Zavrieť

Porady

Cena za osvetlenie spolocnych priestorov

Koľko platite rocne za tuto polozku za celý panelak t.j. za vas vchod ( vratane energie pre vytah)? Samozrejme poprosim aj počet bytov/pocet osob/, poschodi a stav vytahu, kedze tato polozka vstupuje do vypoctu. chcem to porovnat s nasou t.j. 1 vchod/ 2 schodiska s vytahom 6p/ 24 bytov/ cca 60 osob.
Cena za rok 1700 eur t.j. cca 70 eur na byt. Vytahy su stare ( v minulom roku). Mne sa zda, ze je to vela na 24 bytov.

Podotazka koľko stoji dnes cca m2 nájmu spolocneho priestoru?
Naposledy upravil krason : 05.10.15 at 16:52
4 komentárov     zbaliť
buchač Nezmyselná otázka....

Podotázka...čo dostaneš ako darček na Vianoce ?
krason Nič necakam žijem súčasnosť
misoft Tak je táto otázka potom zbytočná....
krason pre mna nie. uz som aktualizoval otazku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    krason (Dnes 21:46) Nič necakam žijem súčasnosť
    =========================
    Tak si teda vytiahni výmer od bytu a pozri na tie kolonky.
    Nie je tam iba jedna a všetky sú závislé na počte členov v domácnosti.
    Paneláky majú síce SVB, no poväčšinou si každý vchod gazduje sám.
    Bol som jeden čas ZVB a vždy som dostal detailnejšie vyúčtovanie len za svoj vchod a nie za komplet panelák.

    Čo má stav výťahu spoločné s danou otázkou tiež nie je jasné.
    Záleží zároveň aj od dodávateľa výťahov, ak sú nové. Staré potrebujú zasa neustálu údržbu.

    Poodpoveď k poodotázke....nedá sa porovnávať (ak Ti ide iba o to) cena za prenájom spoločného priestoru v meste A alebo obci B.
    krason Ano prepac myslel som za vchod. uz som opravil otazku a vytah ako energiu za neho
    nie opravy

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Píšeš výťahy, tak teda viac vchodov máte. To + znamená, že na obidve služby osvetlenie sp. pries., výťah máte len jedno odberné miesto, jeden elektromer v každom vchode, že? Výťah ako vyhradené technické zariadenie, musí byť vždy v perfektnom stave. Noo, musí, nemusí? Ak nie je, nemôže byť v prevádzke. Mate elektromer, ten nepustí! A je jedno koľko poschodí, koľko ľudí sa vozí, koľkí si osvietia a koľkí posvietia na to. Zaplatiť to musí dom, vchod, vchody v ktorých sú
    elektromery.

    Skôr ťa rozpočítanie nákladov trápi. No chcelo by určiť si nejaké percento na osvetlenie a ostatok na výťah. Určené percento rozpočítať na všetky osoby bývajúce vo vchode, osobomesiace vo vchode. Zbytok, len na osoby, osobomesiace, ktoré bývajú v bytoch s ktorými je služba výťah spojená s jeho užívaním.

    Podotázka?

    No, ako si ho spoluvlastníci vážia, cenia a ako sa s nájomcom dohodnú. Nájom je príjmom do FPÚaO. Ak sa dohodnú bezodplatne, aj tak môže byť. Ale, potom im za nájom nič nepribúda na FPÚaO.
    krason Ahoj trosku som updatoval otazku na viac info. myslel som vchod 6 p panelaku.
    Ano nam platia do fondu, ale otazka je ci to nie je malo. Inak z tej sumy z najmu este spravca odobere dan z najmu a to sa mi tiez nezda..
    sito 70 €, aj by bolo.

    K tomu fondu. Nie z nájmu z príjmu!

    Jedine príjmy uvedené v bode a) sú zdanené priamo pred vkladom do fondu. prevažne v mzde vlastníka bytu. Ostatné? No máme také štátne ziadenie, ktoré ťahá peniaze do štátnej kasy kde môže, aby ich potom mohlo rozhadzovať, prípadne ukradnúť.

    Príjmom fondu prevádzky, údržby a opráv domu sú

    a) mesačné preddavky vlastníkov bytov a nebytových priestorov,

    b) príjem za prenájom spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku,

    c) výnosy z účtu domu vedeného v banke,

    d) príjmy z výťažku exekúcie bytu alebo nebytového priestoru alebo z dobrovoľnej dražby bytu alebo nebytového priestoru, vo výške pohľadávok voči vlastníkovi bytu zo zákonného záložného práva, ktoré vzniklo podľa tohto zákona,

    e) zmluvné pokuty a úroky z omeškania vzniknuté použitím prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv domu,

    f) príjmy z predaja spoločných nebytových priestorov, spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu, ak sa vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome nedohodli inak.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    nechce sa mi hľadať presnejšie, ale je to okolo 0,5 €/m2 podlahy
    elektrina bez výťahov okolo 25 € na byt
    (v elektrine by mal byť pomer silovej (kWh) 1 : 2 až 2,5 (ostatné platby) )

    Stav výťahu je blbosť
    - opravy sú z FO.
    elmotor výťahu (35 ročný / dnešný tyristorový alebo triakový) má vplyv na spotrebu výťahu asi pod 1/4
    krason Tak som napisal- dopisal v otazke, ktora je na zaciatku ze my platime za spolocne priestory cca 1700 eur rocne a to su 2 stare vytahy 6p panelak/ 2 schodika/ 24 bytov/ cca 30 osvetleni po 60w ziarovke). a mne sa to zda vela. Samozrejme, ze sadzba je vyssia , kedze tu sidlia firmy ale to neurobi 500 eur.
    Chcem to proste len porovnat s inymi panelakmi. A pisem to preto, pretoze spolocny elektromer je v uzamknutom priestore a mam zvlastne podozrenie.
    lacotinka daj sken fa

    či nemáte zbytočne veľké hlavné ističe

    Cena za osvetlenie spolocnych priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.