Zavrieť

Porady

Nepriznaný príspevok na opatrovanie...

Moja matka má mieru zdrav. postihnutia 80 %, manželka ju chcela ,,opatrovať,, a podala si žiadosť na príspevok na opatrovanie, ale z UPSVaR nám prišlo rozhodnutie, že príspevok nepriznávajú. Ako to je možné, keď má mieru postihnutia až 80 % ! Chcem sa spýtať, či pomôže ak sa odvoláme do 14 dní ?A čo je dobré do toho odvolania napísať. Nemá nikto podobné skúsenosti? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    pozri si - aké podmienky treba splniť, aby priznali opatrovanie - čo sa týka miery funkčnej poruchy - tam stačí 50% - ale iné je rozhodujúce - odkázanosť na opatrovanie - vi´d §14 zák 447/2008 - odkaz na zák 448/2008 (minimálne V. alebo VI. stupeň odkázanosti - a tam sú dosť tvrdé kritériá) .
    ak sa budete odvolávať - tak na toto sa treba zamerať! (aký stupeň je v rozhodnutí ?)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladman ano to je pravda, posudzuje sa to velmi komplexne, aj majetkové pomery, výšku dôchodku , počet osôb v domácnosti a pod.... pozriem si ten zákon, dík.
    Katy a R tie príjmy a majetky - to je samozrejmosť pri každej kompenzácii, nielen pri opatrovaní ...
    vladman Tak matka nemá dôchodok ani vo výške priemerného dôchodku, tak to hádam bolo v prospech, no ale stupeň odkázanosti tam posudkový lekár napísal II. a to je na smiech.....S tým absolútne nesúhlasíme.
    Katy a R - no tak to bude ťažké - pozri, čo všetko obnáša V. stupeň
    vladman ano už som to pozeral, v tom stupni V. a VI. je človek už pomaly mŕtvy....Ale teraz mi je jasné, že v mojom okolí to asi všetci ,,uplatili,, lebo čo poznám ludí ktorí berú opatrovné na rodinných príslušníkov tak tí nie sú ani náhodou v stupni V. tobôž VI.
    Katy a R pozri - za odvolanie nič nedáš (sa mi vidí, že na prvýkrát zamietajú všetkým?) - len som ti načrtla - že na čo treba dať dôraz .. aj keď pri tom II. stupni to ťažko ...
    vladman a ked sa odvoláme to zase bude treba všetko nanovo dokladovať? Alebo len sa vypíše nejaké tlačivo, potom sa dlllllho nikto neozve a následne príde nové rozhodnutie? Dík
      zbaliť
    vladman je na materskej

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nasa babka mala 78% a tiez nepriznali.

    Skuste sa odvolat,ale aj tak nemate vyhrate.
    Trebalo dolozit posudky od vsetkych lekarov, co babka navstevuje...
    vladman No to sme doložili už aj teraz a nestačilo....hm
    vladman aj ste sa odvolali?

    Nepriznaný príspevok na opatrovanie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.