Zavrieť

Porady

Čínska ruža

Mám doma čínsku ružu, strihám ju tak, aby bol z nej pekný stromček. Je už dosť veľká, ale vôbec mi nekvitne. Poradí mi niekto, čo mám robiť, aby mi krásne zakvitla? Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Niafa
Mám doma čínsku ružu, strihám ju tak, aby bol z nej pekný stromček. Je už dosť veľká, ale vôbec mi nekvitne. Poradí mi niekto, čo mám robiť, aby mi krásne zakvitla? Ďakujem.
No s tým je dosť veľký problém, musíš jej pekne dohovoriť, pomáha to. Mne tiež dlho dlho nekvitla a teraz mám každý deň po dva kvety.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

S tým dohovorom súhlasím. Mala som tiež jednu , vždy nasasdila puky a keď boli tesne pred rozkvitnutím tak ich zhodila. Takto to fungovalo pár rokov. Nakoniec som sa nahnevala a milej čínskej ruži som dôrazne dohovorila v zmysle-ak ešte raz zhodíš puky , tak ťa ostrihám na kmeň! Verte neverte od toho času začala pekne kvitnúť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

willma
S tým dohovorom súhlasím. Mala som tiež jednu , vždy nasasdila puky a keď boli tesne pred rozkvitnutím tak ich zhodila. Takto to fungovalo pár rokov. Nakoniec som sa nahnevala a milej čínskej ruži som dôrazne dohovorila v zmysle-ak ešte raz zhodíš puky , tak ťa ostrihám na kmeň! Verte neverte od toho času začala pekne kvitnúť.
Presne tak som dohovárala mojej a dala si povedať.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Niafa
Mám doma čínsku ružu, strihám ju tak, aby bol z nej pekný stromček. Je už dosť veľká, ale vôbec mi nekvitne. Poradí mi niekto, čo mám robiť, aby mi krásne zakvitla? Ďakujem.
Nebude problém v tom, že ju stále ostriháš a vlastne nestihne sa zregenerovať?
Ako babenky píšu aj ja som mala jednu čínsku ružu od svokry. Roky nekvitla, behali sme s ňou po celom byte a hľadali jej miesto a furt nič. Až sme ju dali k dcére, izba otočená na J-V a začala kvitnúť. A teraz neviem, či jej dcéra dohovárala, alebo jej poloha začala vyhovovať. Teraz mám novú krásnu, zvnútra v kališku cyklamenovú a zvonka marhuľovú, ale tiež ju manžel tvaruje na stromček a nekvitne. Mám z nej ďalšie dve malé a tie stále kvitnú. Keby mal niekto záujem.
0 0
Niafa Niafa

Niafa je offline (nepripojený) Niafa

Tak ako píšeš Emily aj ja mám z nej ďalšie malé a tie zakvitli hneď po zasadení. A k tomu dohováraniu. Mám doma toľko kvetov, že by som asi nič inšie nerobila, iba sa zhovárala s kvetmi. Ale možno by to pomohlo. Skúsim to vyskúšať. Tak dík.
0 0
monte monte

monte je offline (nepripojený) monte

Niafa, okrem toho skús ju presadiť do ľahšej humoznej zeme, prihnojiť pred kvitnutím hnojivom na paradajky, výdatne zalievaj odstátou vodou /nesmie však stáť v kvetináči/ ak je možné postav ju na východnú stranu a nezabudni vo vykurovacom období znížiť prechodne teplotu na cca 15. Podporuje to násadu kvetov.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Niafa
Mám doma čínsku ružu, strihám ju tak, aby bol z nej pekný stromček. Je už dosť veľká, ale vôbec mi nekvitne. Poradí mi niekto, čo mám robiť, aby mi krásne zakvitla? Ďakujem.
Potrebuje byť v okne, resp. musí mať veľmi veľa svetla, inak kvitnúť nebude, vyskúšané
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Moja roky rokúce nekvitla, ale rastie ako divá , striháme ju aj 5 x do roka. Potom dcéra priniesla hnojivo od firmy Zenit - Tekuté hnojivo pre izbové rastliny a odkedy sme ho začali používať , tak nám začne kvitnúť v lete a kvitne až do zimy. Ale musím sa priznať , že tiež som jej vtedy vynadala. A tiež sa pri polievaní kvetom prihováram. Ono to asi predsa len funguje , lebo kvety mám krásne.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Viera123
Potrebuje byť v okne, resp. musí mať veľmi veľa svetla, inak kvitnúť nebude, vyskúšané
A dodám, že aj veľa vodičky.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Tweety
A dodám, že aj veľa vodičky.
no to je jasné, ona chce mať "nohy" vo vode a "hlavu" na slnku, ako konieckoncov aj my...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

