Zavrieť

Porady

clo a dph z usa

ahojte,
chcem sa opytat, ci som povinny platit clo a dph za balik z usa, aj ked som za tovar neplatil ani cent.
ide o vyuzitie gift code a celkova hodnota tovaru je cca 450 usd + postovne 50 usd, mam vsak potvrdovaci mail a fakturu na 0.0 usd.

dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    dph sa rata z faktury (pytaju aj vypis z uctu o danej platbe) a z toho sa to rata. clo to iste
    lostomatos ok, takze vlastne neplatim nic?
    dakujem.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Nemusia tvojej faktúre uveriť, zistia si obvyklú cenu na internete a vyrúbia clo a DPH.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lostomatos mam ju v tele mailu, zoberiem so sebou comp a ukazem im ju. to snad ako dokaz staci.
    dakujem
    bodliak Takých faktúr by si každý narobil plný harddisk...
    lostomatos ja ju nemam na hardisku, ale v mailovej aplikacii, kde je uvedeny odosielatel, prijemnca, hlavicka firmy, vsetko...nemoze to byt predsa o tom, ze colnik si svojvolne urci, co je dokaz a co nie...
    dakujem
    bodliak Ja Ti pošlem mail, že je to dar a príde ti to od Obamu z Bieleho domu, obama@whitehouse.gov
    A budeš to mať tiež v mailboxe.

    Colník môže mávnuť rukou, ale to skôr pri cene do 50 Eur. Pri 500 si pekne zgustne.
    lostomatos aha, takze vlastne vsetky faktury, ktore odovzdavam napr. danovakom moze vlastne spalit, lebo sa kludne daju sfalsovat? trochu cudne, nie?
    bodliak Áno, aj faktúry, ktoré predložíš, môžu byť falošné. A aby sa neodrbkávalo úplne bez obmedzenia, robia krížové kontroly.
    Asi si ešte nemal daňovú kontrolu. Pichnú prstom do kopy faktúr a musíš predložiť zmluvy, dodacie listy, papiere od dopravnej firmy, výpisy z účtu, všetko musí do seba zapadať ako mozaika.
    A keď narazíš na blba, tak ani to nemusí stačiť.

    A ty mu budeš tvrdiť, že dar zadarmo... Takých by bolo.

    Takto ti to zhrniem:
    Hope for the best and prepare for the worst.
    lostomatos ok, ved uvidim.
    kazdopadne, ak sa inak nebude dat, tak nech si to tam kludne nechaju, ako vravim, nestalo ma to ani cent, bol to skor taky bonus.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.