Zavrieť

Porady

Pôjdu mi hry na ntb

Už asi pár rokov vlastním ntb Toshiba Satellite L750-1MK na ktorom som už mnoho hier hral (batman, assassin creed, zaklínač, atď) Ale už čoskoro nebude moja grafická karta (NVIDIA® GeForce® GT 520M 1 024 MB VRAM) spĺňať minimálne požiadavky. Na stránke kde som ntb kupoval je pri grafickej karte uvedené, že "dostupnú grafickú pamäť je možné rozšíriť pomocou systémovej pamäti prostredníctvom technologie TurboCache™: až 2 806 MB s inštalovanými 4 GB systémové pamäti a až 4 095 MB s 8 GB systémové pamäti" V programe Speccy mám pri grafickej karte uvedené fyzická pamäť 1024 MB a virtuálna pamäť 2816 MB. Mám to chápať tak, že ak si kúpim operačnú pamäť s 8 Gb do môjho ntb tak sa mi podarí spustiť novšie hry? Alebo sa mám porozhliadať po ntb s 2 GB grafikou ako je napr. Toshiba Satellite L50-B-175?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, aké hry.
    Ale poznámka "1024 MB VRAM" - značí, zdieľaná pamäť. Takže pri hraní si systém pre grafiku odoberie toľko, koľko potrebuja (na úkor pamäte potrebnej pre systém - hru). Rozšírenie TurboCache - odoberie ešte viacej, opäť na úkor RAM.
    V podstate - pokiaľ je tam inegrovaná grafika - nie je to veľmi vhodné na nejaké coool hry. Rýchlosť jadra je len 800MHz, šírka zbernice pre grafiku 64-bit - čo je málo pre rýchlosť spracovávania dát.

    Aj keby si dokúpil RAMky - na rýchlosti to nepridá...
    Zháňaj si radšej NB ktorý má dedikovanú (samostatnú) GK (sú aj také NB - majú dve GK - integrovanú a dedokovanú, ktoré sa samostane prepínajú pri aplikáciách). Pokiaľ sú dve GK - dedikovaná sa postará o vykresľovanie a využíva (niekedy) výpočetný výkon integrovanej.
    Stanislav Brunensky Dalo by sa na mojom ntb zahrať Witcher 3?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    s turbocache si nijako nepomozes, jedna vec je ze to poriadne nefunguje, druha ze 520m je aj tak dost slabucka

    keby ides kupovat ntb, tak okolo 500€ je lepsia volba na vykon toto https://www.alza.sk/asus-k555ln-xo17...a-d2425402.htm

    o nieco vykonnejsi cpu, grafika vykonnejsia asi o tretinu
    Naposledy upravil mecky : 22.05.15 at 21:24
    Stanislav Brunensky Už som si vybral notebook Toshiba Satellite L50-B-175. Dobry som vybral?
    misoft No - má síce 2GB grafiku - ale opäť integrovanú. Naštastie - zo 6GB pamäte to riešili vyčlenením 2GB pre grafiku. Stále lepšie ako to, čo máš teraz.
    GK:
    AMD Radeon™ R7 M260
    AMD Radeon R7 M260 je nižšej strednej triedy DirectX 11 grafické karty pre notebooky. Rovnako ako staršie Radeon HD 8700M a 8600M série, to je založené na čipe Mars (28nm GCN architektúra) s 384 shader jadrami, 24 TMUs a 8 ropy. Jadro je taktované na 715 MHz až na (128 bit verzia) alebo 980 MHz (64 bit verzia) a možno pristupovať až 4 GB pamäte DDR3 (1000 MHz, 2000 MHz efektívne).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.