Zavrieť

Porady

platba kartou

Dobrý den zelam,
potrebujem poradit ako sa uctuje výber kartou cez banku, som zaciatocnicka v ucto, a vcera som tu sice mala jednu konzultanku a povedala mi tento postup:

výber kartou vzdy cez 261/221 - banka- potom nasledne do pokladne ako dotacia 211/261- tým sa peniaze na ceste vynuluju a potom ako výber z pokl 501/211.


tým nechcem jej názor zpochybnit ale prosím povedzte ci je to tak spravne.

a mam este jeden pripad sef vyberal kartou 8000 sk z toho 7140 bola kupa softveru kt. sa platila v hot. a tých 860 dal do pokladne ale bez PPD lebo to tam dlzil z minulosti..
dakujem vam za rady..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    elena74
    Dobrý den zelam,
    potrebujem poradit ako sa uctuje výber kartou cez banku, som zaciatocnicka v ucto, a vcera som tu sice mala jednu konzultanku a povedala mi tento postup:

    výber kartou vzdy cez 261/221 - banka- potom nasledne do pokladne ako dotacia 211/261- tým sa peniaze na ceste vynuluju a potom ako výber z pokl 501/211.


    tým nechcem jej názor zpochybnit ale prosím povedzte ci je to tak spravne.

    a mam este jeden pripad sef vyberal kartou 8000 sk z toho 7140 bola kupa softveru kt. sa platila v hot. a tých 860 dal do pokladne ale bez PPD lebo to tam dlzil z minulosti..
    dakujem vam za rady..


    Voči uvedenému postupu nemôžno nič namietať. Je správny.


    K druhej otázke: Výber kartou 8000 Sk zaúčtuješ rovnakým spôsobom 261/221, ktoré na základe výpisu z bankomatu vložíš do pokladnice 211/261. Nákup softveru v hotovosti (doklad z reg.pokl., príp. fa) 7140 Sk - 501/211. Týmto máš v pokladnici automaticky o 860 Sk viac. Šéf tak nemohol vrátiť do pokladnice nič, čo v minulosti dlžil. Ak si šéf z pokadnice niekedy vybral hotovosť musíš mať túto operáciu zaúčtovanú buď ako zálohu 335/211 (ak je šéf zamestnancom), alebo ako pôžičku 365/211 (ak je šéf spoločníkom, konateľom). Čo si vybral - požičal, musí vrátiť, čo zaúčtuješ na základe PPD: 211/335, alebo 211/365 860 Sk.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Ja osobne by som neučtoval vyber penazi kartou cez pokladnu. Môze sa stat ze vam to sef nezuctuje a vam nebude sediet pokladna. Pride kontrola a bude sa v pokladni vykazovat vacsi zostatok ako tam je fyzicky. Co potom??? Preto by som vyber kartou uctoval cez ucty 365,335 a ked sa peniaze zuctuju vkladom do pokladne tak 211/335 alebo internym dokladom bloček za nakup 5xx/335.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Prosím Vás pri platbe kartou dávam do pokladne príjem na základe dokladu z bankomatu no tentokrát mi šéf stratil 3 doklady z bankomatu o výbere hotovosti. Čo poviete môžem tieto výbery dať 365/221, nakoľko máme nejaké podĺžnosti voči konateľovi priamo cez banku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.