Zavrieť

Porady

Zázraky prírody

Ako ináč nazvať to, čo sa práve odohráva okolo nás? Tohtoročná jar sa poriadne oneskorila, ale zameškané doháňa plnou parou.
Som už dosť stará, ale nepamätám si žeby rastlinky v minulosti vyklíčili takou rýchlosťou ako tohto roku. Majú velikánske listy a prekrásne voňavé kvety. Ako to, že vedia, že je už polovica mája a musia sa ponáhľať? Bola som dnes až do tmy v záhrade a neverila som vlastným očiam o koľko podrástli od rána. Vyberte sa do prírody, pozerajte sa dobre okolo seba a ukážte ten zázrak aj deťom.
Usporiadat
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ako píše Kukučka, je potrebné deťom ukázať tie zázraky aby si vážili svet okolo seba. Moji chalani sú už veľkí a vždy šomrú keď zahlásim, že ideme von. No ale keď už sme tam tak im my nestačíme. Prikladám pár fotiek z prebúdzania našej krásnej prírody.
Naposledy upravil Simonab : 09.06.06 at 20:00
IMG_4128.jpg  
IMG_4211.jpg  
IMG_4842.jpg  
IMG_4889.jpg  
1/1
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ešte zopár.
Naposledy upravil Simonab : 09.06.06 at 20:02
IMG_4908.jpg  
IMG_4950.jpg  
IMG_4969.jpg  
IMG_4296.jpg  
IMG_4335.jpg  

IMG_4342.jpg  
IMG_4429.jpg  
1/1
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Simonka, ten druhý obrázok s fialovým kvietkom, nevieš ako sa volá?U nás na chate taký tiež kvitne a v herbáry som ho nenašla.Už som si začala sušiť liečivé bylinky na čaj.Tam nám rastie všetko, je to pravá neporušená horská lúka.Tá príroda je skútočne zázrak a tá vôňa....
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

vema
Simonka, ten druhý obrázok s fialovým kvietkom, nevieš ako sa volá?U nás na chate taký tiež kvitne a v herbáry som ho nenašla.Už som si začala sušiť liečivé bylinky na čaj.Tam nám rastie všetko, je to pravá neporušená horská lúka.Tá príroda je skútočne zázrak a tá vôňa....
Je to Orlíček obyčajný. Ak by si ešte potrebovala zistiť názov nejakého kvietku kľudne sa spýtaj, keď budem vedieť poradím. Priložím ešte zopár kvietkov. Ale ak si myslela ten z prvého príspevku tak to je Vstavač, bohužiaľ sa ťažko rozoznávajú, ale mohol by to byť Vstavač májový alebo mužský. Sú to vlastne slovenské orchidei.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:51
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

.......................................
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:53
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Krásne máš tie fotky.To si fotila ty?Z akej literatúry čerpáš vedomosti?Ja mám podobný kvietok ako ten fialový,len je žltý - poznáš?
PICT0051.JPG  
PICT0060.JPG  
1/1
1 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

No väčšinou fotí manžel, ja mu len ukazujem čo chcem odfotiť. No to by mohol byť vstavač bledý. Ale ten horec ( Horec Clusiov ) máš krásny, to máš v záhradke alebo to u vás rastie? No a knižky, tých mám veľa najnovšiu Chránené rastliny Českej a Slovenskej republiky.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ten horec mám zo záhradky,presadila som ho na chatu,lebo doma vôbec nekvitol.Ja tiež fotografujem,najviac v prírode.V každom kraji sú iné kvety iné motýle,také ako máte na fotkách som u nás nestretla.Ja mám zase úplne iné.Ďakujem a ak nafotím nejaké zaujímavé rastlinky, poradím sa s tebou.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

