Zavrieť

Porady

Zistenie krvnej skupiny

Chcela by som Vás poprosiť o malú radu. V priebehu pár dní potrebujem zistiť akú mám krvnú skupinu. Viem,že je smutné že to neviem ale naozaj si nepamätám či mám skupinu A alebo B a potrebujem to vedieť na 100%. Volala som svojej lekárke a na moje počudovanie mi povedala že v karte to nemám ale že nie je problém zobrať mi krv a za týždeň budú výsledky. Ale týždeň je dlhá doba tak sa chcem opýtať či neviete kde by mi to vedeli zistit v Bratislave za kratší čas.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    katkaj
    Chcela by som Vás poprosiť o malú radu. V priebehu pár dní potrebujem zistiť akú mám krvnú skupinu. Viem,že je smutné že to neviem ale naozaj si nepamätám či mám skupinu A alebo B a potrebujem to vedieť na 100%. Volala som svojej lekárke a na moje počudovanie mi povedala že v karte to nemám ale že nie je problém zobrať mi krv a za týždeň budú výsledky. Ale týždeň je dlhá doba tak sa chcem opýtať či neviete kde by mi to vedeli zistit v Bratislave za kratší čas.
    Ďakujem
    Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    evina
    Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky
    Som aj premýšľala že najlepšie budú asi takéto súkromné sanatóriá. Myslíš že sa takáto vec dá zistiť za jeden deň? Lebo v dnešnej dobe zisťovať krvnú skupinu týždeň sa mi zdá trochu choré. Ale zase pri našom zdravotníctve sa už ničomu nečudujem. Asi bude najlepšie tam zavolať a opýtať sa.
    Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    evina
    Skús súkromné sanatórium Prosanus na Daxnerovom námestí...alebo ešte je také podobné Probio, ale neviem presne adresu-Zlaté Stránky
    Súkromná klinika Pro Bios sídli v Ružovej doline za trhom na Miletičovej ul. Tiež sa prikláňam k názoru, že tam by to mohli urobiť zo dňa na deň. Skús sa telefonicky objednať a zároveň informovať na t.č. 55566134 alebo 0905/598655 alebo 0903/719767.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    DušanČ
    Súkromná klinika Pro Bios sídli v Ružovej doline za trhom na Miletičovej ul. Tiež sa prikláňam k názoru, že tam by to mohli urobiť zo dňa na deň. Skús sa telefonicky objednať a zároveň informovať na t.č. 55566134 alebo 0905/598655 alebo 0903/719767.
    Ďakujem,veľmi si mi pomohol. Práve som to išla hľadať na nete.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Pre info.... možno robia aj vyšetrenie krvnej skupiny...
    Salvus s.r.o.
    Narcisova 5
    821 01 Bratislava 2

    Tel.: 02 / 4342 7257

    E-mail: salvus@salvus.sk
    Jednorázový poplatok 20,-Sk
    Preventívna prehliadka na vlastnú žiadosť s konzultáciou 800,-Sk
    Vstupná a výstupná prehliadka na vlastnú žiadosť so správou 800,-Sk
    Vyšetrenie na nový vodičský preukaz 500,-Sk
    Rozšírenie vodičského preukazu (VP) 300,-Sk
    Predĺženie platnosti VP pre dôchodcov 300,-Sk
    Vyšetrenie pre zbrojný preukaz 500,-Sk
    Vyšetrenie pred životným poistením 500,-Sk
    Vyšetrenie na koncesiu, licenciu, živnosť 500,-Sk
    Vyšetrenie pre kúpeľnú liečbu na žiadosť pacienta 500,-Sk
    Vyšetrenie krvi na alkohol a iné omamné látky 500,-Sk
    Vyšetrenie nekapitované pacienta 300,-Sk
    Preventívna prehliadka na vlastnú žiadosť 300,-Sk
    Vyšetrenie na zdravotný preukaz 500,-Sk
    Vyšetrenie na športový preukaz 500,-Sk
    Vyšetrenie krvi pre kozmetické účely 200,-Sk
    Vyšetrenie pre pobyt a prácu v zahraničí (s nálezom) 1.000,-Sk
    Vyšetrenie a správa pre súdy, úrady a pod. 500,- Sk

    curtis je offline (nepripojený) curtis

    curtis
    Ja by som Ti navrhol, aby si isla darovat krv. A tam Ti odoberu vzorku a zistia aj krvnu skupinu - v ten den!

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    curtis
    Ja by som Ti navrhol, aby si isla darovat krv. A tam Ti odoberu vzorku a zistia aj krvnu skupinu - v ten den!
    Juuuj všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za odpovede. ja som vedela že na porade sa nájde kopec dobrých radcov
    Už mi aj v práci odporučili ísť darovať krv ale viem že mám málo železa alebo niečo take a nemôžem chodiť darovať krv.

    valimeka je offline (nepripojený) valimeka

    valimeka
    to nevadi ze mas malo zeleza - ved oni ti to tam zistia a bud ti doporucia aby si darovala alebo nie. a krvnu skupinu budes mat )

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    valimeka
    to nevadi ze mas malo zeleza - ved oni ti to tam zistia a bud ti doporucia aby si darovala alebo nie. a krvnu skupinu budes mat )
    Takže to sa dá že oni najprv zoberú vzorku,vyhodnotia to a potom mi povedia? Tak to je super, lebo keby som tu krv mala dobrú tak im tam nejaký liter aj nechám . Tak toto bude asi najlepšie riešenie a možno ešte aj niekomu pomôžem.

    Len ja som zostala trochu zaskočená a smutná z tohto všetkého,pretože k lekárom chodím dosť často, napriek tomu že ešte nemám až toľko rokov,tak mám nejaké problémy s tlakom a štítnou žľazou. A nikde tento údaj nemám. A ja som to považovala,že by to malo byť automatické.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    juliska
    A náhodou detičky nemáš? Ak áno tak v karte u ženského to musíš mať.
    Nemám ešte deti a včera som okrem iného volala aj na gynekológiu a mám "smolu" že som ešte nebola tehotná

    Ale myslím že to darovanie krvi bude najlepší spôsob

    valimeka je offline (nepripojený) valimeka

    valimeka
    vobec si z toho nic nerob - ja som absolvovala operaciu slepeho creva bolo to sice za onej ery a vobec som nevedela a ani lekari moju krvnu skupinu - a na moju otazku, ci to nie je potrebne tak sa ma lekar spytal ci chcem vykrvacat.
    a krvnu skupinu som sa dozvedela takym istym sposobom ako sa chystas ty a to na odbere pred darovanim krvi.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    valimeka
    vobec si z toho nic nerob - ja som absolvovala operaciu slepeho creva bolo to sice za onej ery a vobec som nevedela a ani lekari moju krvnu skupinu - a na moju otazku, ci to nie je potrebne tak sa ma lekar spytal ci chcem vykrvacat.
    a krvnu skupinu som sa dozvedela takym istym sposobom ako sa chystas ty a to na odbere pred darovanim krvi.
    Len v tomto som asi naivná ale myslela som si že keď musíš mať v papieroch iné zbytočnosti tak toto bude bežná súčasť. Ale asi je ešte veľa vecí ktoré ma v živote prekvapia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.