Zavrieť

Porady

MRP a sociálny fond

Prosím Vas, vedel by mi niekto poradiť, či sa da v MRP Win, niekde do mzdy nadefinovať príjem zo SF, napríklad ked zamestnávateľ kúpil lístky do divadla a chcem ich zdaniť cez výplatu.
A este tiež, dá sa niekde nadefinovať v tomto programe aj tvorba SF, ku kazdej výplate???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    Tvorba socialneho fondu je popisana v otazkach a odpovediach na strankach mrp:

    http://www.mrp.cz/faqsk/default.asp?...ion=AnswerOpen

    Pre prispevok zo socialneho fondu nadefinuj v mzdovom ciselniku novu polozku a to bud priplatok pred zdanenim (ak je to penazna forma) alebo nepenazny prijem (ak su to napr. listky do divadla).

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Daduľa
    Prosím Vas, vedel by mi niekto poradiť, či sa da v MRP Win, niekde do mzdy nadefinovať príjem zo SF, napríklad ked zamestnávateľ kúpil lístky do divadla a chcem ich zdaniť cez výplatu.
    A este tiež, dá sa niekde nadefinovať v tomto programe aj tvorba SF, ku kazdej výplate???
    Ak budeš postupovať podľa príspevku č.2, tak tvorbu SP bude mať každý zamestnanec na výplatnej páske!

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    ALDA
    Ak budeš postupovať podľa príspevku č.2, tak tvorbu SP bude mať každý zamestnanec na výplatnej páske!
    Polozku ktoru na vyplatnej paske nechces je predsa mozne vypnut. Pred tlacou vyplatneho listku kliknes na tlacitko Parametre, kliknes na Vyber mzd. poloziek a u tvorby socialneho fondu zrusis fajku, ziaden problem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Vôbec nie je šťastným riešením, že SF sa vypočítava v rámci poistného. S tým som sa stretla len u MRP. SF je jedna vec a Poistné druhá. Aspoň by to nemalo figurovať v zostave Sumarizácia poistného. V sumarizácii poistného by bolo vhodné, aby zvlášť bolo uvedené poistné ZP, zvlášť SP a spolu. Aj vy v zostave to máte takto uvedené?
    č.pol. názov poistného
    800 NP
    803 VšZP
    804 SF
    892 SP
    893 IP
    894 PvN
    895 GP
    896 UP
    897 RF
    Ja si ju predstavujem napr. takto.
    NP
    SP
    IP
    PvN
    GP
    UP
    RF
    spolu
    VšZP
    ...ďalšie ZP
    spolu
    spolu ZP a SP
    SF by tam nefiguroval, len by bol "niekde vypočítaný", aby sme ho nemuseli počítať sami, alebo by bola zvlášť zostava pre SF. Veľmi vymýšľam?

    Naposledy upravil Marína : 01.08.07 at 15:36 Dôvod: oprava(chybne uvedená Soc.poist. ako DP)

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    pingino
    Polozku ktoru na vyplatnej paske nechces je predsa mozne vypnut. Pred tlacou vyplatneho listku kliknes na tlacitko Parametre, kliknes na Vyber mzd. poloziek a u tvorby socialneho fondu zrusis fajku, ziaden problem.
    Ale zamest. by to mal mať na výplatnej páske uvedené!

    pingino je offline (nepripojený) pingino

    pingino
    ALDA
    Ak budeš postupovať podľa príspevku č.2, tak tvorbu SP bude mať každý zamestnanec na výplatnej páske!
    Z toho prispevku som nadobudol pocit, ze tvorbu SF na vyplatne j paske nechces.
    ALDA
    Ale zamest. by to mal mať na výplatnej páske uvedené!
    Alda, ked sa rozhodnes ci to na paske chces alebo nie, tak potom tu fajku o ktorej som pisal vyssie vypni alebo zapni.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja som sa s tým nestretla, že tvorba SF musí byť uvedená na výplatnej páske.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    ALDA Pozri príspevok
    Ak budeš postupovať podľa príspevku č.2, tak tvorbu SP bude mať každý zamestnanec na výplatnej páske!
    Nerobí mi tvorbu SF u zamestnanca so ZPS. Niekde som urobila chybu? V jeho mzdových údajoch som zaškrtla čiastočný invalid a ZPS. ZP mi počíta polovičné, ako má, ale SF mi neráta vôbec. A mám aj na položke SF v mzdovom číselníku odfajknutú tvorbu aj na ZPS.

