Zavrieť

Porady

Podane dodatocne dan.priznanie k DPH, platba dane sa navysila - ako ju zaplatit? Budu sankcie?

Dostal sa mi do ruk dobropis za januar. Podala som dodatocne danove priznanie aj KV. Doplatit vychadza 89 eur. A neviem ako to zaplatit, dat do platby VS ako v januari? Alebo to uhradit spolu s danou za marec?

A budu aj nejake sankcie od D.U.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tiež som posielala dodatočné daňové priznanie a doplatenie DPH som priradila k tomu mesiacu ku ktorému sa to viazalo. Podľa toho čo som čítala v metodickom pokyne na stránkach finančnej správy, tak ak sa podá dodatočne KV z vlastného podnetu tak by nemali byť sankcie. metodické pokyny z finančnej správy: https://www.financnasprava.sk/_img/p...07_01_2015.pdf

    pisty01 je offline (nepripojený) pisty01

    pisty01
    uhrada pod VS daneho mesiaca (teda januar)

    Danovy poriadok § 154 odsek 1 pismeno i

    pokuta bude podla § 155 vo vyske 1,5 x základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky39) platnej v deň, ktorý nasleduje po dni splatnosti dane, ak tento nie je viac ako 5% tak pokuta = 5% z rozdielu medzi povodnym priznanim a dodatocnym priznanim.

    vyrubit ju mozu do 5 rokov a neulozi sa pokuta pokial nedosiahne vysku aspon 5 EUR
    Naposledy upravil pisty01 : 25.06.15 at 05:13 Dôvod: upresnenie urokovej sadzby

    Podane dodatocne dan.priznanie k DPH, platba dane sa navysila - ako ju zaplatit? Budu sankcie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.