Zavrieť

Porady

DPFO B 2013 - minimálny počet príloh je 2?

Aké číslo sa píše do riadku 122 DPFO B? Sú prílohy 1 a 2, ktoré sú súčasťou tlačiva daňového priznania povinnými prílohami? Aj vtedy, keď zostávajú úplne prázdne?

Aj keď to nie je logické, tu je odpoveď z finančného riaditeľstva:

Keďže sú prílohy č. 1 a 2 k daňovému priznaniu k dani z píjmov fyzických osôb typu B za zdaňovacie obdobie roku 2013 súčasťou tlačiva daňového priznania, daňovník na riadku č. 122 uvádza počet všetkých príloh ( vrátane Prílohy 1 a 2), ktoré sú súčasťou daňového priznania. Aj v prípade, že daňovník nemá povinnosť vyplniť prílohu číslo 1 a prílohu č. 2 daňového priznania, , na riadku č. 122 uvedie počet príloh minimálne 2.

Oporúčame aby bol v prílohách bol uvedený dátum aj podpis, aj ked nie sú vyplnené.
Naposledy upravil kompozit : 07.03.14 at 06:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    UPS, aj ja mám chybu, v DP sa píše: uvádza sa počet všetkých príloh - vrátene Prílohy 1 a 2 - takže minimálne 2 prílohy... ja som dala 0
    balunka min.2 prílohy sú vždy,aj keď nijaké nedávaš
    kn-alka aj v minulých rokoch sa sem-tam stalo, že bol iný počet príloh, než ako bolo uvedené v DP a nikto nereklamoval, neposlali na opravu, to je taká minimálna chybička krásy - za to sa nestriela

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    to aj mňa zaujalo, zatiaľ čo robila, som nedala žiadnu prílohu - teda políčko prázdne, aj keď v podstate je tam príloha 1 a 2

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    a výkazy sa po novom medzi prílohy neuvádzaju, pri podavaní mi to pracovnicka DU opravovala...
    Bea16 ako podať výkazy osobne? Existuje potvrdenie o podaní? Nikde som ho nenašla. Ďakujem.
    JAJA11 alfa nevypĺňa počet príloh, ona nevvie, koľko ich bude :-)

    DPFO B 2013 - minimálny počet príloh je 2?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.