vema
Ten horec mám zo záhradky,presadila som ho na chatu,lebo doma vôbec nekvitol.Ja tiež fotografujem,najviac v prírode.V každom kraji sú iné kvety iné motýle,také ako máte na fotkách som u nás nestretla.Ja mám zase úplne iné.Ďakujem a ak nafotím nejaké zaujímavé rastlinky, poradím sa s tebou.
Veľmi rada pomôžem ak môžem. Ja mám strašne rada prírodu je to dobrý liek pri stresoch a v ťažkých obdobiach. Tie motýle sme ani my nefotili u nás, ten vidlochvost je z Látok pod Poľanou, no a babôčku osikovú musíš vystihnúť skoro na jar v marci alebo v apríli, potom ho už celý rok nevidíš až dakedy v septembri aj to len vzácne. Odkiaľ si? Na Slovensku máme hádam najkrajšiu prírodu, je veľmi rôznorodá a v každom kraji nájdeš malý zázrak, ktorý sa nikde inde nevyskytuje. Tieto fotky sú z Rojkova, je to najmenšie ( rozlohou ) chránené územie na Slovensku a zdá sa mi že aj v Európe.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:53
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

...........................................
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:55
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Simonka, ten kostihoj máš v žltej farbe, ja ho poznám z fialovými kvietkami- to sú nejakí príbuzní, alebo ten "môj" kostihoj nie je kostihoj?
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

valeriam
Simonka, ten kostihoj máš v žltej farbe, ja ho poznám z fialovými kvietkami- to sú nejakí príbuzní, alebo ten "môj" kostihoj nie je kostihoj?
Jasné, že je to rodina aj ten tvoj je kostihoj. :p Ja som dala ten žltý lebo ten málokto pozná.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:55
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Malé zázraky. Život chrobáčikov.
Naposledy upravil Simonab : 09.06.06 at 20:04
toto je môj kvietok.jpg  
život chrobáka.jpg  
1/1
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Simonka, úplne si ma do toho vtiahla. Musím si dnes znova pozrieť Microcosmos.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Simonka sú to krásne zábery, také motýle som ešte nevidela a ani žltý kostihoj. Mne prišla táto snímka pod názvom:
Deň, keď pán Boh rozlial farbu.
ATT1111.jpg  
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Simonka, Kukucka, patrí Vám veľká vďaka za prekrásne zábery našej prírody. Sama som jej obdivovateľkou a hoci nie fotoaparátom, snažím sa zachytiť jej krásu farbami na plátno....
Naposledy upravil Milka : 26.06.06 at 18:05
Vtedy na jar-spolu02-1.jpg  
Letne luky-spolu.jpg  
1/1
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

kukučka
Simonka sú to krásne zábery, také motýle som ešte nevidela a ani žltý kostihoj. Mne prišla táto snímka pod názvom:
Deň, keď pán Boh rozlial farbu.
Betka to je nádherné. Mám niečo podobné ale vo farbách jesene. Musím vydolovať z archívu. Ak sa mi to podarí prilepím ich sem.
Naposledy upravil Simonab : 24.05.07 at 10:57
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Milka,
obrazky sa mi velmi pacia, su take krasne realisticke. Si sikovna.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Milka
Simonka, Kukucka, patrí Vám veľká vďaka za prekrásne zábery našej prírody. Sama som jej obdivovateľkou a hoci nie fotoaparátom, snažím sa zachytiť jej krásu farbami na plátno....
Milka po dlhšom čase som si znovu pozrela tvoje obrázky na:
http://www.ao.cz/vystava.php?id=655&plimit=&porder=0
Musím uznať že sú nádherné. Klobúk dolu pred tvojim umením. Človek musí veľmi citlivo vnímať svet okolo seba, aby také niečo dokázal. Máš môj obdiv.
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Daška, Simonka, Betka,Katka - veľmi pekne Vám ďakujem za "povzbudenie" v mojej tvorbe, sama nie som spokojná, snáď to potrebuje ešte veľa času a trpezlivosti, som samouk a maľujem krátko. Ale ešte viac ďakujem za krásne fotografie našej prírody, už som si zopár "stiahla", možno mi poslúžia na nové námety... A teším sa na ďalšie zábery prekrásnej prírody, ktorú /dobre si to vystihla Simonka,/ veľmi obdivujem a milujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať