Zavrieť

Porady

Musi kazdy podielovy vlastnik nehnutelnosti podat priznanie?

Kamarat vlastnil s manzelkou byt 1/1. Potom co odisla na vecnost, sa stal 3/4 a syn 1/4 vlastnik. Musia obaja podat priznanie?
Povodne priznanie podal sam, napisal tam "dohoda vlastnikov" (alebo cosi take) a sam platil dan. Staci to takto spravit aj po novom? Ibaze s manzelkou mal bezpodielove a so synom podielove vlastnictvo.

Musi aj syn podat priznanie? Hoci napise "dohoda" a celu dan zaplati jeho otec...?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak sa spoluvlastníci dohodnú, priznanie podá zástupca, ktorého dohodou určili spoluvlastníci, pričom túto skutočnosť musia písomne oznámiť správcovi dane pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania.
    vicktor Dakujem.
    "ak sa dohodnu..." - predpokladam, ze je to copy/paste zo zakona? Pretoze v realite nie je dovod aby sa otec so synom v tejto veci nedohodli, resp. uz su dohodnuti.
    Cize otec poda nove priznanie a syn prilozi vyhlasenie o dohode. (Musia stihnut do konca januara.)
    ivka70 Nooo, aj v realite moze byt problem otec - syn, to, ze nie je u vas v rodine, bud rad.

    Formalne napisat taku dohodu predsa nie je problem , obaja podpisete ...a hotovo.
    Podla mna staci ak to podpisu a otec to prinesie pri prihlasovanie .... nic viac netreba.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Odo mňa ani nechcela pracovníčka na MÚ,zmenila to v databáze na moje meno a že to je jedno,hlavne,že sa platí.Pýtala sa,či budeme platiť každý zvlášť a keď som povedala,že nie,tak že netreba.Ani som nepátrala po zákone

    Musi kazdy podielovy vlastnik nehnutelnosti podat priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.