Zavrieť

Porady

Koľko si zapýtať na živnosť/s.r.o.? Ekvivalent k 1000€ TPP.

Dobrý večer,
Chcem sa vás opýtať, koľko si zapýtať na živnosť/s.r.o. ak by som chcel približne toľko po zdanení a zaplatení odvodov, ako by som dostal 1000€ pri TPP (Teda okolo 760€ v čistom). Prípadne je veľký rozdiel medzi v odvodoch medzi živnosťou/s.r.o. pri takomto zárobku? Koľko naviac si účtov za gastrolístky?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    superhruba mzda je cca 1400 eur plus 25 dni dovolenky co ako szco mal by si pripočítať + 7 dni paragrafu + povedzme 10 dni pnky tj +dokopy + cca250 eur + naklady na ucto + riziko nezaplatenia faktury + nakup vybavenia + nepreplatene cestovne kvoli praci + neistota + zavislost na jednom "klientovi" a ine drobnosti ako rucenie majetkové , pravne, pokuty od nasich uradov za blbosti, neochota bank pozicat malym podnikatelom ci na hypoteku a ine radosti podnikateľov. Navyše zamestnat sa na zivnost je nelegalne ked mas sefa kto ta ovlada ako zamestnanca. pod 1800 eur by som to nebral aj to dopredu a objednavka/dlhodoba zmluva podla obch. zakon. a najst dalsich 2 kllientov rychlo.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    KEJKA, Mária27, MisS_KafenQa, Ing. Ľubomír Janoška, Consultix
    5
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix kobolcs, co pises je opravnene a opodstatnene. Obavam sa ale, ze ak by prisiel zamestnanec s tymto za zamestnancom, tak mu akurat tak da dohodu o ukonceni PP a zamestnasi si niekoho ineho, kto bude pracovat za mzdu nizsiu o 80%...
    kobolcs op sa pytal na rozdiely nie na slov. realitu.

    samozrejme na sk je realne tak max dostat fa na hrubu mzdu na zivnost a to clovek musi mat uz.stastie. ale nie je to spravne a ludske.ak ma remeslo tak treba zhanat obchody/klientov a nie zamestnanie na zivnost. ak nema tak bude musiet trpiet a prezit podmienky na sk alebo odist.

    Preto pracujem pre slovenskych klientov len vynimocne a podla mojich podmieno alebo na tpp, mozem si to dovolit lebo som som si risknul ze nebudem mat 100 konkurentov v meste ale milion vo svete ale zas mam vyhodu vacsieho trhu a naklady sr a a nevyhodu nepravidelneho prijmu (polrok super a dalso polrok-rok hladam prilezitosti ) teda okrem inv. dochodku co je len almuzna za moje 20 rokov platenych odvodov z vyrazne nadpriemernych prijmov z tpp.
    Consultix Ako pises, je skoro nerealne ziskat v takomto vztahu ohodnotenie vo vyske realnych nakladov na zamestnanca. Moj komentar nebol mysleny osobne, ale skor smutne konstatovanie reality s miernym rozhorcenim...
    marekgalabavy Dakujem pekne za odpoved, necakal som az tak vysoku ciastku. Ja som do tej firmy este volal a pytal sa na podrobnosti. Povedali, ze by som na zivnost/s.r.o. mal dovolenku ako bezni zamestnanci. Otazka vsak je, ako je to pravne vymahatelne? Nemoze nastat zajtra den ked si zamestnavetel povie, ze dovolenku nedostanes a ja s tym nic nespravim? PN je tiez dolezita vec, cize ako tak pozeram tak je predsa len lepsie zamestnat sa na TPP v inej firme aj ked mozno za trosku nizsi plat, ale budem mat lahsi zivot.

    Otazka: Ked mi prislubili dovolenku + miesto vykonu prace by bolo v ich kancelarii na ich pocitaci, da sa povedat ze zamestnavatel porusuje zakon? Ak by som tak pracoval, tak by som ho porusil aj ja, existuje za to nejaky postih? Nerad by som sa dostal do problemov.
    kobolcs ano dovolenke na zivnost neexistuje.

    pre teba nie z dovodu zavislej prace, mozno sud rozhodne ze musis doplatit rozdiel v odvodoch a daniach, ale pokuty rozdavaju ine urady pre zivnostnikov a nie su prave male len take neustrehnutie terminu moze vyjst na 33, male porusenie zakona od 100 do 2000 eur a ine viac a viac.

    zavislá práca je práca vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, osobne zamestnancom pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, v pracovnom čase určenom zamestnávateľom, za mzdu alebo odmenu

    podnikanie jesústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku

    ber ak musis a potom utekaj ale ak mozes najdi lepsie uz teraz
    jslancik marek, "vysokú čiastku"? po tom všetkom, čo predtým napísal? ja som čakal, že to bude výrazne okolo 2500. By som chcel vedieť, ako k tej čiastke prišiel. Všetky tie riziká a neistoty sa dajú rôzne vyčísliť.
    Consultix Marek, a prave to, ze necakas tak vysoku ciastku si uvedomuju aj "zamestnavatelia". Pridaju Ti na fakturu par sto EUR voci mzde a tvaria sa, ako si si polepsil, pritom si hlavne prilepsili oni. Nielenze si znizili naklady, ale aj sa zbavili dalsich zavazkov, ktore by im plynuli z pracovnopravneho vztahu (odstupne, odchodne, pripadne nahrady atd...). Nehovoriac o tom, ze zo dna na den s Tebou mozu prestat spolupracovat...
    Ing. Ľubomír Janoška :Consultix
    K+
    jslancik len na Slovensku je to často tak, že ľudia robia iba preto, aby robili. čo na tom, že často na doprave prevozia viac ako si zapýtajú od zákazníka. Totiž si to nevedia spočítať, aby sa im to oplatilo.Možno sú šikovní v profesii, ale vo finančných veciach sú laici. Hlavné, že robia.
    kobolcs to je tak ked prisli pani podnikatelia do okresu rs kde je nad 30% nezamestnanosť a z toho povedzme by chcelo pracovat 15%, ze nech chodia na mesacne turnuse niekam pri trencine za 400eur v hrubom (pas, strojar) tak ich odmietlo 100% ze radsej budu chodit na 4 mesiace zbierat olivy cez leto do ita a zarobia 4000 eur na ruku s dopravou a ubytovanim zdarma a tych 8 mesiacov si preziju na hm.nudzi a z vlastnej zahrady/dvora. tak je na sk
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Kobolcs aj Consultix majú pravdu. Na druhej strane ako živnostník by si sa nikdy nemal orientovať na jedného silného klienta, pretože Ťa môže úplne potopiť (aj keby Ti na začiatku uznal Tvoje kalkulácie). Treba rozložiť riziko a dodávať služby viacerým zákazníkom - ich počet závisí od toho, či Tvoje dodávky budú krátkodobé uzavreté celky alebo pôjde o otvorené zakázky, ktoré sa budú "nadstavovať".

    Koľko si zapýtať na živnosť/s.r.o.? Ekvivalent k 1000€ TPP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.