Zavrieť

Porady

Zlomený plast na SDHC karte

Dobrý deň,

zlomili sa mi na SDHC karte časti plastu po stranách, ktoré sú potrebné na zapnutie snímania karty v čítačke. (viď prílohu) Bez toho sa karta nenačíta. Inak je karta nepoškodená. Neviete, či je možné nejakým spôsobom spustiť čítačku manuálne, aby som mohol z karty nahrať fotky?
Mám Notebook s Windows 7.
Naposledy upravil Jaro N : 18.12.14 at 19:08
DSCF8454.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    To ťažko. Podľa obrázka tam máš popretŕhané vodivé spoje - zlomený plošný spoj. Jedine, ak nájdeš nejakého blázna, pre ktorého sú podobné veci výzvou.
    Jaro N ďakujem za odpoveď
    el. časti karty sú určite nepoškodené, iba plast je zlomený, ten pravdepodobne mechanicky spúšťal čítačku
    mám to vyskúšané s foťáku - v takomto stave karta vo foťáku fungovala, ale nešla v PC, bolo to preto, lebo v čítačke foťáka bolo niečo mechanicky spriečené, čím dokázala čítať aj takúto kartu (pre zmenu to spriečenie zabraňovalo dať tam nepoškodenú kartu - ten plast tomu bránil), teraz sa to v čítačke foťáka uvoľnilo, takže už do neho ide dobrá karta, ale poškodenú už tiež neprečíta - to len pre vysvetlenie, prečo som presvedčený o nepoškodení el. časti karty

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Na tvojom mieste by som ešte vyskúšal kúpiť si externú USB čítačku kariet a pomocou nej pripojiť SD kartu k PC.

    http://www.alza.sk/pamate/citacky-pa...tm#f&pg=1&pn=1

    Ak je problém len v rozpoznaní karty v čítačke, tak by to mohlo pomôcť. Pokiaľ je karta poškodená aj vo vnútri, pod plastom (čo z obrázku nevidno), ako uvádza sthuska, tak už s tým nič nenarobíš.
    Jaro N ďakujem za odpoveď
    karta určite poškodená nie je (myslím jej el. časť), iba tie plasty - tie by mali niečo v čítačke zapnúť (mechanicky), čo spôsobí, že karta sa načíta
    mám to vyskúšané s foťáku - v takomto stave karta vo foťáku fungovala, ale nešla v PC, bolo to preto, lebo v čítačke foťáka bolo niečo mechanicky spriečené, čím dokázala čítať aj takúto kartu (pre zmenu to spriečenie zabraňovalo dať tam nepoškodenú kartu - ten plast tomu bránil), teraz sa to v čítačke foťáka uvoľnilo, takže už do neho ide dobrá karta, ale poškodenú už tiež neprečíta - to len pre vysvetlenie, prečo som presvedčený o nepoškodení el. časti karty

    brodozz je offline (nepripojený) brodozz

    brodozz
    Ak mas doma adaptr micro SD tak pod lupou porovnaj tie bocne plast.voditka,ak je karta o.k tak skus jemnym pilnickom opilovat tie nerovnosti po ulomkoch.

    Zlomený plast na SDHC karte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.