Zavrieť

Porady

Aké tlačivo dať do DP staré alebo nové Účtovná závierka ?

Skončila som podnikanie 30.11.2014. Podávam DP a teraz neviem aké prílohy výkazy majú byť na starom tlačive alebo už nové "Účtovná závierka "?????
Prosím poradte zajtra chcem podať. Už som ich vypísala ako Účtovná závierka.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    HEČER No ja som už z toho jeleň ty radíš učtovnú závierku a druhá rada po starom.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Použi tlačivo platné do 30.12.2014
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    HEČER To znamená výkazy o príjmoch a výdavkoch a ,majetku a záväzkoch a tlačivá nové sa použijú až za rok 2015. V predajni tlačivá platné do 31.12.2014 ani nemali.Vytlačila som to z MRP rogramu dúfam,že mi to zoberú. Sú zelené robila som to na farebnej tlačiarni.
    martina2006 z MRP pre daňový úrad musíš vytlačiť tak, že dáš uložiť do súboru fdf. Iné nevezmú.
    HEČER myslela pdf súbor, FdF nepoznám
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blanka Urbanová Dobrý večer, môžem sa spýtať, prečo tlačivá do 30.12.2014 a nie učt. závierku? Je ten dôvod to, že skončila podnikanie 30.11.2014? Ďakujem
    martina2006 Keďže zostavuje účtovnú závierku k 30.11.14, keďže ukončila vtedy živnosť, tak nemôže použiť výkaz účtovná závierka platný po 31.12.14 ale výkazy platné do 30.12.14.
    HEČER Ja som podnikala do 30.11.2014,skončila som to. Staré tlačivá boli platné do 31.12.2014. V konečnom dôsledku sú rovnaké len sa to volá účtovná závierka a šetrí sa papierom
    HEČER Martina ,to znamená že za rok 2014 podávajú FO podnikatelia výkazy platné do 31.12.2014????
    martina2006 nie, tlačivo účtovná závierka je účinná od 31.12.14, to znamená, že podávajú jú za tok 2014 tie SZČO, ktoré zostavujú k 31.12.14.
      zbaliť

    Aké tlačivo dať do DP staré alebo nové Účtovná závierka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.