Zavrieť

Porady

Kolko vas stoji uzivanie vlastnej chaty par krat za rok? -POPLATKY za smeti. vodu atd? porovnanie s vasimi cenami?

Mame chatu pri Pezinku Velkost chaty je cca 90m2. Chodime tam v lete nekurime elektrinou.Tento rok sme tam boli do 20 x. Poplatky za sluzby sa mi zdaju strasne vysoke.

Nase poplatky za mesiac su: Elektrina do 20 Eur. Smeti13 Eur.Kanalizacia a vodne stocne 25 eur mesacne! {vratane spotreby priblizne 15 kubikov rocne}este si platime kominara raz za rok 40 Eur.Dan je cca 11 Eur.
Platite podobne sumy aj vy?? Ak to totiz zratam na rok vychadza ma to 750 Eur.} to je skoro ako jedna dovolenka....a to neratam ak tam ideme sv zime zakurit drevom.Prosim o nazor a porovnanie cien. Ta chata je ako dojna krava a neviem co s nou:}
misoft Mi nevrav, že každý mesiac platíš za smetie 13€, že platíš 25€ vodné a stočné mesačne.... Neprehánaš to? Niektoré poplatky sa platia 1x za rok....., iné mesačne... ale nie ako to ty píšeš....
slajko Dakujem , podla vasi info som zistl ze na smeti a ine tam mame nahlasene ako na trvaly pobyt co musime odhlasit a prihlasit to ako chatu s obcasnym pobytom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Porovnávanie cien nemá význam...ide o lokalitu a lokalitu...od poskytovateľa a poskytovateľa.

    Sumy mám ale v podstate rovnaké...ale mám aj oveľa vyššiu spotrebu, nakoľko na chalupe som v podstate od snehu do snehu.
    Ešte si zabudol ale pripočítať pohonné hmoty, stravu, nápoje, atď...

    Názor ?
    Zálohové platby sa dajú predsa znížiť...budeš mať menšie doplatky....alebo nedoplatky.
    Drevo si nachystaj sám...zbehni na Lesný úrad (alebo iný oprávnený), vypýtaj si lístok a hajde do lesa.
    Ja takto robím a dreva pod prístreškom plno.
    ---------------------------------------
    Dojná krava ?
    Vieš Ty, čo by nie jeden dal za to,aby sa mohol nechať takto podojiť ?
    ----------------------------------------
    ...a čo s chatou, ak sa Ti zdajú vysoké náklady na prevádzku ?
    Šak predaj a choď pár krát na lepšiu dovolenku...neskôr sa Ti deti určite "poďakujú" ...lebo nebudeš mať ani chatu, ani love na tie lepšie dovolenky.
    P.S.:
    Tých 750 € je jedna dovolenka pre jednu osobu...vynásob počtom členov v domácnosti, dolož nejaké vreckové a suma sa razom navýši...

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ročné platby:
    elektrika 100€
    voda plus kanalizácia 60€
    daň z nehnuteľnosti 16€
    komunálny odpad 40€
    kúrenie v krbe 0€
    spolu 216€
    chodíme raz počas zimy na cca 3-5 dní, inak podľa počasia od apríla do novembra, ak nenapadne sneh aj do polovice decembra, takmer každý víkend..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kukučka žabík ako je stanovený ten odpad? Mne vyvážajú každý týždeň a platím menej za rod. dom
    Žabinka to je rátané na dve osoby.. ale my platíme ako za rodinný dom, tak je to aj zapísané na LV, keby sme platili ako za chalupu, zase je vyššia daň z nehnuteľnosti.. tak preto je to viac za smeti..
    Žabinka a vyvážajú na zavolanie, je tam spoločný veľký kontajner pre cca 8-10 domov..
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Lepšie by bolo, keby si napísal ročné náklady z vyúčtovania. Ani elektrina, ani voda za cca 20 návštev mi nesedí, to sú skoro normálne náklady za bývanie a nie za chatu.
    buchač Veru ani mne...ale nechcel som sa nejak zmieňovať.

    Elektrinu ešte ako tak beriem...veď môžu niečo aj robiť s nejakým el. náradím...
    Ale tá voda je dosť vysoká spotreba...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pravdepodobne mas trvaly pobyt inde. Takze sa informuj na obecnom urade,kde mate chatu,ake maju VZN, ci je moznost niektore poplatky odpustit,alebo aspon znizit na polovicu,nakolko ich vyuzivate iba obcasne a platite poplatky v mieste trvaleho bydliska.Napr. smeti,stocne,kanalizacia a pod.
    A zalohy na elektrinu si tiez mozete znizit. Ak tolko neminiete,tak vym urcite chodia preplatky.

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    My máme zrubovú chalupu cca 70 m2 so záhradou, vedenú ako rodinný dom, je to stará drevenica po manželovom dedovi, zrekonštruovaná, chodíme tam od jari do neskorej jesene a naše ročné výdaje sú:

    elektrina 60 eur
    voda 0 - máme vodovod z vlastnej studne

    drevo 0 - každý rok niekto privezie zadarmo, blízko sú lesy

    odpad 0 - tých pár vreciek vezmeme do auta a doma hodíme do kontajnera
    neplatíme za odpad z dôvodu, že platíme vo svojom bydlisku

    Aj keby nás to stálo oveľa viac, tak sa jej nevzdáme, kam by sme potom chodili? Krásna záhrada, pre nás je to raj na zemi. Asi tak. Prajem všetkým pekný večer.

    Kolko vas stoji uzivanie vlastnej chaty par krat za rok? -POPLATKY za smeti. vodu atd? porovnanie s vasimi cenami?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.