Zavrieť

Porady

Externé štúdium a Dohoda o brigádnickej práci študenta

Môže 24 r. študent ( v roku 2014/2015 študoval 2. ročník II. stupňa na VŠ dennou formou a neskončil štúdium štátnicou ale predĺžil si štúdium o 1 rok externou formou), pokračovať v DoBPŠ, ktorú mal spísanú od 2/2015 do 9/2015 ešte počas štúdia na dennej forme. Zápis na externú formu bol dňa 11.9.2015. Ďakujem.
Naposledy upravil jankra : 17.09.15 at 15:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    studentom denneho studia prestal byt najneskor 31.8., teda na konci akademickeho roka, kedy neukoncil skolu statnou skuskou.
    v novom akademickom roku prestupil na dialkove studium, ale v septembri uz studentske ulavy mat nemoze.
    dobs by ste mali k 31.8. ukonit a na september uzavriet inu dohodu
    jankra Ďakujem.
    mirhu Ako to je v prípade, ak študentka predložila do firmy potvrdenie o tom, že študuje na VŠ externe - a firma s ňou uzavrela aj tak DoBPŠ, s odvodovou úľavou. Takto pracovala tri roky, prišla nová mzdárka a tá zistila že to nie je správne. Môžu od nej požadovať niečo spätne, napr. ak by prišla do firmy nejaká kontrola, alebo je to chyba bývalej pracovníčky?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Na DoBPŠ môžeš zamestnať len študenta, ktorý študuje dennou formou. Teda žiadny "extrémista".
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarína111 nemýliš sa? na DoBPŠ môže pracovať aj externý študent, len si nemôže uplatniť odvodovú úľavu
    avalik Katarina, pozri § 227 ZP.
    jankra je to tak, iba denná forma štúdia sa vzťahuje na DoBPŠ.
    Katarína111 dala som dotaz ohľadne tejto problematiky na inšpektorát práce a toto mi prišlo:
    Z uvedeného teda vyplýva, že fyzická osoba musí spĺňať dve podmienky, aby mohla vykonávať prácu na základe dohody o brigádnickej práci študenta:
    1. Fyzická osoba musí mať štatút žiaka strednej školy alebo štatút študenta dennej formy vysokoškolského štúdia podľa osobitného predpisu. V prípade štatútu žiaka strednej školy Zákonník práce nešpecifikuje formu tohto štúdia (denná, externá). Z uvedeného sa možno domnievať, že ak fyzická osoba svojmu zamestnávateľovi predloží doklad o tom, že má štatút žiaka strednej školy, túto podmienku spĺňa.
    2. Fyzická osoba nedovŕši 26 rokov veku. Túto podmienku Vami uvedená osoba spĺňa.
    jankra cením si Tvoju snahu. Ďakujem.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    jankra
    Môže študent, ktorý má 24 rokov a predĺžil si štúdium o 1 rok, čiže II. stupeň štúdia na VŠ, na externú formu, pokračovať v DoBPŠ, ktorá mu končí 30.9.2015? Dohoda bola spísaná na dobu 2/2015 - 9/2015 ešte počas štúdia na dennej forme. Ďakujem.
    : kokso ja som najprv precital, ze student - extremista

    *Fénix je offline (nepripojený) *Fénix

    Znovuzrodený z popola. *Fénix
    Katka, sama si dala príspevok a odpoveď z IP , kde sa potvrdzujú slová jankra.

    Externé štúdium a Dohoda o brigádnickej práci študenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.