Zavrieť

Porady

Kupa garazoveho statia na firmu

Dobry den, planujem do 2 mesiacov kupu garazoveho statia v hodnote 26000eur. Je moznost kupit statie bez DPH. Moja otazka: oplati sa mi kvoli usetrenym 4000 zalozit sro? za 2 roky som aj tak planoval vlastnu sro na programatorske ucely.

pripadne, nejaky iny tip, ako sa legalne vyhnut plateniu DPH?

ucel kupy - investicia + prenajimanie statia

vdaka.
Naposledy upravil Noecko : 28.05.15 at 05:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Plateniu DPH sa nedá vyhnúť a pozor aj na tento smer úvah. Lebo pri programátorských službách sú nízke náklady, teda nie je ani veľa DPH na odpočet od povinnosti. Naopak, služby sa fakturujú s DPH, a tú treba odviesť.Okrem toho, plátcom DPH môže byť aj SZČO a to tak isto, ako s.r.o. -buď dosiahnutím obratu, alebo registráciou na báze dobrovoľnosti. Dobrovoľného platiteľa DPH schvaľuje daňový úrad, ktorý môže (nemusí) požadovať zábezpeku do sumy, ak si dobre pamätám, 5.000,- €.
    Noecko A ked tu sro rozsirim z programatorskych prac o prenajimanie nehnutelnosti, ani vtedy sa to nevyplati? ze kupim garaz na firmu a do firmy budem prijimat najomne? OK, budem to musiet potom danit 14% zo zisku, ale stale lepsie ako 20% DPH ci? ked budem mat garaz na firmu, mohol by som ju odpisovat a hned by som mal aj naklady, ktore programatori maju problem zdokladovat
    Dav Daň zo zisku právnických osôb je 22%, fyzická 19%, ale len do určitej výšky príjmov. Treba si dať na papier výhody a nevýhody jedného aj druhého. Prenájom hnuteľného majetku je v poriadku, ale tiež môže ísť o prenájom s alebo bez DPH.

    Kupa garazoveho statia na firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.