Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2013 typ A

chcem sa spýtať ... vypĺňam DP typ A cez fin.správu a do riadku 56 nárok na daňový bonus mi to nechce zobrať ten nárok -na dve deti. mám v úvodnej časi vypísané mená aj zaškrtnuté 1-12 u oboch. neviete poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka.V všetko mám uvedené
    Mirka.V ako ... môžem to vytlačiť ... len mi to ukazuje chybu. stále akoby niečo pýtalo s riadkom 77 obmedzená daň.povinnosť.... mám riadok 77 vyplniť???
    avalik nemas nahodou v I. oddieli zaskrtnuty riadok 11?
    Mirka.V pozerám ... nemám ho zaškrtnutý - zatiaľ dakujem za odpoved
      zbaliť
    Ja mám ten istý problém, jedno dieťa, študentka na VŠ, ktorej som zadala mesiace január až apríl, v riadku 56 som dala sumu 84,12 Eur /21,03 x4/, a tiež mám všetko v poriadku, LEN r.56 nie! Písala som doobeda ce FB na fin. správu a odpísali mi, že asi nemám z nejakého dôvodu nárok na ten DB, ich kontrola je správne nastavená a ak chcem, mám im to zaslať v xml. súbore a skontrolujú mi to, to som však nespravila, lebo to bez synovej pomoci neviem spraviť. Skúste im to tiež napísať cez facebook, snáď sa tým budú zaoberať. Robila som to cez E-dane JAVA.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mirka.V no ja som to robila na ich webe ... lebo Javu má strašne pomalú ... a určite moji majú nárok na DB ... tam to je bez debaty .... a kam mám napísať ?
    avalik úhrn príjmov je aspoň 2 026,20 € ?
    ccokoladecka Presne toto iste vypisuje aj mne a narok na DB je splneny, mam pocit ze oni maju chybu. podarilo sa vam nieco zistit?
    avalik dajte konkretne cisla
    Mirka.V áno ... úhrn príjmov 6990,17 €. ono ešte pozerám .. .že to chce do kolonky 56 nárok na daň.bonus ... ak je DP nižšia .. treba napísať vraj nulu je v poučení. nechápem prečo, keď nárok je. a potom už ďalej .. nejak tomu asi nechápem ...riadok 59 ..
    Mirka.V čísla:
    Príjem = 6990.17
    poistné = 936.44
    SP = 656.87
    ZP = 279.57
    ZD = 6053.73

    manželka príjem = 1052.22
    nezd.časť = 1127,08 (7mesiacov na RD)
    nezd.časť daňovník = 3735.94
    Základ dane = 1190.71
    Daň = 226,23

    nárok na daň.bonus 2 deti = 509.28

    uhradená daň zamestnávateľom = 440,35

    :-) tak skúste :-) hádam som na nič nezabudla .
    avalik zobralo to DB bez problemov, NCZD na manzelku je ((3735,94-1052,22)/12)*7= 1565,50
    Dašena O. Mne ešte nejdú eDane, vám áno? DP 2013
    Dašena O. A už som zistila, že idú ale len cez Jawu, ja som to spúšťala cez Windows
    Blanka Urbanová Takže, práve som sa dovolala na caal centrum B.B., už o tom vedia, majú oni chybu v r. 56, pracuje sa na jej odstránení.Pokiaľ potrebujeme pracovať ďalej, máme to natvrdo opraviť a odoslať. Pekný deň!
    Mirka.V jupíííííí :-) tak aspoň tak že vieme na čom sme :-) díky blanka
      zbaliť

    Daňové priznanie 2013 typ A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.