Zavrieť

Porady

Dan z nehnutelnosti-dan.priznanie

Neviem ci ste postrehli, alebo ja som to zle pocula, dan.priznanie za dan z nehnutelnosti sa ma podat na novo do 28.2.2005. Ma to byt nieco podobne ako dan z mot.vozidiel. Cize podavame aj ked nie je zmena na strane majitela. Vie mi to niekto potvrdit alebo vyvratit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ja som ho videla na stránke www.kosice.sk, klikneš na miestne dane. Ale po tlačivo som si bola osobne na miestnom úrade, pod ktorý patrí nehnuteľnosť.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    myslím že aj na obcan.sk je tlačivo, ale je to žlté priznanie k dani a treba to orig.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Uz som si to stiahla z obcana, ale je to len vzor. Myslela som ci niekto nema tlacivo, ktore by sa dalo aj vypisat. Tie vzory prilepujem, mozno pomozu aj inym ako prac.pomocka.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Bohužiaľ im to treba dať na originálnych tlačivách. Treba tam len vypísať hlavné iniciály, koľko m2 a daň už oni vypočítajú aj šek pošlú na doručenku ... a potom aj každý rok. V pondelok som to vybavovala :-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    mne mesto XY poslalo v obálke výzvu k podaniu daňového priznania + všeobecné záväzné nariadenie mesta o dani z nehnuteľností + daňové priznanie k dani z nehnuteľností + poučenie na vyplnenie daňového priznania + potvrdenie o podaní daňového priznania + prílohu k daňovému priznaniu ... no taká hrubá obálka, že až
    ... z toho všetkého si daň z nehnuteľnosti treba vypočítať, mesto XY to len skontroluje a na základe výpočtu pošlú výmer, podľa ktorého sa bude platiť.

    Pozn.: uvedené platí pre právnické osoby
    Naposledy upravil vladan : 24.01.05 at 10:36

    jovanni je offline (nepripojený) jovanni

    normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac jovanni
    Neviem či to pomôže, keď je potrebný originál, ale tlačivo si nájdeš aj na www.rksoft.sk .Snáď ak sa vytlačí na farebnej tlačiarni?

    momo1050 je offline (nepripojený) momo1050

    momo1050
    podla mojich informacii (a prislo mi to aj zo stranky enoviny) nemusi sa podavat priznanie na originalnom tlacive, staci vytlacena kopia aj zo stranky MF, taketo tlaciva (cierno-biele) boli distribuovane aj obyvatelom petrzalky.

    Dan z nehnutelnosti-dan.priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.