Zavrieť

Porady

Môžem predávať tovar z číny cez ebay bez živnosti?

Zdravím vás, chcem sa opýtať môžem nakupovať tovar z číny a následne ho predávať cez ebay so ziskom bez živnosti? Ak áno ako to je momentálne podľa zákonov čo k tomu potrebujem robí sa z toho aj daňové priznanie? Ako to je s kusmy pri koľkých sa platí clo? Ako to robiť tak aby som z toho nemohol mať problémy a bolo to legálne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    KOPíRUJEM SEM ODPOVEĎ OD KRISTEN,KEĎžE SI SAMA S PREPáčENíM SERIE DO HUBY:

    Ja PREDáVAM cez eBay už 8 rokov, som Top Rated Business Seller a z mojich skúseností 90% ľudí čo predávajú na eBay nič z toho neplatia. Pokiaľ vám na to nikto nepríde, čo je pravdepodobné, môžete v pohode predávať. Ale môžete si na to spraviť aj živnosť, je to na vás. Áno, daňové priznanie by ste v tom prípade museli robiť a tiež platiť si mesačne rôzne poplatky. Pravidlá na eBay pre nových predajcov sú však dosť prísne, treba si prečítať všetky pravidlá, pretože je možné, že eBay vám váš listing vymaže pokiaľ nebude spĺňať akékoľvek kritérium. Sú tam tisíce predajcov, ktorí predávajú veci z Číny, je vhodné začať s najnižšou cenou, aby ste získali nejaký feedback. Zásielky budete posielať do USA, Austrálie, treba vedieť správne vypĺňať colné deklarácie, v opačnom prípade sa zásielka do zahraničia stratí a vy budete musieť vrátiť peniaze kupujúcemu. Clo neplatíte za tovar do 150 eur. Dph neplatíte pri tovare pod 22 eur. Nesmiete predávať na eBay žiadne fejky, to by ste museli napísať konkrétnejšie čo chcete predávať aby som mohla bližšie poradiť.

    DNES ZRAZU Má Už žIVNOSť A IBA 18 ROKOV......

    Ja mám živnosť. Ja nakupujem niekedy zo zahraničných wholesale shopov alebo ak chcete niečo lacnejšie, kde netreba nakúpiť tovar za tisíce eur a nepotrebujete na nákup živnosť, skúste Aliexpress. Ja mám tiež 18rokov.

    TO PREDáVAš OD 10 ROKOV?

    ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

    neoprávnené podnikanie:Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1 659 €.

    Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3 319 €.

    Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom koncesovanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 6 638 €.
    Naposledy upravil kopretinka : 12.08.14 at 05:28 Dôvod: skopírovala som sem odpoveď a komentár od kirsten
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristeen Si normálna? Samozrejme že živnosť má moja mama a cez internet predávam ja. Mǎme aj účtovníčku.
    kopretinka tak netrep,že predávaš 10 rokov,keď máš 18
    Kristeen Predávam 8 rokov a mám na to živnosť mojej mamy, aby to bolo legálne. Keď som mala 14, založila som si aj e-shop na Slovensku. Je veľmi úspešný a mám desiatky objednávok denne. Aj keď už mám 18, všetko je stále registrované na moju mamu.
    kopretinka ....hmmmm....takže 14+8=18?? trochu divná matematika...
    Kristeen Nie, najskôr som predávala iba na eBay od roku 2006 a postupne som začínala s inými vecami, e-shopmi atď. Teraz si zakladám s.r.o., keďže už mám tých 18.
      zbaliť

    denis_m6 je offline (nepripojený) denis_m6

    denis_m6
    neviem preco hladas za kazdu cenu sposob, ako predavat a neplatit dane, uz mi to pripada, ako keby si chcel dostat radu, akym sposobom obist zakon?
    filip212 Nehľadam spôsob ako ho obísť pýtam sa čo je zákonne a čo nie aby som ho dodržal a nenarobíl si zbytočne problémy...
    kopretinka jednoznačne chceš zákon obchádzať,lebo to,čo chceš robiť,je sústavná činnosť na dosiahnutie zisku a ty nechceš z toho platiť dane ani iné odvody

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Gratulujem. Priama cesta do basy vedie prave tadeto. Dnes vyhravas cenu "pachatel dna" :-)
    predávať na eBay sa dá aj bez živnosti, avšak neviem, či to je dobrý nápad.. je síce pravda, že pravdepodobne ti na to nikto nepríde, avšak ja osobne mám založenú živnosť
    Naposledy upravil ivka70 : 06.01.16 at 10:42 Dôvod: reklama

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Hlavne sa zoznam s poplatkami. To čo si stiahne paypal za transakciu sa da prežiť, ale čo si stiahne ebay za virtualny obchodny priestor, to som nepredychal