DanielaSĽ
Moja roky rokúce nekvitla, ale rastie ako divá , striháme ju aj 5 x do roka. Potom dcéra priniesla hnojivo od firmy Zenit - Tekuté hnojivo pre izbové rastliny a odkedy sme ho začali používať , tak nám začne kvitnúť v lete a kvitne až do zimy. Ale musím sa priznať , že tiež som jej vtedy vynadala. A tiež sa pri polievaní kvetom prihováram. Ono to asi predsa len funguje , lebo kvety mám krásne.
To iba my, krajšie polovičky hovoríme kvetom kvety, pre mužov je to burina.
0 0
Niafa Niafa

Niafa je offline (nepripojený) Niafa

Ja ju hnojím hnojivom Krystalon plod a kvet, mám ho vyskúšané aj na muškátoch. Svetla má myslím tiež dosť, pretože v obývačke mám okná z dvoch strán. Ale tá teplota v zime 15 stupňov, to určite nespĺňam, pretože je blízko radiátora. Nemám ju inde kam dať, aby mala aj svetlo, aj nie moc teplo.
V lete by som ju asi mohla dať aj na balkón. Čo vy na to?
0 0
Ružena Ružena

Ružena je offline (nepripojený) Ružena

Tvoja ružička potrebuje veľa svetla, nevadí jej ani priame slnečné svetlo.Ja to posledné 3 roky robím tak, že na jar, keď už nehrozí že bude mrznúť, vynesiem črepníky s ružami - mám ich strihané ako kríčky nie stromček,na dvor a kvitnú celé leto až do jesene. Treba prihnojovať a polievať. Musím povedať, že tento rok som ich nestihla ani ostrihať, pretože nahodili toľko pukov, a kvitnú a kvitnú......, až mi ich je ľúto ostrihať. Ešte musím podotknúť, že keď ich dávam von, zhodia niekoľko listov ale potom nahodí krásne, zelené a také pevnejšie listy. Škoda len že tá krása kvitne jeden - dva dni.Plnokveté kvitnú dlhšie. Mičurin by mal z nás kvetinárok radosť.
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

V lete ich mám vonku, strihám ich vo februári a koncom leta prerieďujem najmladšie výhonky. Tvarujem stromčeky, ale korunky nesmie byť príliš zahustená mladými zelenými výhonkami, lebo nebude kvitnúť. A mne kvitnú skoro stále bez prehnaného hnojenia. Hnojímich vlastne len v lete hnojivom na kvitnúce kvety. Keď sa mi minulo použila som občas aj liadok rozpustený vo vode.
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Môžem sa opýtať ako ružu rozmnožujete? Díky za radu
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Stačí odrezať konárik a dať do vody, zakorení sa a potom ju treba presadiť do kvetináča.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Mne rastie a kvitne čínska ruža ako divá, stále ju ostrihávam, je pravda, že ju mám priamo na slnečnom mieste - pod strešným oknom, ale často sa mi stane, že ju polejem, až keď vidím, že je celkom zvädnutá. Potom jej dožičím koľko vládze, tak, že má plnú podmisku a zase mám týždeň pokoj. Možno jej to takto prospieva. Stalo sa mi už niekoľkokrát, že v zime ju napadli nejakí škodcovia /také drobné biele neviemčo zospodu listov/, tak som ju ostrihala dohola, ostali len drevené kýpte, môj muž je vtedy zhrozený, kvety strihám pravidelne, ale len keď môj manžel nie je doma, a tie kvety sú potom vždy ešte krajšie, bohatšie, hustejšie.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Aj moja čínska ruža roky nekvitla a potom začala zhadzovať lístky a vädla. Tak som ju nechala a prestala aj polievať,že ju vyhodím.A ona si to akosi rozmyslela sama. Začala lístkami, zase ju polievam a ona mi zato krásne kvitne.
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Mám podobné skúsenosti.. Celé leto nič, ani stopa po kvitnutí, priame slnko, bohatá zálievka, pravidelné prihnojovanie a keďže ich mám umiestnené na nevykurovanej chodbe, boli väčšinou od zimy akoby uvädnuté, tak sami ich uľutostilo a dala som ich do bytu a stal sa zázrak, po niekoľkých rokoch mi zakvitli na Vianoce - aj červená aj "broskyňova"..
cinska ruza-zlta.jpg  
Cinska ruza.jpg  
1/1
1 0
Niafa Niafa

Niafa je offline (nepripojený) Niafa

Milka, tie ruže sú nádherné. Gratulujem a ticho závidím.Verím, že aj ja budem mať raz také.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať