Zavrieť

Porady

Ako podať DP B, ak už je podané DP A?

Môžem otázku, čo v prípade, ak zamestnávateľ urobil DP A a prenajímam nehnuteľnosť?
Viete mi prosím poradiť, viem, že vypĺňam DP B, len neviem či riadne, a či tam opäť vykázať aj príjmy z PP, ak už raz boli vykázané v DP A, alebo ako to urobiť?
Veľmi pekne ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zamestnáv. robí RZD nie DP. Na základe dokladu o vykonaní RZD podáš DP B zo všetkých príjmov, teda aj zo ZČ aj z prenájmu, prípadne iných.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    koricka Jasné, RZD...som sa nesprávne vyjadrila
    super, ďakujem.
    Takže nie je potrebné niekde vyznačiť, že RZD už bolo vykonané.
    kn-alka RZD je prílohou daňového priznania, vyplníš v DP typ B aj príjmy zo zamestnania aj príjmy z prenájmu.
    koricka mám podať opravné DP B?
    mondes Prečo opravné? Nie, podáš riadne DP.
    kn-alka to neviem, nemala som taký prípad
    koricka Katy a R pise, ze do 31.3. podavam opravne..
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak už zamestnávateľ spravil RZD - tak podávaš do 31.3. opravné DP.
    ak neskôr - tak dodatočné DP
    ......
    dopĺňam - dám sem citáciu zo zákona o DzP
    (9) Ak podá daňové priznanie daňovník, ktorý nebol povinný podať daňové priznanie podľa odsekov 1 a 2, alebo mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie podľa odseku 3, a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) mu vykonal ročné zúčtovanie podľa § 38, považuje sa toto daňové priznanie za opravné alebo dodatočné daňové priznanie podľa osobitného predpisu,122a) pričom vykonané ročné zúčtovanie podľa § 38 sa v tomto prípade považuje za podané daňové priznanie.
    Naposledy upravil Katy a R : 09.03.15 at 17:58
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janulka1978 Podat opravne DP aj v prípade : Zamestnanec bol celý rok, a szco bol este 10 dní v 2014 s 0 príjmom, zamestnávatel mu spravil RZD?
    Katy a R keď nemal žiadne príjmy - tak načo? ... ak by sa náhodou DU v lete ozval, že treba - tak to bude riešiť potom (možno sa neozve)
    lepka No ozvú sa opokutujú za nepodanie príslušného daňového priznania typu B,jednoduchšia cesta je poslať na DU oznámenie o tom,že v roku 2014 nemal žiadny príjem z podnikania iba prijem zo závislej činnosti a preto nepodá daňové B,ale bolo mu vykonané RZD,a je aj vlk sýty aj ovca celá
    Katy a R nevymýšľaj! prečo by mali pokutovať - aj keď sa ozvú. janulka, žiadny problém!
    janulka1978 Dakujem za rady, to len svagor :-) .... v januári som mu povedala, ze nech pyta potvrdenie z prace a on podpisal RZD...
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    máš RZD?
    zam-eľ nemá robiť DP A, alebo si podpisovala DP A? Niekedy to mzdárky po dohode naozaj robia, možné je všetko.
    Takže ak máš RZD - upresnenie je v tom zmysle, tak potom podávaš riadne DP B,
    žiadne opravné.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    koricka áno, mám RZD...takže podám riadne DP B

    ĎAKUJEM VÁM všetkým
    Katy a R - treba opravné DP (RZD je rovnocenné s DP) - viď zák o DzP
    koricka Opravné DP B?
    Katy a R ak aj prenáom - tak opravné B-čkové (doplnila som cit - zo zákona)
      zbaliť

    Ako podať DP B, ak už je podané DP A?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.