Zavrieť

Porady

poplatky za výťah, za osvetlenie spoločných priestorov,..

Dobrý podvečer, potrebovala by som poradiť. Môže mi niekto poskytnúť informáciu, ktorý zákon určuje, že pri narodení dieťaťa alebo po prihlásení nového člena domácnosti sa zvyšuje poplatok za napr. prevádzku výťahu, alebo napríklad osvetlenie spoločných priestorov?. Veďa malé dieťa, ktoré sa narodí do takého 2 - 3 roku veku nikdy nepôjde samo na výťahu, nezasvieti si. Je možné obísť tieto poplatky, alebo jednoducho zákon či vyhláška ustanovuje, že sa tento poplatok musí uhrádzať. Ďakujem za odpoveď.
sladkasue ahoj, chcela by som sa spytat: (nic ine som tu na webe nenasla) - ako to dopadlo, ci ste napokon platili peniaze aj za dieta, ALEBO ste to nejako obisli. resp. cakame dalsie dieta a u nas to vychadza 120€/rocne na domacnost nie je nejaky zakon, ze deti do urciteho veku neplatia???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Elena Navrátilová
    Je dané zákonom počet trvalo prihlásených osôb. Aj za odpad sa musí platiť aj za novorodenca. Treba to brať z inej strany. Kvôli maličkému dieťatku sa zas častejšie musí chodiť. Ale o poplatkoch tu je popísaného. Každý sa na daný problém pozerá po svojom.

    hrvat je offline (nepripojený) hrvat

    hrvat
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Je dané zákonom počet trvalo prihlásených osôb.....
    Myslím, že sa mýliš. Počet trvalo prihlásených osôb v byte nie je daný pokial viem žiadnym zákonom. Trvalo prihlásené osoby nemajú žiaden súvis s počtom osôb bývajúcich v byte, na čo sa pýtala pani Natasa.Laskovská. Možno je to len nepresným vyjadrovaním. Uvádzam to len preto aby nedoslo k pomýleniu pytateľky.
    Zákonom o vlastníctve bytov je dané len to, že vlastník bytu má povinnosť prispievať na plnenia spojené s užívaním bytu. A to podľa počtu osôb aktuálne a reálne bývajúcich v byte. Ak sa teda narodí dieťa, počet doteraz bývajúcich sa zvyšuje o 1.

    poplatky za výťah, za osvetlenie spoločných priestorov,..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.