Zavrieť

Porady

Monitor ukazuje, že žiadny signál, po naštartovaní PC, ani Bios nespustí

Ahojte,
sused ma poprosil, že mu Monitor vypisuje žiadny signál po spustení PC.
Monitor a pc sú spojené cez DVI kábel.
K monitoru sme pripojili iný PC cez VGA a všetko fungovalo.
Počítač u neho vydával aj také pípavé zvuky pri štarte.

Zobral som PC ku mne, kde som ho pripojil cez VGA kábel na monitore a pomocou redukcie VGA/DVI k PC. Počítač nemá vga vstup.

Všetko nabehlo v poriadku. Niekoľkokrát som ho reštarotval, aby som sa uistil, že je všetko OK.
Tak som celú zostavu odpojil a pre istotu som chcel to znova overiť, či chyba bola iba v susedovom dvi kábli a znova som to zapojil.
Žiaľ môj monitor tiež hlási žiadny signál. Ani bios neni vidieť.

Stretol sa niekto niekedy s týmto. V čom môže byť chyba?
Už som z toho zúfalý.
Môj kábel funguje, lebo som ho overil pomocou môjho PC.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Najskôr má nefunkčný DVI výstup z grafiky. To sa stalo aj mne.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BENZ30 Má dva DVI vystupy, oba som vyskúšal.
    misoft No tak je grafika v *****. Logika. Keď nefunguje ani jeden video výstup, je to kaput....
    BENZ30 Skusal som tu grafiku dat do mojej pc zostavy a moju grafiku do jeho. Ani jedno neslo a uz aj mne hlasi monitor nezistene pripojenie. Dufam ze odisla iba grafika a nie porty na doske.
    Zajtra mi kamos slubil pozicat grafiku.
    misoft Ak nepôjde ani tá tretia grafika - tak bude v pr**li matičná doska.
    BENZ30 To je to, coho sa obavam. Za pomoc starsiemu clovekovi si odpalim svoj stroj.
    misoft Nebral by som to tak tragicky: dedukcia - jeho grafika u teba nejde - môže byť grafika, tvoja grafika u neho nejde - môže mať dosku (prípadne len port) - skús ešte vrátiť svoju grafiku do svojho - ak pôjde - je na 100% chyba v jeho stroji a grafike (port, doska, grafika)
    BENZ30 Samozrejme som vratil vsetko spat a odvtedy uz to nefunguje vobec ani v mojom. Takze zajtra s novou grafikou uvidim. Jeho stroj uz neriesim, ten som mu vratil. Teraz mam pruser ja.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BENZ30 Neboj to viem, vyskusal som vsetky mozne kable od vga dvi, hdmi. Samozrejme som na monitore prehodil, aby citalo z akrualneho pripojenia. Zo zufalstva som aj iny monitor pripojil. Stale to iste skontrolujte pripojenie.
    majo2000 a ini pc si skusal pripojit k tej obrazovke
    BENZ30 skusal som vsetko, dnes som vyskusal 4 grafiky a 3 monitory+rozne kable. Uz viem povedat, ze to je na doske. Napisal som servisom, uvidime, co odpovedia. Zhanan dosku Asus 5pn-deluxe
      zbaliť

    lvir je offline (nepripojený) lvir

    lvir
    Ja som mal taký isti problém rozobral som počítač úplne odpojil všetko a všetko vyčistil od prachu a všetko šľape jak má. Používal som malé handričky ktoré kúpite v Tescu hlavne neodporúčam vysávať počítač.

    Monitor ukazuje, že žiadny signál, po naštartovaní PC, ani Bios nespustí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.