Zavrieť

Porady

Danove priznananie 2015

Lidicky, chcem sa opytat, do akeho prijmu nemusim podavat danove priznanie v marci 2015?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    otazko Ide o to ze v Decembri 2013 som fakturoval 1500eur, to mi zaplatili az v januari 2014, ja som sa ekonomke pytal ze ci to zaratame do prijmu, povedala ze nie ze to sa bude riesit az 2015 roku. Lenze vo februari a marci som fakturoval len nejakych 300eur za obidva mesiace, potom som bol nezamestnany, zivnost som zatvoril. Od polovice aprila, cely maj, som pracoval na TPP, potom zasa nezamestnany a v septembri som mal tiez TPP u ineho zamestnavatela a od Oktobra zase nezamestnany. Cize toto vsetko zcitat a ked bude presahovat 1901,66eur tak musim podat danove priznanie? Prijem za tento rok urcite nie je vyssi ako 3000eur, budem platit teda dan? Alebo len podat danove priznanie s nulou? Ide o to ze nemam peniaze na ekonomku, som trosku vedla jak ta jedla v tomto.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak nepresiahneš príjem 50 % z nezd. časti ZD za rok 2014, t.j. 3803,33 Eur. Teda ak neprekročíš sumu 1901,66 Eur a nie si v strate.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    otazko Mne sa pocitaju prijmy co som pracoval na trvaly pracovny pomer, alebo len prijmy za zivnost? Januar, februar, marec som mal zivnost, April, Maj trvaly pracovny pomer a potom zase az September trvaly pracovny pomer.
    mondes Ak ste zo živnosti nemali žiadny príjem a neboli ste v strate, tak nemusíte podávať DP a požiadate zamestnávateľa, aby Vám urobil ročné zúčtovanie dane.
    otazko v januari 2014 som mal presne prijem 1660eur a vo februari a marci som mal spolu 300eur. To bolo za zivnost. Momentalne nepracujem, nema mi kto urobit rocne zuctovanie, ktore sa bude robit v marci.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    po tvojom doplnení:
    vyzerá to tak, že tvoj príjem presiahne 50% NČZD - takže musíš si spraviť daňové priznanie - typ B . A myslím, že sa ti to aj oplatí, ak si platil daň?? - tak by si mal mať preplatok.
    Treba si dobre (a viackrát) prečítať poučenie k DP - a mal by si to zvládnuť. no ak sa ti to bude zdať zložité - tak si to radšej daj spraviť. zase až také drahé to nie je!
    otazko Dan platil jedine zamestnavatelia. U jedneho som robil dva mesiace a u druheho mesiac. Neverim ze by mal byt preplatok. Jeden aj druhy mi davali takmer minimalnu mzdu.
    Katy a R keď neveríš - naštuduj si zák o DzP ... daň samozrejme platí zamestnávateľ za teba - treba si pozrieť výplatnú pásku, či ti zamestnávateľ strhával nejakú preddavkovú daň! v každom prípade si povinný spraviť DP - pretože máš viac, ako 1902 eur (alebo vari nie? - veď 1500 eur máš len faktúru v januári)

    Danove priznananie 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.