Zavrieť

Porady

Dátum prijatia faktúry u SZČO - dátum vystavenia faktúry alebo fyzického prijatia faktúry? MRP

Dobrý deň, účtujem v programe MRP, jednoduché účtovníctvo pre SZČO neplatcu DPH. Podnikateľ mi všetky doklady na zaúčtovanie nosí asi raz za mesiac. Pri prijatých faktúrach som ako dátum prijatia fa dávala dátum vystavenia uvedený na fa. Keďže mi to nosí naraz, nemám tušenie kedy mu faktúry prišli. Môžem to takto robiť, alebo by mi mal podnikateľ na každú faktúru písať dátum, kedy ju obdržal?

A ešte jedna otázka k faktúre z ČR. Mám faktúru, kde je uvedený dátum zdaniteľného plnenia skôr ako prišiel tovar na dobierku, pričom faktúra prišla spolu s tovarom. Ktorý dátum mám uviesť do dátumu dodania v MRP? Dátum uvedený na faktúre alebo dátum obdržania tovaru dobierkou?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Otázka č. 1 - pre úplnú správnosť by mal SZČO písať na faktúru dátum prijatia faktúry, ale myslím, že sa nič nestane, ak budeš evidovať faktúry tak, že k dátumu vystavenia pripočítaš dva tri dni a zaeviduješ...
    Otázka č. 2 - ja by som dala dátum obdržania tovaru a to aj z toho dôvodu, že dátum dodania u neho ako neplatiteľa DPH nehrá žiadnu rolu...
    lenka_mikusova Dakujem

    Dátum prijatia faktúry u SZČO - dátum vystavenia faktúry alebo fyzického prijatia faktúry? MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.