Zavrieť

Porady

Co robit, ak SP stratila moje cestne vyhlasenie?

V juli 2015 mi SP oznamila vznik povinneho poistenia SZCO.

Ked som ich upozornil, ze som im v juni 2014 odovzdal cestne vyhlasenie, ze tym dnom prestavam vykonavat cinnost autora, a tak by mi povinne poistenie nemalo vzniknut, oznamili mi, ze ho u seba nevedia najst a vyzvali ma k zaslaniu fotokopie nimi prevzateho cestneho vyhlasenia.

Mojou naivnou chybou bolo, ze som si toto potvrdenie pred rokom pri jeho odovzdavani nevypytal. Podal som teda pisomnu namietku, kde som uviedol presny den a cas, kedy a kde som vyhlasenie odovzdal, ale nebolo mi to nic platne a dnes mi prislo rozhodnutie, ze ho stale nenasli, a tak mam platit. Zaroven mi dali moznost podat to vyhlasenie este raz, avsak platnost nadobudne dnom podania (oktober 2015) a nie dnom, ku ktoremu som prestal vykonavat cinnost autora (jun 2014).

Uvedomujem si, ze som pochybil aj ja, ale pride mi absurdne zaplatit mozno 700 eur za to, ze ich zamestnankyna stratila dolezity dokument.

Nahodou Vam nenapada, ake ma clovek v mojej situacii moznosti?

Dakujem za nazor!
6 komentárov     zbaliť
veronikasad nejako mi nesedia tie dátumy - jun 2014 a jul 2015. Do 30.6.2014 si mal obrat z tejto činnosti, ktorý presiahol 12-násobok min. vymer.základu ? V júli 2015 bol v SP taký zmätok, že tieto informácie z DP za rok 2014 ešte určite nemali ...
LukasK18 Ano, do 30.6.2014 som mal obrat z autorkskej cinnosti vyssi ako 12-nasobok min. vymer. zakladu. Ten jul 2015 som ale zle naformuloval. Ich oznamenie o vzniku povinneho poistenia mi bolo zaslane az 12. augusta 2015, ale povinnost platit si ho vznikla od 1. jula.
veronikasad a oznamoval si to SP v júni 2014 ?
LukasK18 Ano, cestne vyhlasenie som tam zaniesol 25.6.2014. Problem je, ze to nemam ako dokazat.
veronikasad dôkazné bremeno je bohužial na tebe. Ak si to vyhlásenie vypisoval v pobočke SP na ich tlačive a nemáš žiadnych svedkov, že si ho odovzdal (kopiu si si ako píšeš urobiť nedal), ťaháš za kratší koniec. Za obdobie 04-09/2015 musíš odvody zaplatiť. Aký si mal základ dane z tejto činnosti , suma 700€ za tri mesiace sa mi zdá vysoká ...
LukasK18 Vyhlasenie som im priniesol vlastne, co je ale uplne nepodstatne Prijem z tejto cinnosti bol 15 520. Podla sumy, ktoru mi orientacne vypocitali koncom augusta za dva mesiace to vychadza zhruba tak, ako som napisal. Mohli by prejavit aspon trochu ustretovosti a nepocitat mi dalsieho 1,5 mesiaca, pocas ktoreho som cakal na ich preverenie situacie a pisomne rozhodnutie. Uvidime...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Taketo veci sa podavaju v dvoch vytlackoch ... jeden ostava v podatelni a jeden potvrdeny si zakladas do dokumentacie ty. Pripadne sa pisiela doporucene postou so sprievodnym listom a znova kopia/druhy vytlacok ti s podacim listkom ostava.

    Ak teda si odovzdaval osobne, tak druhy vytlacok mas urcite doma ... mozno na nom ani nie je potvrdenie o prevzati, kedze ho preberala asi nekompetentna pracovnicka, ktora aj ich vytlacok stratila-znicila.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LukasK18 Dakujem za odpoved! Bohuzial, ja som vtedy cestne vyhlasenie (v jednom vytlacku) neodovzdal na podatelni, ale priamo pracovnicke pri okienku, ktora ma nastarosti SZCO. Najsmutnejsie je, ze sa ma este aj pytala, ci nepotrebujem fotokopiu. Kazdopadne, posobila tak, ze netusi, co s tym vyhlasenim ma robit, takze skoncit mohlo hocikde...
    Janiela To je škoda. Na všetko treba potvrdenú kópiu - podpis a pečiatka.
    avalik No ja by som to aj tak skusila s predlozenim tvojho vytlacku aj bez peciatky ... mozno zistia, ze to je ten ich strateny ... odovzdala by som ho osobne, priamo pracovnikovi, ktory tvoj spis vybavuje
    LukasK18 Narazas na to, ze sa takouto neoficialnou cestou mozno zlutuju a budu sa tvarit, ze to cestne vyhlasenie sa kvazi naslo?

    Ja som inak v ramci tej mojej pisomnej namietky v prilohe poslal aj identicke cestne vyhlasenie so starymi (spravnymi) datumami a mojim podpisom, ale ziaden zazrak sa nekonal

    Rozmyslal som aj, ci by ma nespasilo, ak by som im presne vydokladoval vsetky svoje prijmy z posledneho DP, z coho by jasne vyplyvalo, ze vsetky sa stihli do 30.6.2014, ale oni sa mozu donekonecna ohanat tym, ze som si nesplnil povinnost vcas podat cestne vyhlasenie, aj ked pravda je ina...
    veronikasad aj keby si od 1.7.2014 do 30.9.2015 nemal žiadne príjmy, ak si nepredložil písomné vyhlásenie že túto činnosť nevykonávaš, odvody doplatiť musíš. (ty si ho ako píšeš predložil, ale nevieš to preukázať)
      zbaliť

    Co robit, ak SP stratila moje cestne vyhlasenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.