Zavrieť

Porady

100 % wifi signál - žiadny internet - čo s tým?

Mám doma nainštalovaný internet na jeden počítač, ktorého signál som pomocou wifi smerovača rozšírila do celej domácnosti. Je tu ale problém, na počítači, kde som základný internet inštalovala ide iba prostredníctvom kábla.
Zaujímavé je, že keď kábel odpojím na vytvorenú sieť sa pripojím, mám 100% signál, no internet mi nefunguje. Toto isté je aj na ostatných PC, no na mobile mi internet ide bez problémov.

V čom bude problém? Môže to byť nejako zablokované?

Ďakujem.

Anita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie zablokované - len tie počítače registrujú WiFi sieť, ale sa nepripoja, pretože nemajú základné údaje pre pripojenie a to IP adresu a DNS server. Musíš preto v nastaveniach sieťovej karty pre WiFi (v počítačoch) nastaviť na Získať automaticky - aby počítače prijali tie údaje, ktoré router ponúkne:
    Otvor Centrum sietí - klik na "Pripojenie bezdrôtovej siete" a vyskočí:
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Siet1.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  61.2 KB
    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Siet2.jpg
Zobrazení: 45
Veľkosť:  67.0 KB

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    jess, heja3, c.s.i., Richard, Danielle369, DanielaSL, janasv, arizona
    8

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Popripade mozes DHCP na wifi routri vypnut a nastavit pevne IP adresy ( z rozsahu definovanom na wifi routri) na vsetkych pocitacoch. Postupujes podla navodu od misofta, len tam zadas pozadovany IP adresu, masku siete (255.255.255.0) branu a DNS Takto tu svoju siet trosku viac ochranis a mozes si ulahcit aj komunikaciu medzi pocitacmi.
    V takom pripade ako branu a DNS mozes pouzit IP adresu wifi routra.
    enzo2k dobreze neposlete pani studovat networking

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    dám tu:
    po refreši dns u poskytovateľa webhostingu prehliadač načíta doménu len v určitých lokalitách (ba). po konzultácii s providerom a pokusoch typu - ipconfig flushdns, tracert www.xxxx.sk aj mimo routru, vypnutí antiviru, .... mi prehliadač doma nenačíta doménu. v čom môže byť problém?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    DHCP asi ma zapnute, ked jej net na mobile ide (len je otazne, ci sa naozaj pripaja na tu samu siet).
    Cize problem treba hladat v nastaveni sietoviek v PC/NTB

    100 % wifi signál - žiadny internet - čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.