Zavrieť

Porady

Otvorenie novinového stánku a nákup

Dobrý deň, známa si otvára novinový stánok, musí mať priamo v stánku aj pokladničnú knihu, alebo postačuje priebežne účtovať hotovostné príjmy a výdavky v peňažnom denníku ? Známa nie je platca DPH, nakupuje tovar od dodávateľov, ktorí sú aj nie sú platcami DPH. Oslovila ma s otázkou, či ona ako neplatca DPH môže nakupovať tovar aj od dodávateľa, ktorý je platca DPH. Ja som jej povedala, že áno-nakoľko mi nie je známe, že by nemohla. Ževraj sa niekde dočítala, že by nemala. Ďakujem za radu.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad čo rozumieš pokladničnú knihu ? Knihu ERP ?
edúlik Knihu ERP - uzávierky z regitrsčnej pokladne (denné a mesačné) to má priamo v stánku, nakoľko predáva cez kasu. Ja som mala na mysli, klasiku Pokladničnú knihu - vedenie príjmov a výdavkov v hotovosti. Ja si osobne myslím, že ju mať nemusí, resp. pre vlastnú potrebu a evidenciu.
veronikasad účtovníctvo robí ručne ? Vedie JU alebo daňovú evidenciu ?
edúlik účtovníctvo robí v programe ALFA, a vedie JU.
veronikasad V ALFe sa dá vytlačiť pokladničná kniha, tlačím ju klientom na konci roka kvoli inventúre pokladne. V novinovom stánku ju nepotrebuje.
edúlik Ďakujeme za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako chce v novinovom stánku nakupovať tlač a cigarety od neplatitela DPH (kde takého nájde) ? Samozrejme že môže od platitela, len si sama musí sledovať obrat za bezprostredne predchádzajúcich 12 kal.mesiacov a v prípade jeho prekročenia sa prihlásiť za platitela DPH. Dobrovolnú registráciu DPH nedoporučujem.

    Otvorenie novinového stánku a nákup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.