    Kristeen je offline (nepripojený) Kristeen

    Kristeen
    Ja predávam cez eBay už 8 rokov, som Top Rated Business Seller a z mojich skúseností 90% ľudí čo predávajú na eBay nič z toho neplatia. Pokiaľ vám na to nikto nepríde, čo je pravdepodobné, môžete v pohode predávať. Ale môžete si na to spraviť aj živnosť, je to na vás. Áno, daňové priznanie by ste v tom prípade museli robiť a tiež platiť si mesačne rôzne poplatky. Pravidlá na eBay pre nových predajcov sú však dosť prísne, treba si prečítať všetky pravidlá, pretože je možné, že eBay vám váš listing vymaže pokiaľ nebude spĺňať akékoľvek kritérium. Sú tam tisíce predajcov, ktorí predávajú veci z Číny, je vhodné začať s najnižšou cenou, aby ste získali nejaký feedback. Zásielky budete posielať do USA, Austrálie, treba vedieť správne vypĺňať colné deklarácie, v opačnom prípade sa zásielka do zahraničia stratí a vy budete musieť vrátiť peniaze kupujúcemu. Clo neplatíte za tovar do 150 eur. Dph neplatíte pri tovare pod 22 eur. Nesmiete predávať na eBay žiadne fejky, to by ste museli napísať konkrétnejšie čo chcete predávať aby som mohla bližšie poradiť.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    filip212 Chcel by som lacno nakupovať zapalovace a predávať ich čiže by išlo o veľa kusov rovnakého tovaru preto sa bojím že by to colníci len tak nepustili ďalej prípadne rozmýšľam že by som to robil s niečím iným len neviem čo také by išlo čo je teraz v trende
    Kristeen Zapalovače sa na eBay predávať nesmú, to viem na 100%. Najviac sa predáva bižutéria, oblečenie, rôzne drobnosti ako lesky na pery s príchuťou ovocia, kozmetika atď. Colníci riešia denne tisícky zásielok, nemajú dôvod nepustiť ďalej práve vašu zásielku, jediné, čo oni riešia sú fejky, nič iné ich nezaujíma. Pokiaľ objednávate z Číny, predajcovia sú už zvyknutí napísať na každú zásielku 20$, čiže nikdy žiadne poplatky neplatíte. Neodporúčam objednávať z Číny viac ako 20-50ks z čohokoľvek.
    filip212 Ďakujem za odpoveď, prečo sa nesmú predávať? Lebo vidím tam veľa zapalovacov na predaj.. Tak to skúsim asi teda s tým textilom keby som ho chcel brať zo Slovenských veľkoskladov dá sa to aj ako fyzická osoba bez živnosti alebo nie? Možno Blba otázka ale mám 18 rokov a nemám s tým žiadne skúsenosti alebo z číny nemáte niekto nejakú dobrú osvedčenú stránku?
    kopretinka hej,máme osvedčenú stránku,túto http://zivnostensky.urad-online.sk/
    Kristeen Nesmú sa predávať žiadne horľaviny. Možno prázdne zapaľovače by ste mohli predávať. Na odber tovaru z akýchkoľvek veľkoobchodov treba živnosť, so živnosťou ste tiež fyzická osoba nie? No potrebujete mať IČO a DIČ na nákup za veľkoobchodné ceny. Ja mám živnosť. Ja nakupujem niekedy zo zahraničných wholesale shopov alebo ak chcete niečo lacnejšie, kde netreba nakúpiť tovar za tisíce eur a nepotrebujete na nákup živnosť, skúste Aliexpress. Ja mám tiež 18rokov.
    buchač Kristeen

    Vidno z príspevku, že máš tých 18-násť....

    eBay je totiž zamorený fejkami rôzneho druhu....
    Kristeen Nie, nemáš pravdu. Na eBay sú fejky prísne zakázané. Myslím tým samozrejme fejky značiek oblečenia alebo šperkov. Niekoľko stoviek svetových značiek má na eBay zaregistrovaného svojho VERO membera, ktorý vyhľadáva akékoľvek ponuky falzifikátov ich značky a tieto listingy nahlasuje eBay-u. Pokiaľ niekto takýto tovar listne na eBay, do pár hodín je listing nahlásený a predajca upozornený. Značky, ktoré na eBay nemajú VERO, nie sú kontrolované.
    jelalim Toto nie je moc dobry podnikatelsky napad. Kupovat zapalovace a pod. s Ciny a predavat ich na ebayi a platit Slovenske postovne, taketo napady uz zial dostalo tisice priamo Cinanov a uz pred 10 rokmi... Na tomto dnes nezarobis.
    kopretinka Ja predávam cez eBay už 8 rokov, som Top Rated Business Seller a z mojich skúseností 90% ľudí čo predávajú na eBay nič z toho neplatia. Pokiaľ vám na to nikto nepríde, čo je pravdepodobné, môžete v pohode predávať.
    TO SI KEDY ZAčALA PREDáVAť,KEĎ SI MALA 10 ROKOV? KEĎžE TERAZ MÁš 18?????????
    danye99 chcem sa opytat keď predavas 8 rokov ako riesis dopravu napr. zo Slovenska do Nemecka a pod...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Kristeen (10.08.14 22:40) Zapalovače sa na eBay predávať nesmú, to viem na 100%.
    Hm...toto sú potom asi kaleráby ...
    http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...Text=&_sacat=0
    Čo vieš ešte na 100 % ...???
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka kukol si si dátum? dotyčná okrem tejto témy sa inde nevyjadrovala a odvtedy tu nebola,takže ti nepovie,čo vie
    buchač Pozrel, neboj sa...
    Možno vo svojej blahosklonnosti sem znova zavíta a bude zasa za múdru...
    buchač Kvietok...kukni, že vraj SPAM ...

    Porada sa zbláznila...respektíve poniektorým zasa drbe.
    kopretinka
      zbaliť

    Môžem predávať tovar z číny cez ebay bez živnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.