Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej uzávierke - DRSR

Dobrý večer,
prosím dajú sa vypĺňať poznámky k účtovnej uzávierke na portáli DRSR? Lebo mne to nejde otvoriť, že tam je bližšie nešpecifikovaná chyba. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    poznámky napíšeš vo worde, preklopíš do .pdf a podáš ako prílohu k novému výkazu RUZ.
    Poznámky na portáli DRSR sú platné len pre rok 2013 - tvorili len jednu stranu = krycí list k Poznámkam, ktoré sa aj minulý rok podávali vyššie popísaným spôsobom.
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem Kejka, a môže sa použiť tlačivo z minulého roku? Alebo je nejaké nové? Ďakujem
    vikinka Za rok 2014 nájdeš poznámky na finačnej správe v sekcii daňové tlačivá - katalóg vzorov- poznámky platné od 31.12.2014 sú pod číslom Úč POD 3-01

    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...-vzorov-tlaciv
    marions Ďakujem Kejka ešte raz, tak minuloročné sa použiť nemôžu?
    marions Ja som našla len POD 3-04, kde tam je POD 3-01?
    vikinka v katalógu vzorov -účtovné výkazy-účtovná závierka v sústave PÚ
    marions Ďakujem, len stále nevidím to číslo POD3-01, dúfam, že som to konečne našla....je to UZPODv14-p?
    vikinka áno
    marions Ďakujem, a kde je to číslo POD3-01, som slepá?
    marions A stačí len tie posledné textová a tabuľková forma ? A nemalo by byť hore DIČ?
    Žabinka https://www.financnasprava.sk/_img/p...taveniu_UZ.pdf
    marions Ďakujem, ale ja som tam nenašla čo hľadám, že či mám dobre poznámky, lebo tam nevidím číslo POD3-01, ani nevidím priestor na dič, mám ho dopísať? A že či stačí tie posledné poznámky, kde je číslo UZPODv14-p kde je napísané v textovej aj v tabuľkovej forme, alebo aj tie nad tým, len v textovej forme.
    Lebo keď ich otvorím, tak hore nieje žiadne číslo a na ďalšej strane je č. POD 3-04
    Žabinka v linku čo som ti pridala je jasné napísané ako majú poznámky vyzerať.. plus postup podania.. pozorne si to prečítaj, a zistíš, že poznámky môžeš použiť tie ako pred rokom, akurát že každá strana musí byť označená podľa požiadaviek finančnej správy: v ľavom hornom rohu Poznámky POD 3-01, v pravom hornom rohu IČO, DIČ.. nepridáva sa krycí list, je spoločný pre celú závierku, a poznámky sa neposielajú samostatne ale ako príloha k závierke - ak posielaš elektronicky..
    marions Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie...a ja som to stále nechápala a hľadala vzory... a nikde som sa nemohla dopátrať, čo s tým.. Ďakujem ešte raz
    marions Dobrý deň, ešte jedna, dúfam posledná otázka: tabuľky, ktoré nevypisujem vymazávate, alebo nechávate prázdne? Ďakujem
    Žabinka čo nepotrebuješ, odstráň..
    marions Ďakujem
      zbaliť

    Azalee je offline (nepripojený) Azalee

    Azalee
    ja tam ale stale vidim "Poznámky individuálnej účtovnej závierky (platné do 30.12.2014 okrem priebežnej)" preco je tam ten datum? ja to predsa chcem k 31.12.2014
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    912 Treba si otvoriť zložku: "Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva", tá je platná od 31.12.2014 (pre rok 2014)
    vilob a keď si tieto vyššie uvedené Poznámky stiahnem, vyplním, musím ešte dodatočne na vrch každej jednej strany doplniť IČO, DIČ a označenie Úč POD 3-01?
    Azalee tak toto by i mna zaujimalo. tie poznamky z KPMG to maju. aj v opatreni to pisu ze to musi byt.
    vilob nevie nikto poradiť?
    Žabinka pre vilob, už to bolo viackrát preberané, treba trochu pohľadať..
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...taveniu_UZ.pdf
    vilob áno, ale čo daňovníci, ktorí nesú daňové priznanie na dú osobne? ja som sa nakoniec bola pýtať priamo na daňovom úrade, kde mi povedali, že žiadne dodatočné značenie IČO, DIČ a Úč POD 3-01 dopisovať nemusím... stále mi to však vŕta v hlave...
    Josvi postupoval som podľa návodu, no stránke FS je neplatné tlačivo (do 30.12.2014)
    Azalee musis kliknut uplne inde. tam kde si su stare, nove su pod uplne inymi kolonkami, je to popisane v komentari vyssie, aj ja som to len tak nasla.
    Azalee aha dakujem! uz som to nasla v uplne inej zlozke, ozaj "vtipne" riesene. a tam je od 31.12. cize uuplne ine tlacivo.
    magdalenaa Dobrý deň, prosím Vás o usmernenie, sro vznikla 04/2013, takže nemôže si vybrať byť mikro UJ. Musím posať UZ - UZPODv14 Učtovná zavierka podnikateľov v PU účinná od 31.12.2014 a POZNAMKY UZPODv14-p - Poznámky individuálnej účtovnej závierky k UZPODv14 textová a tabuľková forma.
    Účtovnú závierku si vyplním načítaním v zložke elektronických formulárov, ale poznámky si musím stiahnuť z katalogu vzorov formulárov.
    Stiahne mi to zložku UZPODv14-p, v ktorej sú dva súbory: vo worde /tabuľková časť/ a v pdf./textová časť/. Z tohto neviem výjsť. Prečo sú to dva súbory, posielam len súbor s tabulkami? Viem, že poznámky majú obsahovať DIČ a označenie POD3-01, ale ja fakt neviem ako to urobiť /ako to tam doplniť/. Potrebovala by som to polopatisticky vysvetliť, lebo som v riadnom strese. Ďakujem
    KEJKA čo tak posunúť termín na podanie DPPO?
    lebo súbežne pracuješ s oboma súbormi.
    Odporúčam základ - tabuľky, kde na začiatok napíšeš Poznámky k 31.12.2014
    do záhlavia si vpíšeš údaje Úč..... DIČ a IČO, lebo sa ti musia opakovať na každej strane
    a z druhého materiálu pojdeš postupne podľa textu a k tým tabuľkám doplníš, čo sa UJ týka, určite ten úvod áno a následne podľa skutočnosti, čo sa vo firme deje.
    magdalenaa Ďakujem Kejka, idem sa s tým potrápiť, snáď to stihnem Prosím ešte o radu v prípade tejto sro založenej 04/2013 musí mať UZPODv14 a čo v prípade sro založenej 09/2012 /sledujú sa dva účt. obdobia/ ak splna zákonom určené podmieky MUJ - môže zostaviť UZMUJ? Veľmi pekne dakujem
      zbaliť

    Poznámky k účtovnej uzávierke - DRSR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.