený) lakko

Prosim o pomoc s danovy priznanim OZ. Toho roku sme po prvy krat mali danovy prijem, t.j. sponzorske peniaze za reklamu. Musime z toho odviest dan. Problem mam stym, ze faktura bola vystavena 29.12.2009 a faktura bola uhradena az 16.1 2010. Znamena to, ze je to pre nas pohladavka. Do ktorej kolonky DP mam zapisat tento danovy prijem? Ako je to zo zaplatenim dane? Musime to zaplatit teraz, alebo az na buduci rok kedze faktura bola uhradena az v roku 2010.
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Neviem to inak prilepiť, ale na tejto stránke na str. 3 je postup, ako vyplniť DP pre neziskovky.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita...fodppo2009.pdf
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Dakujem,velmi ste mi pomohli.
Zuctovala som vsetky prijmy a vydaje,vysla mi strata suma rozdielu prijmov a vydavkov nezdan.cinnosti v C2 r.1 tu iste napisem do r. 100
je potrebne pri strate este rozpisovat do r. 220 sumu prij.2%z DU a otatne prijmy nezdanovane...?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim,je tu niekto kto prave vyplna DP OZ?
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja vypĺňam DP pre OZ, vediem JU a na r. 100 mám kladné číslo. Naše príjmy a výdaje sú iba z nezdaňovanej činnosti. V DP vypisujem C2, z r. 1 C2 = riadku 2 C2 a toto číslo uvediem na r. 100 priznania.
Na r. 130 uvádzam všetky výdavky, detto na r. 200.
Na r. 230 uvádzam sumu celkových príjmov mimo bankových úrokov, na r. 240 uvádzam sumu bankových úrokov, z ktorých bola realizovaná zrážková daň.
Riadok 300 sú celkové príjmy. Tým pádom mám na r. 310 nulu a potom už samé nuly.
2% my nemáme, s tým neviem poradiť, kam to dať.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

2% su riadok c.220 danoveho priznania
0 0
Daphne Daphne

Daphne je offline (nepripojený) Daphne

victoria Pozri príspevok
Odpoved najdes v § 12 a 13 zakona o danie z prijmov ale aj v nasej novej publikacii :-)
§ 12 zakona o dani z prijmov hovori ze dotacia je predmetom dane nakolko predmetom dane v OZ nie su iba dary a 2% ale nasledne § 13 hovori ze od dane su oslobodene medzi inym aj:
g) finančné prostriedky plynúce z grantov poskytovaných na základe medzinárodných zmlúv, ktorými je Slovenská republika viazaná,
dotacie z ministerstva su vacsinou z prostriedkov EU, alebo prostriedkov statneho rozpoctu
OZ dostalo v roku 2009 ucelovo viazanu dotaciu z mestskeho rozpoctu. Z dotacie boli uhradene naklady na projekt. Nespotrebovanu cast financii na projekt vratilo OZ v zmysle zmluvy na ucet mesta v roku 2010. Podla § 12 predmetom dane u danovnikov, ktori nie su zalozeni na podnikani ( co OZ nie je) su prijmy z cinnosti ktorymi dosahuju zisk alebo ktorymi sa zisk da dosiahnut.... Uvedenym prijmom sa zisk nedosiahol a ani sa v zmysle zmluvy dosiahnut nedal. Nemyslim, si, ze by uvedena dotacia bola predmetom dane. Alebo sa mylim ?
dik za Vas nazor
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

V prvom kroku je dotacia predmetom dane ale zakon o dani z prijmov ju v nasledujucom paragrafe oslobodzuje takze vo finale je dotacia prijem oslobodeny od dane. To ze je dotacia v prvom kroku prijmom, ktory je predmetom dane znamena ze v jej pripade OZ nie je oslobodene od povinnosti podat danove priznanie. Takze v pripade prijatia dotacie je OZ povinne podat danove priznanie ale zakon o dani z prijmov z danoveho hladiska tento druh prijmu oslobodzuje.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujeeeem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

pozeram stranku DU a aktualne vykazy pre OZ, na r. 2009 pozivate tieto?
Výkaz o príjmoch a výdavkoch - (Výkaz NO Uč.1-01) - príloha č. 1 k opatreniu č. 24764/2007-74,
- Výkaz o majetku a záväzkoch - (Výkaz NO Uč 2-01) príloha č. 2 k opatreniu č. 24764/2007-74.
0 0
vlasta61 vlasta61

vlasta61 je offline (nepripojený) vlasta61

narodeniny: 20.12.
Prosím radu pre začiatočníka: Vyplňujem DP občianskeho združenia , ktoré vedie JU a malo v r. 2009 príjem z predaja majetku, ktoré využívalo pre svoju činnosť - vyplním r. 4 tabuľky C2. Z riadku 1 tabuľky C2 prenesiem údaj do r. 100 a kde mám zapísať údaj z r. 4 tabuľky C2 ?? Vychádza mi že do r. 180 alebo 190 ??
Dakujem za pomoc.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ten už inde neuvádzaš, máš ho zahrnutý v riadku 100.
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Prosím vás, ak občianske združenie v roku 2009 nevykonávalo žiadnu činnosť /bolo neaktívne/ musí podávať daňové priznanie?

Vďaka
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

damati Pozri príspevok
Prosím vás, ak občianske združenie v roku 2009 nevykonávalo žiadnu činnosť /bolo neaktívne/ musí podávať daňové priznanie?

Vďaka
nemusí, ale je potrebné napísať na DÚ oznámenie prečo ste nepodali DP, aby vás nevyzvali

aj keby vykonávalo činnosť a malo len príjmy oslobodené od dane, tiež nemusí
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať