Zavrieť

Porady

zamestnanec-podiely zo zisku

AHT AHT

AHT je offline (nepripojený) AHT

Prosím Vás šéf sa rozhodol, že bude zamestnancom dávať percentá - podiely zo zisku v mzde, pretože sa z nich odvedie len zdravotná poisťovňa a tým ušetrí. Potrebujem vedieť či ich môžem dávať priamo na výplatnú pásku, alebo musia byť vyčíslované úplne mimo miezd. A čo v prípade, keď na koci roku bude mať firma stratu alebo nižší zisk, než bol vyplatený v priebehu roku zamestnancom v jednotlivých mesiacoch. Za každú radu ohľadom tohto Vám veľmi ďakujem. Je to pre mňa momentálne španielska dolina. Vďaka.
Usporiadat
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem veľmi pekne už sa mi vyjasnieva.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ale aby to naozaj aj boli "podiely podielovite" doporucujem este precitat si aj toto:
http://www.porada.sk/t25331-podiely-...ka-zmluva.html


prepacte, ze si "robim reklamu" ale fakt sa mi to zda velmi dolezite, lebo ak by sa v tomto urobila chyba, dosledky by sa velmi tazko napravali a asi by boli aj vysli dost draho
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Príjemný deň prajem opäť sa vraciam k podielom na zisku zamestnancom.Ak firma vyplatí podiely na zisku zamestnancom, z týchto podielov zrazí 4 % zamestnancovi a má povinnosť odviesť 10 % do ZP z vyplatených podielov, je to náklad firmy? Aké bude prosím účtovanie delenia zisku vo forme podielov zamestnancom, 431/333 ? ak napr. firma prizná podiely zamestnancom v sume 10000,- Sk z toho sa zrazia 4% t.j.400,- a firma odvedie ešte 1000,- do ZP? aký je celkový podiel na zisku 11000,- alebo sa mýlim? Dakujem, naznačíte mi aj predkontácie na záver mojej otázky?
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
To mi nikto nevie poradiť, príjemný den prajem všetkým.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
táto otázka tu už bola... s inými číslami.
podľa mňa je to 10000 podiel na zisku
1000 Sk je odvod do ZP - účet 524, náklad firmy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať