Zavrieť

Porady

Účtovanie založenia sro v programe MRP

Prvy krat uctujem vznik s.r.o. v MRP programe. Prosim o radu alebo potvrdenie ci som to uctovala dobre. s.r.o. vznikla zapisom do OR t.j. 17.1.2015. ZI bolo vo výške 5000€, ZI bolo splatene len 1 spoločníkom a to 50% - 2500€ spolu s RF vo výške 300€ na účet ešte pred zápisom do OR.
Prvy moj zapis bol taký, že som v programe do počiatočných hodnôt vyplnila účty aktív 221, 353, 381 a pasív 411,417, 365 - tento stav som vytlačila ako počiatočný účet súvahový
Otváraciu súvahu som v programe mrp nenašla????
Alebo máj priamo do peň. denníka ID zaúčtovať takto a tie počiatočné hodnoty odtiaľ vymazať?????
353/411 5000€ predpis ZI
353/417 300€ predpis RF
378/353 2500€ splatená časť vkladov
221/378 2500€ splatenie ZI na účet
221/353 300€ - splatenie RF
518/381 1500€ - zriadovacie naklady
381/211 - 1500€ úhrada zriaď nákladov
všetko by som zaúčtovala ID??
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zaúčtovať do Denníka ID, počiatočné stavy nechať nulové. Vytlačiť otváraciu súvahu - teda súvahu ku dňu zápisu, odložiť. Doporučujem všetky ďalšie zápisy robiť s dátumom neskorším, ako deň zápisu-ak by vznikol už bežný účtovný prípad v deň zápisu, teda 17.1., zaúčtovať až 18.1.Tak sa bude dať kedykoľvek vygenerovať Otváracia súvaha.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Gong ďakujem a tie zriaďovacie náklady idú tiež do otváracej súvahy? alebo ich dám dátumom až po dni zápisu?
    Dav až po dni zápisu
    flow111 Dobrý deň, prosím Vás a kde ju v MRP nájdem- otvaraciu suvahu? Iba sa učím s MRP robiť... budem vďačná za radu.
    Dav Pod názvom otváracia súvaha nikde. Zaúčtujú sa zápisy s dňom založenia a vytlačí sa súvaha s dátumom dňa založenia - roleta napravo-účtovná závierka-nastaviť dátum od - do = deň zápisu, vytlačiť.
    flow111 ďakujem veľmi pekne, dúfam, že to s tým MRP dám...
      zbaliť

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Tento rozpis čo si sem napísal (a) sa jednajú o zaúčtovanie otváracej súvahy alebo už ide o otvorenie účtovných kníh? Ak ide o otvorenie účtovných kníh tak by to nemalo ísť náhodou oproti účtu 701?

    Ja by som to dala takto:
    Otváracia súvaha:
    221/411 Základné imanie ak bolo splatené hneď pri vzniku spoločnosti
    381/365 Zriaďovacie náklady
    Otvorenie účtovných kníh:
    701/411 ZI
    701/365 Zriaď. náklady
    221/701 ZI
    381/701 Zriaď. náklady
    A potom už samotné účtovanie:
    51/381 Preúčtovanie zriaď. nákladov
    365/221 úhrada zriaď. nákladov
    Naposledy upravil kvitko : 27.11.16 at 15:44

    Účtovanie založenia sro v programe MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.