Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkov

Uctujem jednoduche uctovnictvo v POHODE. Vo vykaze o majetku a zavazkoch mi nesuhlasi Material s mojimi vypoctami. Aj viem asi preco: v inventurnom supise mam jednu polozku s nulovym stavom, ale ocenenie je -9,60 Sk. Ako to mam zrusit, aby mi to tam nefigurovalo? Dakujem. Surne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Keď si dáš tlačovú zostavu výkazu o majetku a záväzkoch máš tam dva stlpce jeden biely a jeden sivý. V tom bielom si môžeš upravovať hodnoty, takže tam si to uprav a daj vytlačiť.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Vo výkaze v tom bielom poli dáš s plusom a keď dáš náhľad, tak by si tam mala mať nulu, ak teda tam má byť tá nula.

    kajab je offline (nepripojený) kajab

    kajab
    A ked dam urobit datovu uzavierku, tak aku hodnotu materialu na sklade mi prenesie do noveho roka : tu co on pocita alebo co ja opravim? Lebo nemozem mat na sklade nejaky material s nulovym poctom a s minusovou hodnotou ceny. Ked som si pozrela Odchylku metody vazenej nakupnej ceny, mam tam viacere nepresnosti v prepocitanej cene, ale len tato je s minusovou hodnotou a zaroven s nulovym stavom. Co mam robit s tymi ostatnymi polozkami. Mam to nechat tak alebo to mam niekam zauctovat. V podvojnom uctovnictve by som to vedela, ale v JU to neviem.Dakujem

    Hanah je offline (nepripojený) Hanah

    Hanah
    Na skladovej karte si POHODA pamätá vždy poslednú váženú nákupnú cenu, napriek tomu, že stav zásoby je nula. VNC sa potom pri prvom príjme aktualizuje.
    Zásoby s nulovým stavom a vyčíslenou VNC Vám ale aj tak nemôžu robiť rozdiel, pretože nula x niečo je nula.
    Skúste dať urobiť opravu integrity cez Údržbu databázy a pozrite sa na to potom.
    A o koľko Vám to vlastne nesedí?
    Skutočná hodnota skladu je vlastne inventúrny súpis + mínusové odchýlky, resp. - plusové odchýlky. Nezhoduje sa to ani takto.
    Príp. pošlite aký Vám vychádza inventúrny súpis, aká je celková suma odchýlok a čo ťahá do výkazu.

    Výkaz o majetku a záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.