Zavrieť

Porady

preplatok za plyn

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako zaúčtujem preplatok za plyn..
Ďakujem vopred za vašu pomoc.
ivka70 Doplnam "novu"otazku autora:

Dobrý deň, minule som položila tú istú otázku, ale nedostala som na ňu presnú odpoveď. Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o radu. Ak mi prisla faktúra od dodávatela RWE Gas preplatok za plyn zaúčtujem to cez ID 315/ 321 úhrada BV 221/321 ???
Ďakujem veľmi pekne

a novu zbytocnu otazku mazem ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    SPP-vyúčtovanie ako dobropis do C2...s - alebo +

    V prípade, ak "vyúčtovacia faktúra" mení akékoľvek údaje na pôvodnej faktúre a osobitne a jednoznačne sa vzťahuje k pôvodnej, t. j. skôr vyhotovenej faktúre na dodanie tovaru alebo služby alebo na prijatú platbu pred dodaním tovaru alebo služby, ide o faktúru podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH (ďalej len "opravná faktúra"). Opravné faktúry vykazujú platitelia dane v časti C.1. (dodávateľ) alebo v časti C.2. (odberateľ) kontrolného výkazu, okrem opravných faktúr vyhotovených k zjednodušeným faktúram podľa § 74 ods. 3 písm. a) až c) zákona o DPH alebo k dodávkam, pri ktorých dodávateľ nie je povinný vyhotoviť faktúru (tieto údaje dodávateľ neuvedie v časti C.1., ale ich zahrnie do časti D.1. alebo časti D.2. kontrolného výkazu). Predpokladáme, že ak výsledkom "vyúčtovacej faktúry" je preplatok, ktorý vznikol z dôvodu prijatia platieb za opakovane alebo čiastkovo dodávaný tovar (plyn) a dodávateľ vyhotovil na opakované (resp. čiastkové) dodania faktúru a vyúčtovacia faktúra mení pôvodné faktúry (napr. mení - znižuje základ dane), tak "vyúčtovacia faktúra" je opravnou faktúrou podľa § 71 ods. 2 zákona o DPH a odberateľ uvedie údaje z tejto opravnej faktúry v časti C.2. kontrolného výkazu.
    Finančná správa
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mishok Doplním že ak sa opravná faktúra vzťahuje na viac pôvodných faktúr alebo nie je možné určiť pôvodné číslo faktúry tak sa v KV uvedie pôvodné číslo faktúry ,,0"
    Masimo Ďakujem
    Masimo Nechcem byt za blbca, ale ete otazka.. Dam to ako dobropis na účty 315/321 ??
    Mishok tak ako pôvodnú faktúru ale minusovou sumou

    Na 315/321 by si to preuctovala 31.12. Ak by nebola dovtedy uhradena
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.