Zavrieť

Porady

zrušenie registrácie DPH elektronicky

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, ako mám podať žiadosť o zrušenie registrácie platcu DPH elektronicky? Márne sa preklikávam stránkou finančnej správy, neviem nájsť odkaz na podávanie takéhoto druhu žiadosti. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Katalóg formulárov - Register - Registrácia na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty

    REGDPv14 Žiadosť o registráciu, oznámenie zmien, žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmov a daň z pridanej hodnoty



    Žiadosť o registráciu
    Žiadosť o zrušenie registrácie
    Oznámenie zmeny týkajúcej sa registrácie
    Oznámenie zmeny identifikačných údajov


    I. Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia, oznámenie zmeny alebo zrušenie registrácie

    Daň z príjmov

    - získanie povolenia alebo oprávnenia na podnikanie, začatie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo začatie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, vznik stálej prevádzkarne na území SR

    - zrušenie povolenia alebo zánik oprávnenia na podnikanie, ukončenie výkonu inej samostatnej zárobkovej činnosti fyzickou osobou alebo ukončenie prenajímania nehnuteľnosti fyzickou osobou, zánik stálej prevádzkarne na území SR

    - vznik povinnosti platiteľa dane z príjmov
    --- zo závislej činnosti
    --- vyberaných zrážkou
    --- platiteľa príjmu, z ktorého sa zabezpečuje daň

    - zánik povinnosti platiteľa dane z príjmov

    - iné



    Daň z pridanej hodnoty

    - tuzemská alebo zahraničná osoba
    - skupina
    Naposledy upravil avalik : 23.02.14 at 11:40

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    tictac7, Gabhus, Lubaba, JuKaS, vodniksro, Ludmiiilka, Mery3, zvedavec
    8
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 ...som fakt netušila, že je na to predpísaný formulár....prednedávnom bola ešte vlastná tvorba :-)
    ...z toho vyplýva len jedno - málo klikala
    avalik ja klikam aj za teba .... inac, aj cisla uctov sa nahlasuju a rusia cez tento formular
    tictac7 ...veď ja som Ti za Tvoje rady a postrehy povďačná - KLIK
    Gabhus Avalik nevieš, tento formulár sa používa aj na odhlásenie platcu dane zo závislej činnosti? Mne to poradili na DÚ a ja tam vidím len daň z príjmu a DPH, ale závislú činnosť nie. Tak neviem.... Ďakujem
    avalik ano doplnila som do odpovede
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. nepodávaš žiadosť o zrušenie registrácie, ale oznamuješ, že si prestala spĺňať podmienky na ........, preto lebo ..... a teda žiadaš, aby Ti správca dane určil posledné zdaňovacia obdobie ......
    2. stránka FS - všeobecné - nešpecifikované podanie
    3. tlačivo nenájdeš - musíš použiť vlastnú tvorbu s odvolávkami na príslušné ustanovenia príslušných zákonov....

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja sa pokúšam tiež podať žiadosť o zrušenie registrácie pre DPH.... živnosť bude od pondelka prerušená a potrebujem aj zrušiť platenie DPH.....
    začala som vypisovať to tlačivo, ale je tam toľko koloniek, že sa bojím, že niečo vypíšem zle a budem mať problém.....
    vypisoval to už niekto? čo všetko nesmiem zabudnúť vypísať?
    pozerám, že tam je aj zrušenie účtu, ale ten zatiaľ neruším, ešte tam budú chodiť peniaze za neuhradené faktúry, ten sa zruší, až prídu všetky platby.....

    volala som si na DÚ a poradili mi vyplniť to tlačivo, tak to snáď bude v poriadku .....
    Naposledy upravil JAJA11 : 07.03.14 at 11:07
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    leoslav1962 chcem sa opýtať, ako treba vyplniť to tlačivo k zrušeniu na DPH, môžete mi poradiť?
    dakujem
    JAJA11 toto tlačivo som vyplnila, väčšinu koloniek som nevyplňovala, zostali prázdne... https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.238.html
    leoslav1962 Ďakujem za odpoveď. To tlačivo som tiež vyplnila, ale v tej časti , kde sú tie paragrafy to som nevedela čo tam mám vypísať a daňový úrad mi poslal výzvu, aby som to doplnila, odkedy chcem zrušiť DPH, dátum, potom dôvod, to som uviedla, že nemáme obrat , ale v tom tlačive to tam nikde nie je, alebo to neviem nájsť. Na výzvu som reagovala a vypísala som to všeobecné tlačivo, tak snáď to bude stačiť. Uvidím aká príde odpoveď. Ešte raz ďakujem. Pekný zvyšok nedele.
      zbaliť

    zrušenie registrácie DPH elektronicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.