Zavrieť

Porady

Zrejme ma niekto bonzol na Daňovom úrade

Neviem uz koho sa mam na to opytat, ale dosla mi predvolanka na Danove a pritom nepodnikam. Je sice fakt, ze mam male dieta a robim kamoskam a znamim vlasy a niekedy aj nechty, no vzdy si davam velky pozor.
Co sa mi moze stat pokial ma nejaka nespokojna alebo zavistliva dusa vyslovene bonzla ?
Hrozi mi co teraz, neviem ani spat. Prosim pomozte mi. Dakujem poradaci.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Anik
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Magda36: Vyrasta som v rezime, ked udavanie bolo v mode. Osobne nie som ten, ktory by prial komukolvek nieco zle, a nemam v povahe udavatnie.
ALE: Podnikam zakonnym sposobom, odvadzam dane, platim odvody a trpim vsetky zapory, ktore moj zodpovedny pristup k zakonom prinasa. Prepac, ale rozculuje ma, ak niekto beztrestne porusuje zakon a este pride vyplakavat, ake je to strasne, ze ho niekto natrel. Konala si vedome, tak nech sa paci, zachovaj sa ako dospely clovek a znasaj nasledky. Sme tu komunita, ktora si vzajomne pomaha pomaha v podnikani, nie v obchadzani zakonov.
8 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Consultix
Anik
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky
U človeka ktorý je invalidný - ZŤP dostane dotáciu na základe §57 je povinnosť prevádzkovať živnosť 2 roky.
Naposledy upravil Anik : 28.01.16 at 19:59
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Myslela som, že si to robila sem tam popri materskej. Čo bolo, bolo, je na tebe čo priznáš. Vybav si živnosť, alebo sa zamestnaj. Je úplne jedno kto to bol, chybu si urobila ty, teraz znášaš dôsledky, nezvaľuj to na udavača, nerob cirkus.To poznáš, dovtedy sa chodí
s džbánom po vodu atď. Si zodpovedná za svoj život.
3 2
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Anik
Consultix
Anik
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky
U človeka ktorý je invalidný - ZŤP dostane dotáciu na základe §57 je povinnosť prevádzkovať živnosť 2 roky.
Prepac, prehliadol som, ze to nebolo podla par 49. Asi som bol moc rozcarovany z toho prispevku
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ak ťa bomzla niektorá zákazníčka, a ty vieš, ktorá , nerieš ju navonok ale mierne jej vylepši melír, alebo strih-a keď to zistí, tak jej do uška pošepni, že to je za to udanie a ak bude vykrikovať veľmi nahlas aj druhý krát, rozkričíš ty na ňu, čo má doma v šuflíku....(ty nemusíš vedieť, čo tam má, či vibrátor, alebo mrkvu, ale tvár sa, že vieš, mrkni očkom a chápeš, nyje!..).
..no a čo sa týka daňového úradu, tak ak ťa udala dáka milá duša a oni ťa predvolali, ty nemusíš predložiť dôkazy, že si doma privyrábaš, a nemusíš to ani priznať, ani sa k tomu vyjadrovať..nemusíš nič-lebo ak by mali dôkazy, pošlú na teba políciu s obvinením za podnikanie bez živnosti- a nebudú ti posielať pozvánku...
..nechtíky a vlásky predsa možeš kamarátkam robiť zadarmo, ako "kamoške", ked ti dá pajdu alebo cigy, to je jej vec, ty predsa nemáš cenník na pol dverí!..
..ver mi, viem, o čom píšem, tiež som tam bola jeden krát, za to, že jednej kamarátke som dala uháčkovanú hračku zadarmo a od druhej som pýtala desať euriek..a kurňa, keď som sa spýtala, čo mám doma robiť, či len tak sedieť a klebetiť pred barakom, ani jedna pracovníčka daňového úradu už nemala chuť so mnou diskutovať a tobôž nie dokazovať mi čierny zárobok..

..ešte dodám k tej rade tu, aby si si vybavila živnosť..predtým sa poobzeraj okolo seba, kolko je okolo kaderníčiek a manekýriek a aké majú ceny a návštevnosť...aby si nedopadla tak, že vybavíš živnosť, vybavíš dotáciu, priestory, nájom, účtovníčku a potom budeš z výživného doplácať na poistenie do Sp..(obrazne povedané)-lebo nezarobíš..aj šampón niečo stojí..
Naposledy upravil pepsikova : 28.01.16 at 23:33
6 1
dmc dmc

dmc je offline (nepripojený) dmc

v jednom (fakt dobrom) českom filme - "Kmotr" (ak niekto nevidel - vrele odporúčam) zaznel krásny výrok


"Nejhorší je smrt s vyděšení "
1 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

misoft
Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!


Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Magda36
misoft
Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!


Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne
máme výsledok?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Aj ja som zvedavá na výsledok, hoci som sa nepripojila do debaty.....
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Magda36



Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne
Očuj..... už som písal..... SMS, pokec..... toto nie je dôkaz.... a za ďalšie..... že si "vinná" musí dokazovať žalobca! Inak platí prezumpcia neviny....
Takže ešte raz - nepanikár.... inak zcvokatieš.... ak nič nepovieš, ako ti dokážu? Tvrdenie slovo proti slovu, internetové kecy.... ktokoľvek napíše čo len chce. Ale ten, čo "žaluje" niekoho - musí to dokázať.
1 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
daj vedieť ako si dopadla, jedno je však isté - ak by nám "ktosi" nevyrábal také zákony aké tu momentálne sú ( a k tomu postihy, pokuty, penále, trestné konania ) - týkajúce sa podnikania, určite by drvivá väčšina neriskovala takéto nervy -
2 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Nooo...tak to som zvedava ako toto vsetko dopadne.
Idem si ja vsetky VASE rady a nazory pokojne precitat + pripojene clanky k tomu.
Ptiznam sa ale, ze podnikat by som uz davno zacala a neriskovala by som toto - co ma teraz postihlo, lebo vybavit si zivnost nie je absolutnym problémom. No najväcsi problem bol v tom, ze ked som zhanala priestory a dosla som ku nejakej pani majitelke kadernictva, tak ta ma na 90% odpinkla-ked vydela aky mam hendikep. (nevyhovaram sa na to, no bolo tomu skutocne tak).

Preto aj napriek spokojnosti mojich zakazniciek ma to zenie, ze si (pokial nebudem v lochu) zim VDAKA
ozeniem akykolvek priestor.


Inak vsetci ste super, zakony som neobchadzala, zivila som len rodinu a to robi vecsina normálnych ludi. Ked som niekoho okradla - zrejme len stat a ten kradne viac nez je unosne.

Zatim VDAKA za rady,usmernenie a nazory.
(Moja nocna mora budu tie komunikacie resp.objednavky na cez spravy.... )
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

duves
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!

DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/
0 0
Magda36 Magda36

Magda36 je offline (nepripojený) Magda36

Magda36
duves
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!

DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/

ALE dakujem za podporu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Magda36
DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/
čo su to hmatatelne dokazy? vozis sa v BMW X6? Mas z toho postaveny novy dom, 12 izieb, 4 garažove statia, vykurovany bazen?

Toto sme narod, zlodeji, čo tuneluju, kradnu verejne zdravotnictvo, okradaju štat čiže nas na odpočte DPH, vyhravaju podozrive tendre, tak im sa nič nestane a niekto si odstoji, odtancuje pri natačkach 2-3 hodiny ma byt pokakany? Už je toho dosť. Treba zautočiť na tento korporatno fašisticky režim. Ved tie peniaze čo niekto ma už boli zdanene. Toto je chore. No asi to musi poadnuť na papulu uplne a potom začnu vznikat nove väzby. Ja už nechapem.
5 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Ludia, obdivujem Vas ako viete podporovat inych v porusovani zakonov, pomahat zadavatelke otazky v nachadzani klamstiev na vlastnu, falosnu obhajobu. Preco asi? Robite to tiez tak ako ona? Kradnete? Potom asi ste prave ti volici, ktorym nevadi, ze tam hore sa kradne tiez.
Ako ja, danovy poplatnik prichadzam k tomu, ze niekto iny moze porusovat zakon a este sa mu/jej dostane aj verejnej podpory. Je jedno, ci je to niekto, kto nacierno podnika v inak remeselnej zivnosti, alebo je to akykolvek politik. Tych sme bohuzil tiez podporili - kazdy svojho, ale ajtak su to vsetci len zlodeji. A kradnu z mojich a Vasich vrecit. Ano, ten, kto podnika nacierno, tak okrada stat (nie nas), ale to bohuzial nie je vyhovorka, ani ospravedlnenie...
3 3
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny...
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Consultix
Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny...
Pozeram večer tie relacie na CT1 s Jilkovou. Včera tam rozoberali danove uniky.Lebo vraj podnikatelia nedavaju doklady o zaplatení. Dolu beži text, asi SMS divakov. Zaujal ma jeden, ktory písal asi takto: kaslem na dane, chcem mať istotu, že z toho nebudem živit bandu priživnikov,čo budu konať proti mne. Uplne suhlasim. Sme pokakany raz z brata z vychodu, potom z Bruselu. Všelijakí paraziti sa sem dovalili a ešte sa im klaniame a človek čo dre, ten je NULA.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať