Zavrieť

Porady

Recyklačný fond a MG kazetya hry

Je potrebné platiť príspevky do recyklačného fondu v prípade dovozu audiokaziet a CD diskov s plastovým obalom z Českej republiky do SR?

Ak áno, ako zistím z čoho je vyrobená audiokazeta a z čoho CD médium a jeho obal?

Ako viesť evidenciu na základe ktorej platím recyklačnému fondu. Mám odvážiť každý jeden kus a na základe toho potom vypočítať odvod? Je na to nejaké špeciálne tlačivo?

Ako postupovať v prípade kombinovaných produktov. Napríklad produkt ma krabicový obal z papiera, dnu je papier, igelitove sáčky a plastové figúrky?
treb odvážiť všetko jednotlivo alebo určiť len nejaký pomer váhy?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kocp je offline (nepripojený) kocp

    kocp
    Ahoj Lenka,

    na tej stranke som bol. Len som nikde nenašiel ako vlastne stanovovať koľko je čoho a ak ozistiť z čoho je vyrobená napríklad audiokazeta keďže je tam určite plast ako obal a na tej plastovej paske je určite aj nejaka magneticka vrstva kde sú asi rôzne kovy. nemá niekto skúsenosť ako to zistiť alebo z čoho v takomto prípade vypočítať príspevok do fondu? Rovnaká situácia s CD médiami. Ďakujem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Pokiaľ viem ako dovozca platíš za obal.
    Naposledy upravil lenkak : 09.07.05 at 08:51

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Táto problematika vstúpila čerstvo do povinností mojej klientky, obchodujúcej s kozmetikckými výrobkami . Predpokladám, že pri prvom dovoze bude potrebné z každého druhu jeden "zničiť", napr. vyliať pleťové mlieko, sprchový gel, vystriekať do vzduchu telový spray, toaletnú vodu..... aby sa odvážily obaly. Neviem si to inak predstaviť, pretože výrobca váhu obalu na výrobku neuvádza.To sa bude opakovať pri dovoze ďalšieho druhu tovaru. Je to škoda a dúfam, že táto škoda bude daňovo uznaná a ani výpočet DPH nebudem musieť nejak v rámci škody obmedzovať. A ako sa uvádza v príspevku vyššie, niektoré obaly nie sú len z jednoho materiálu...... Podelí sa niekto so mnou o skúsenosť? Ďakujem

    Recyklačný fond a MG kazetya hry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.