Zavrieť

Porady

SZČO a diéty v ČR

Prosím Vás má SZČO, ktorý si uplatňuje paušálne výdavky, právo na diéty za dni, ktoré pracoval v ČR? Alebo si diéty môže uplatniť len ten živnostník, ktorý si vedie daňovú evidenciu. Živnosť je slovenská. Ďakujem za odpoveď.
11 komentárov     zbaliť
marjankaj Paušálnymi výdavkami myslíš výdavky na PHL podľa §19 alebo nebodaj podľa §6 ods.10?
baculacik tými paušálnymi výdavkami som myslela uplatňovanie výdavkov percentom z príjmov pri podávaní daňového priznania FO.
marjankaj No moja chyba že nie som jasnovidec. Diéty väčšinou súvisia s PHL.
Zákon o dani z príjmov paušálne výdavky definuje iba v §19.
baculacik ospravedlňujem sa za moje vyjadrovanie, ale niekdy sa stačí len opýtať alebo na otázku nereagovať...
marjankaj Veď som sa opýtal, či?????
A máš úplnú pravdu. Vôbec tu nemusím písať. Rovnako ako už neprispievajú iní poraďáci.
Mila123 Baculka, teda, nemám slov......
aby si bola rada, že sa ťa niekto, podotýkam zadarmo ujal, chce ti ZADARMO správne odpovedať a ty takto, takýmto spôsobom na neho??????
čo sa to teda už aj tu deje......
baculacik tak prečo ten sarkazmus? Ja som na porade naozaj veľmi veľmi vďačná za každú každučkú odpoveď, ktorú od kohokoľvek dostanem, pretože nie som vo všetkom taká zbehlá, som samouk a nechcem niečo urobiť zle. Nemám vo svojom okolí žiadnu personalistku ani účtovníčku, s ktorou sa môžem poradiť, nepoznám všetky zákony ani paragrafy a preto sa možno niekedy vyjadrím "jednoducho" ale to neznamená, že nedokážem svoju otázku lepšie preformulovať, ak som sa zle vyjadrila. A to aj bez poznámok o jasnovidectve...
marjankaj Ale ja naozaj nemôžem tušiť, kto si čo myslí. Najmä u nových členov porady. Skritizoval som seba a nie teba.
baculacik V poriadku, nechajme to radšej tak. Asi sme sa vzájomne vôbec nepochopili... V každom prípade ďakujem za odpoveď.
marjankaj OK. Ja občas (teda skôr dosť často) veci zveličím, aby som zvýraznil niektoré nejasnosti. Určite tým nemienim niekoho urážať. Aj keď sa to niekedy stane. Ale snažím sa nezačínať.
baculacik toto chápem, každý má svoj štýl písania. Už si zapamätám ten váš/tvoj. Veď nie jeden-krát ste/si mi poradil/i a za to ešte raz ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V paušálnych výdavkoch sú zahrnuté všetky daňové výdavky, okrem platby odvodov do SP a ZP
    baculacik Ďakujem veľmi pekne!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.