Zavrieť

Porady

DHL clo a dane China

Dobrý deň,

prosím o radu.

Chcel by som dovážať z Číny šperky, viac menej bižutériu.

Chcem sa opýtať ako postupovať keď dovozca bude DHL a suma objednávky prekročí 150€. Viem, že už treba zaplatiť aj clo, ale aj daň.

Nikde neviem nájsť tabuľku, alebo zoznam produktov, či sa clo vzťahuje aj na takýto tovar.

Ďalej neviem, ako postupovať s colným úradom, treba dať popredu vedieť, že tovar dorazí? Aké papiere ku tomu budem potrebovať keď som FO neplatca DPH?

Ako sa to bude následne účtovať?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    Na každý obchodný tovar pochádzajúci z priestoru mimo EU nad 22 EUr sa vzťahuje povinnosť ho dodaniť DPH a nad 150 EUR zatažiť clom ktoré je max 12 % a jeho výška sa určí podľa zadelenie do klasifikácie.

    Ak Vám to bude chodiť DHL táto automaticky pod dohľadom colníkov tovar zadrží vo svojom colnom sklade a po dohode s vami všetko vybavý aby bol tovar prepustený do voľného režimu (po zaplatení cla a DPH/

    Budete potrebovať okrem iného aj EORI číslo info na https://www.financnasprava.sk/sk/pod...dny-tovar/EORI

    Zaplatené Clo aj DPH je nákladová položka aj u neplátcov DPH- pozor na limit k povinnej registrácii k DPH.
    SEID Dobrý večer, ďakujem za reakciu ale ako jelalim písal, DHL si účtuje poplatok zato, že mi to preclia, neviete mi povedať aké sú poplatky?

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Ak ti to pride cez DHL, tak ked to pride na SK tak Ti zavolaju a budu ta tlacit do toho aby si im dal splnomocnenie na preclenie zasielky. Oni Ti to preclia, a o najaky den alebo dva donesu. Clo, DPH a poplatky spojene s preclenim zasielky budes platit priamo kurierovi v hotovosti ked to donesu.
    Samotne clo je takmer vzdy zanedbatelna suma z ceny tovaru 0,5-4% v extremnych pripadoch 8-10%, DPH je z ceny tovaru, DPH uctuju aj na zaplatene postovne DHL. Najvyzsia polozka je za to, ze ti to niekto (DHL) preclil a zastupoval ta pred colnikmi.
    SEID Aha, takto to je...
    Nedá sa nejako obísť to, aby to preclievalo DHL za poplatky?
    Žeby som si to preclil ja po dohode s colníkmi?

    Koľko bývaju poplatky pri zastupovaní kurierskou spoločnosťou pri asistovani?
    globalpartner Co tak sa opytat priamo. DHL?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.