Zavrieť

Porady

Zneužitie osobných údajov-uzatvorenie poistnej zmluvy bez môjho vedomia

Dobrý deň,prosím poraďte mi.V roku 2012 v apíli prišiel môj kamarát ku mne na návštevu.Ja som bola v tom čase na PN-ke,v auguste som toho roku mala podstúpiť operáciu.Kamarát medzi rečou spomenul známeho,ktorí má na starosti životné poistky,tak som mu vravela aby mi ten pan urobil nejaký návrh.Kamarátovi som podala svoje osobné údaje,nepamätám sa ale,asi som aj podpísala súhlas na spracovanie osobných údajov.A na to o mesiac mi prišla upomienka za nezaplatenie životnej poistky.Na to som kamaráta kontaktovala,čo mám robiť,predsa som nič nepodpisovala,a prišla mi z poisťovne upomienka za nezaplatené obdobie.Kamarát mi vravel,že nie som jediná,komu jeho známy s poisťovne uzatvoril bez vedomia životnú poistku.On ma upokojil tým,že nemám nič platiť,že kamarát to rieši s jeho pravničkou.Následne mi prišla ďalšia upomienka,a napokon po pol mesiaci mi prišlo z poisťovne ospravedlnenie,za zneužitie mojich údajov ich finančným agentom.Ku ktorému podali právne kroky.Teraz mi po dvoch rokoch prišlo z kriminálnej polície predvolanie výpovede svedka vo veci zneužitia mojich údajov,kedže poisťovňa podala trestné oznámenie na ich bývalého pracovníka.Bola som vypovedať,mohli by ste mi povedať,čo bude ďalej,čo ma čaká?A či sa môžem tejto veci dištancovať,totiž som tehotná,a mám rizikové tehotenstvo.Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Vec bude zrejme pokračovať obvinením podvodníka a potom Vás možno trestný súd opäť predvolá ako svedka, spolu s ďalšími "poistencami". Dovtedy už určite budete mať po pôrode

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Čo bude ďalej? Polícia vyhodnotí dôkazy a výpovede a ak sa preukáže spáchanie nejakého trestného činu, postúpi spis na prokuratúru. Prokurátor spíše návrh na obžalobu a podá žalobu na súd. Bude súdny proces, na ktorý asi tiež pôjdeš vyovedať ako svedok (neboj, bude to možno o rok - dva). A uvidí sa, či sudca daného odsúsi alebo nie.

    Môže sa ale aj stať, že polícia uzatvorí prípad s tým, že sa nebol spáchaný trestný čin a zastaví trestné konanie.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Bola som vypovedať,mohli by ste mi povedať,čo bude ďalej,čo ma čaká?A či sa môžem tejto veci dištancovať,totiž som tehotná,a mám rizikové tehotenstvo.
    Dištancovať - zachovať odstup


    Ale hej, zachovať si odstup môžeš...ale len po určitú mieru.
    Vypovedanie na polícii je jedna stránka veci, no svedok na súde zasa iná.
    Svedok je totiž povinný svedčiť na súde.

    Zneužitie osobných údajov-uzatvorenie poistnej zmluvy bez môjho vedomia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.