Zavrieť

Porady

2izb. byt v zateplenom tehlovom dome - plynové alebo elektrické kúrenie

uvazujem o kupe 2izb. bytu v starsom tehlovom byt. dome, ktory je zatepleny. byt ma cca. 60m2, nizsie stropy, plastove okna, 3 obvodove steny su do exterieru, jedna je spolocna ciastocne s vedlajsim bytom, ciastocne so spolocnym priestorom (schodiskom, chodbou), nad podlazim je stresna obyvana nadstavba. V byte su momentalne plynove gamatky v jednej miestnosti a plynovy ohrievac v kupelni. Po zatepleni podla slov majitela bolo mozne gamatkami vykurit velmi uspokojivo obyvacku, spalnu i kuchynu (izby su priechodne). Neviem, z perspektivneho hladiska, ci by bolo vhodnejsie zostat pri plynovom kureni (samozrejme so zaobstarnim noveho modernejsieho typu gamatiek) alebo sa odpojit od plynu a riesit vykurovanie elektrinou. Ohrev teplej vody zabezpecuje tiez plynovy kotol. Je mozne odpojit byt od plynu (kurenie ma kazdy byt zvlast s vlastnym plynomerom), alebo musia suhlasit vlastnici ostatnych bytov? Pomozu mi prip. skusenosti, ak niekto z vas nieco podobne ma za sebou. vopred dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    2izb. byt v zateplenom tehlovom dome - plynové alebo elektrické kúrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.