Zavrieť

Porady

Úhrada nákladov za kúpeľnú liečbu.

Bol som v kúpeľoch na indikácii sk.B,kde si pacient platí ubytovanie+stravu a zdrav.poisťovňa procedúry.Vzhľadom na to,že mám priznanú chorobu z povolania mi bolo na klinike prac.lekárstva povedané,že na základe predloženej faktúry za pobyt by mi mali v soc.poisťovni nejakú čiastku z toho vrátiť,no tam mi povedali,že nie.Kde je pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Odporúčam pozrieť si informácie na stránke Sociálnej poisťovne => Úrazové poistenie => Náhrada nákladov spojených s liečením (kto má nárok, ako sa nárok uplatňuje, podmienky nároku...). Sú tam aj odkazy na príslušné ustanovenia zákona č. 461/2003 Z.z. o sociálnom poistení, ktoré danú oblasť upravujú. Ide najmä o ust. § 13 ods. 3 písm. i), §§ 16-17, § 83 a § 100 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-...40801#f6109301 = aktuálne znenie zákona).

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Platenie za kúpeľnú liečbu
    Zdravotnú starostlivosť, poskytnutú v prírodných liečebných kúpeľoch v súlade s indikačným zoznamom, v plnom rozsahu hradí zdravotná poisťovňa. Poistenec uhrádza poplatok za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti. V kúpeľoch sa poplatok platí za každý deň bez ohľadu na dĺžku pobytu, prvý a posledný deň sa rátajú ako jeden deň. Poplatky sa líšia podľa druhu diagnózy.

    Diagnózy typu A
    Liečba v kúpeľoch zvyčajne bezprostredne nasleduje po pobyte poistenca v nemocnici a týka sa najmä stavov po úraze alebo operácii. Poplatok je 1,66 € za deň pobytu, bez ohľadu na dĺžku liečby.
    Od poplatku sú oslobodení:
    deti do 3 rokov veku,
    nositeľ najmenej striebornej Janského plakety,
    osoby v hmotnej núdzi, ktoré sa preukážu rozhodnutím úradu práce, sociálnych vecí a rodiny o dávke v hmotnej núdzi a príspevkoch k dávke v hmotnej núdzi, platia len prvé tri dni pobytu, od štvrtého dňa neplatia.

    Diagnózy typu B
    Sú to poistenci najčastejšie s chronickým ochorením, ktorí idú do kúpeľov na preliečenie. Poplatok v tomto prípade je 4,98 €, resp. 7,30 € za deň pobytu.
    4,98 € za deň platíte, ak nastúpite kúpeľnú liečbu mimo sezóny, teda v prvom alebo štvrtom štvrťroku (október – marec) a ubytujete sa v tzv. štandardnej izbe.
    7,30 € na deň platíte, ak nastúpite kúpeľnú liečbu v hlavnej sezóne, teda v druhom alebo treťom štvrťroku (apríl – september) a ubytujete sa v štandardnej izbe.

    Za štandard sa pokladá minimálne dvojlôžková izba so sociálnym zariadením mimo izby. Ak požiadate o vyšší štandard ubytovania, zaplatíte podľa cenníka jednotlivých kúpeľov.
    Kúpeľnú starostlivosť môžete absolvovať aj ako samoplatca, v takom prípade zdravotná poisťovňa neuhrádza žiadne náklady a celú úhradu za poskytnutú zdravotnú starostlivosť, za ubytovanie a za stravu uhrádza poistenec sám.

    https://www.vszp.sk/poistenci/zdravo...ostlivost.html
    matejlm To co ste mi napisal,vie asi kazdy,ja chcem vediet,ako to je v pripade choroby z povolania -tam by to mala preplatit soc.poistovna a potom si to "vymahat"od zamestnavatela.

    Úhrada nákladov za kúpeľnú liečbu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.