    piškotka je offline (nepripojený) piškotka

    piškotka
    Môžete mi prosím Vás poradiť tvorbu sociálneho fondu v MRP Win verzia 4.9 ? Mám to nastavené tak ako je to uvedené vyššie podľa odpovede z MRP, ale aj napriek tomu mi to pri výpočte mzdy neráta. Ďakujem za skorú odpoveď.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    piškotka Pozri príspevok
    Môžete mi prosím Vás poradiť tvorbu sociálneho fondu v MRP Win verzia 4.9 ? Mám to nastavené tak ako je to uvedené vyššie podľa odpovede z MRP, ale aj napriek tomu mi to pri výpočte mzdy neráta. Ďakujem za skorú odpoveď.
    V prac. pomere u každého zamestnanca v poistnom zadaj tvorba sp /podľa mzdového číselníka ak si ho zadala/, ak vyrátaš mzdy, pozri si úplné údaje mzdy a klikni na tvorbu sp a tam Ti ukáže základ a výpočet sp ak to máš správne zadané a budeš ho mať aj na výplatnej páske.
    Možno Ti ho ráta a nevidíš to. Skús si pozrieť výplatnú pásku tam by mal byť uvedený.
    Naposledy upravil ALDA : 10.08.07 at 08:28

    boitana je offline (nepripojený) boitana

    boitana
    Fany Pozri príspevok
    Nerobí mi tvorbu SF u zamestnanca so ZPS. Niekde som urobila chybu? V jeho mzdových údajoch som zaškrtla čiastočný invalid a ZPS. ZP mi počíta polovičné, ako má, ale SF mi neráta vôbec. A mám aj na položke SF v mzdovom číselníku odfajknutú tvorbu aj na ZPS.
    Ahoj -poradis mi ako si odstranila svoju chybu-ja mam momentalne taky isty problem, ked odstranim ZPS tak mi pekne vyrata SF ked zaskrtnem ZPS nerata- dakujem

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Dobrý den prajem všetkým, poradíte mi? Položka náhradné voľno sa má započítať do tvorby SF? Viem že náhrady miezd je potrebné odrátať od HM-práca so mzd.číselníkom. Ako to má byť nastavené? Dakujem.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ked máte položku náhr.voľno, vchádza vám to do tvorby SF? To mi nikto neprezradí ako to robí? Dakujem, pekný deň.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Valika Pozri príspevok
    Ked máte položku náhr.voľno, vchádza vám to do tvorby SF? To mi nikto neprezradí ako to robí? Dakujem, pekný deň.
    Valika, NV nie je práca. Prídel do SF je % z hrubých miezd. Čo je mzda .... viď nižšie.
    Zákon o sociálnom fonde

    Tvorba fondu

    § 3
    (1) Fond sa tvorí ako úhrn
    a) povinného prídelu vo výške 0,6% až 1% zo základu uvedeného
    v § 4 ods. 1,
    b) prídelu vo výške
    1. dohodnutej v kolektívnej zmluve, najviac vo výške 0,5% zo
    základu ustanoveného v § 4 ods. 1, alebo
    ................................ atd.

    § 4
    (1) Základom na určenie prídelu podľa § 3 ods. 1 písm. a) a b)
    je súhrn hrubých miezd (platov) zúčtovaných zamestnancom na
    výplatu za bežný rok, z ktorých sa zisťuje priemerný zárobok na
    pracovnoprávne účely. 3)

    Zákonník práce

    Mzda
    § 118
    (1) Zamestnávateľ je povinný poskytovať zamestnancovi za vykonanú prácu mzdu.
    (2) Mzda je peňažné plnenie alebo plnenie peňažnej hodnoty (naturálna mzda) poskytované zamestnávateľom zamestnancovi za prácu. Za mzdu sa nepovažuje plnenie poskytované v súvislosti so zamestnaním podľa iných ustanovení tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, najmä náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo sociálneho fondu, výnosy z kapitálových podielov (akcií) alebo obligácií daňový bonus, náhrada príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca a náhrada za pracovnú pohotovosť. Za mzdu sa tiež nepovažuje ďalšie plnenie poskytované zamestnávateľom zamestnancovi zo zisku po zdanení.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný den dakujem Marína toto všetko viem potom asi robím chybu pri výpočte miezd, viem že NV sa prepláca priemerkou, je to teda náhrada mzdy a nie je to mzda. už som celkom domotaná. Ale NV je súčasťou hrubej mzdy?

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Ale ja mám taký prípad zamestnanec pracuje napr. pondelok-nedeľa. Za tú sobotu a nedeľu zoberie náhr.voľno napr. o mesiac v pondelok a utorok. ako to počítať správne vysvetlí mi to niekto? vopred dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.