Zavrieť

Porady

aky trest možem dostat za za jazdu bez vodicskeho preukazu

dobry den minuly tižden ma chytili policajti na babette 210 bez vodickeho preukazu nemal som helmu no babettu som skušal na svojej ulici lebo som ju opravoval no a povedali mi ze budem predvolany na dopravny inspektorat a chcem sa spitat aky trest mozem dostat nebol som este trestany mam 20 rokov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nuž - budeš riešený v správnom konaní a tam ti to vyčíslia.
    A keďže to bude v správnom konaní - sadza je na hornej hranici - podľa sadzobníka jazda bez potrebných dokladov - 30€, jazda bez ochrannej prilby - 50€
    https://docs.google.com/viewer?url=h...subor%3D200957
    Keďže si však spáchal dva priestupky pôjdu aj podľa zákona o priestupkoch 372/1990 §12 ods.2 - teda vyberú ten, ktorý je závažnejší.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1990-372#p12
    Okrem toho - ulica...... je vyslovene TVOJA? Pokiaľ je to verejná komunikácia, tak je to ulaca na ktorej bývaš, ale TVOJA nie je! To by musela byť niekde na súkromnom pozemku/záhrade/dvore....
    stano1995 NO ANO POVEDALI ZE BUDEM PREDVOLANY ALE JA SOM JU VTEDY OPRAVOVAL TAK ZE TAK NA POL BOLA POKAZENA TAK AK ROZUMIEM POKUTU BY SOM MAL ZAPLATIT VO VISKE 80E LEBO SOM POCUL ZE MOZEM ZAPLATIT 300E ALEBO 1300EUR
    Oliwa No ale keď bola napol pokazená tak len 150 alebo 650 €, či?....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nebol som este trestany mam 20 rokov
    CAVENDUM EST NE MAIOR POENA QUAM CULPA SIT..
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft .... a viem dokonale sa pítať po slovenski....

    BTW: I to svedčí o jeho yntelygencyi...
    Oliwa Ak niekomu robí problémy slovenčina, pochybujem, že bude dobrý v latine...
    buchač Preklad do slovenčiny pre "užitočného"...

    Treba sa vyvarovať toho, aby bol trest väčší ako vina
    Cicero, O povinnostiach
    Soňa K Umííííííííí
    misoft No veď Unicuique suum
    stano1995 tak dnes ma predvolali na di a dali mi pokutu vo viške 300e chcem sa spitat ak pokutu nezaplatim včas tak čo sa stane lebo mi ešte nedošla vyplata
    buchač stano1995 (Dnes 22:10) tak dnes ma predvolali na di a dali mi pokutu vo viške 300e chcem sa spitat ak pokutu nezaplatim včas tak čo sa stane lebo mi ešte nedošla vyplata
    ======================
    ...a v rozhodnutí nemáš tak náhodou nič napísané ?

    Pokutu je potrebné zaplatiť DO 15 dní, inak exekútor.
    misoft
    @stano1995 - keďže máš neustále problémy so spisovnou slovenčinou - odporúčam ti používať ẏ a Ẏ (teda obojaké I )
    Pretože i používanie rodného jazyka (resp. jeho pŕznenie) svedčí o inteligencii osoby.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Vodičák nemáš, alebo máš, len si nemal pri sebe papiere?

    Inak za ten "tiždeň" a "spitať" by som ti naparil oveľa viac....
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Prosím Ťa, vieš, ako to tu chodí... nemá sa riešiť pravopis ale problémy... No ak jazdí tak, ako píše - konec japonec... Už som sa skoro zľakla, že 210 je rýchlosť... ešteže je tam tá babetta...
    bodliak Pridal 'vo viške', umelec...
    Oliwa Áaale zapol caps lock... Asi aby tie chyby menej kričali... snaha sa cení...
    stano1995 NE VODICKY PREUKAZ VOBEC NEMAM
    bodliak .
    Priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky sa dopustí ten, kto

    a)...
    b)...
    c) vedie motorové vozidlo bez príslušného vodičského oprávnenia, alebo počas zadržania vodičského preukazu ......bude uložená pokuta od 300 eur do 1 300 eur a zákaz činnosti od jedného roku do piatich rokov
    stano1995 NE VODICAK VOBEC NEMAM PRETO SA PITAM KOLKO MOZEM ZAPLATIT POKUTU
    Oliwa SI ZABIL, KÁMO...
    stano1995 HLAVNE ZE MOPED SLUZI V PLNEJ SPOKOJNOSTI MAJITELA HAHA
    bodliak No, moped doslúžil.

    Lebo dostaneš pokutu a zákaz. A porušenie zákazu je marenie súdneho rozhodnutia a to už nebude priestupok, ale trestný čin.
    Tam už je aj basa a nebudeš mať čistý register trestov.

    Hahaha.
    misoft Stano! Upresnil si - ty vôbec nemáš vodičák (čo si na začiatku neuviedol!) - tak to bude viac ako 80€ (predpokladal som, že si ho nemal pri sebe) - teda ti nasolia možno i 1300€ a rozlúč sa, že niekedy v najbližšej dobe vodičák urobíš!
    A za ďalšie - nekrič tu na nás!
    Pokiaľ si nepochopil a hlavne, že neustále píšeš veľkými písmenami - ešte jeden komentár, jeden jediný text takto písaný - a zruším ťa!
      zbaliť

    aky trest možem dostat za za jazdu bez vodicskeho preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.