Zavrieť

Porady

Kupa bytu na hypoteku + prenajom izieb

Napadla ma taka vec, ze by som si zobral hypoteku, kupil by som si nejaky trojizbovy byt, v jednej izbe by som byval ja a do dvoch dalsich by som zobral podnajomnikov. Momentalne byvam v podnajme, takze by ma to vyslo asi tak isto ako teraz ked platim podnajom a zvysok, co by bolo treba do splatky hypoteky by mi platili podnajomnici. Ak by som sa niekedy rozhodol odstahovat, tak by som zobral aj tretieho podnajomnika, takze cele splatky hypoteky by mi platili tak oni. Aspon taka je moja predstava, ze by to tak mohlo vychadzat.

Otazka ale je, co mi vsetko k tomu treba ? Predpokladam, ze nemozem len tak prenajimat izby, lebo to by bol vlastne moj prijem. Co k tomu treba mat vybavene ?

Je to podla vas dobry napad ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Odpoviem na poslednú otázku.Mne sa to nezdá ako dobrý nápad-vôbec si neviem predstaviť,že by som bývala v podnájme s dvomi ďaľšími cudzími ľuďmi-to by som musela byť v ''zúfalej''situácii...nuž ale 100 ľudí-100 chutí
    Tu pozri-
    http://www.sora.sk/platenie-dane-z-p...u-domu-pozemku
    Naposledy upravil Anika61 : 17.02.16 at 21:52 Dôvod: dopl.
    keram22 Ja bývam tak aj teraz, s dvomi cudzími, spoznali sme sa a sme teraz kamaráti, toto by mi nevadilo. Veď predsa ľudí, ktorých si tam nasťahujem si vyberiem sam a keby bol nejaký problém môžem ich vyhodiť. Skôr som tou otázkou, či je to dobrý nápad myslel, ci sa to oplatí finančne, ci sa neplatia nejaké vysoké dane zo zisku od podnajomnikov a podobne.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Dobry napad? To zavisi od toho, akych spolubyvajucich si zozenies. Moze to byt super, ale aj peklo.
    Co sa tyka papierovaciek, je to relativne jednoduche. Pohladaj temy o prenajme, je tu toho vela.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    keram22 (Dnes 21:36) Ja bývam tak aj teraz, s dvomi cudzími, spoznali sme sa a sme teraz kamaráti, toto by mi nevadilo. Veď predsa ľudí, ktorých si tam nasťahujem si vyberiem sam a keby bol nejaký problém môžem ich vyhodiť.
    Teraz bývaš v CUDZOM...proste len platíš a nehľadíš na cudzí majetok.

    Ak budeš bývať vo VLASTNOM, ktoré budeš splácať...tak Ti proste nebude jedno, či niekto humpľuje alebo nie Tvoj majetok...
    ---------------------------
    Vyhodiť...a len tak ?
    Nuž zabudni, že to ide len tak.
    ----------------------------
    Dobrý nápad ?
    Nuž ani veľmi nie...ale ako pre koho...pre mňa teda určite nie...dôvodov by sa našlo viacero.

    Kupa bytu na hypoteku + prenajom izieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.