Zavrieť

Porady

MNAM CESTOVINY ZA 15 MIN

ingrediencie:

- 1 bal. cestovín - farebné špirálky (najlepšie Vitana, nelepia sa, nerozpadavaju, dá sa použiť aj slovenska ryza, fantázii sa medze nekladú)
Tieto dame varit do horucej osolenej vody, s kvapkou oleja.


V rajnici si pripravíme omáčku:
- do sklovita podusíme 1 väčšiu cibuľu,
- vytlačíme valček taveného syra (najchutnejší Bambino) - necháme rozpustiť.
Prisypeme korenie:
- vegeta, kari korenie, pizzové korenie (al. čisté oregano)
(tu už prídu do kuchyne ostatní obyvatelia domácnosti, čo to tu tak vonia ) - premiešame
- vysypeme 1 konzervu sladkej kukurice - (môžete i šampiňóny, hrášok, čo kto má rád, kukurica je základom)
- obyčajná šunka pokrájaná na kocky (alebo - možnosti chladničky - co týden dal - varené mäsko z nedeľnej polievky atď)
- zo 2-3 lyžice kečupu.
- skúšala som tam zamiešať na zjemnenie chuti tiež aj kyslú smotanu - je to super... naozaj - možností je veľa.

Záver - tvrdý syr - ktorý postrúhame na jednotlivé dávky

Hotovo.
Cestoviny sú uvarené, scedíme, vo väčšej mise ich premiešame s pripravenou omáčkou.


Nezabudnime postrúhať ten syr
Príloha: akékoľvek zeleninové šaláty...

Bon apetit


JE TO MŇAAAAAMKA
Naposledy upravil tiny77 : 15.06.06 at 09:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...tieto cestoviny sú naozaj veľmi vďačné... Dajú sa robiť 100 krát a zakaždým to bude iné, fantázii sa medze nekladú.

    Ja som ich včera tiež robila, ale trošku iný variant.

    Vo woku som si na masle spenila cibuľu, pridala k nej nakrájané nožičky zo šampiňónov a dusila... "Šprtla" som tam trošku vody, nech sa mi to nepripáli. Kuracie prsia som nakrájala ma malinké kúsky, posypala grilovacím korením, pridala kvapku oleja, premiešala a nechala v tanieri postáť. Keď boli šampiňony takmer hotové, pridala som mäsko a nastrúhanú sekanú (všetkého bolo málo, takto bol z toho pokrm pre celú rodinu). Keď už bolo aj mäsko, vytlačila som tam bambinko. No a keď sa rozpustilo, potom už len stačilo primiešať s uvarené cestoviny - u nás to boli kolienka.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Zapečené (ale nemusia byť)
    na oleji cibuľku, hl.múku, urobiť bešamel, pridať na kocky nakrájanú šunku alebo kúsky mäsa, mlieko, pridať roztlačený cesnak, kukuricu, hrášok..., kôpor, korenie, soľ, 1 surové vajce, nastúhanú tehlu - uvariť, zaliať tým cestoviny, preložiť do pekáča a chvíľu zapiecť. Nakoniec postúhaný syr, tatarka, kečup - kto má čo rád. Je to tiež super.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    georeo
    ...tieto cestoviny sú naozaj veľmi vďačné... Dajú sa robiť 100 krát a zakaždým to bude iné, fantázii sa medze nekladú.

    Ja som ich včera tiež robila, ale trošku iný variant.

    Vo woku som si na masle spenila cibuľu, pridala k nej nakrájané nožičky zo šampiňónov a dusila... "Šprtla" som tam trošku vody, nech sa mi to nepripáli. Kuracie prsia som nakrájala ma malinké kúsky, posypala grilovacím korením, pridala kvapku oleja, premiešala a nechala v tanieri postáť. Keď boli šampiňony takmer hotové, pridala som mäsko a nastrúhanú sekanú (všetkého bolo málo, takto bol z toho pokrm pre celú rodinu). Keď už bolo aj mäsko, vytlačila som tam bambinko. No a keď sa rozpustilo, potom už len stačilo primiešať s uvarené cestoviny - u nás to boli kolienka.

    jo. to je nasa druhá varianta

    podobne
    este robievam aj zapekane sampinony...
    1. var. - plnka alebo nátierka na pečivo - na malom množstve oleja podusiť šampiňóny na kocky pokrájané, kým sa odparí voda. (môže sa pridať cibuľa, nemusí) Vytlačiť bambinko, okoreniť vegetou, grilovacím korením a je to. (môžu sa pridať rozšľahané vajíčka - vznikne omeleta)
    2. var. zapekané šampiňóny - nožičky z väčších šampiňónov sa lyžičkou vydlabú, (bude ich málo, pridajte i malé šampiňóny, ktoré sa na naplnenie použiť nedajú, väčšie - rozumej - primer asi 4-5 cm) Urobí sa to isté čo v 1. variante - tým sa naplnia veľké hlávky - ale zvnútra ich trochu posoľte, aby boli chutné. Poukladať na vymastený plech alebo papier vedľa seba, postrúhať tvrdým syrom dať zapiecť (cca 10 min.)
    Príloha: nové varené omastené zemiaky, zapekané....,
    akýkoľvek zeleninový - najlepšie uhorkovo-paradajkový šalát...
    Je to sýte, i keď je toho málo, ale je to výborné.
    Dokonca i mužská časť našej rodiny (zaťažená na mäsko) si po tejto bašte oblizuje prsty...

    BON APETIT

    Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

    Ivana Š
    Robievam cestovinový šalát:

    Uvarené cestoviny - používam tiež farebné špirály Vitana, nielen sú chutné, ale aj šalát vyzerá pekne
    1 konzervu sterilizovaného hrášku
    1 konzervu sterilizovanej kukurice
    1 veľkú cibuľu pokrájanú na kocky
    15 dg šunky pokrájanej na pásiky
    15 dg tvrdého syra - postrúhaného
    podľa chuti soľ, vegeta
    1 majonéza, alebo kyslá smotana - kto má ako rád

    Všetko zmiešať, ochutnať, prípadne dochutiť, šup do chladničky, najlepší je vychladený

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    A ja zase robím : uvarím talianske motýliky,uvarené dám do misy,na to dám pokrájané čierne olivy,na kocky pokrájané paradajky,na kocky cibulku,postúham syr a vmiešam majolku.Niekedy pridám aj na kocky pokrájanú liptovskú(diétnu) salámu. Tie talianske cestoviny sú drahé ale vynikajúce.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Tieto cestoviny síce nie sú hotové za 15 minút, ale výsledok stojí za to.
    Cestoviny zapečené s brokolicou, syrom a šampiňónmi
    Suroviny: 350g cestovín vrtuľky(talianske cestoviny z tvrdej pšenice), 1 a 1/2 kyslej smotany, 150g Nivy, 150g Eidamu, 150g šampiňónov, 300g brokolice, 2 paradajky, 1 paprika, 5 strúčikov cesnaku, 1 cibuľa, soľ, čierne mleté korenie, gyros korenie, provensálske korenie, vegeta
    Cestoviny varíme 10 minút a brokolicu 5 minút v slanej vode. Do pekáča dáme trošku oleja a ukladáme: cestoviny(posolíme, ochutíme vegetou) a nastrúhame na ňu cibuľu, papriku, paradajky. Potom pridáme vrstvu osolenej brokolice, posypeme gyrosom. Zalejeme polovicou smotanovej omáčky, prikryjeme šampiňónmi a postrúhanou Nivou. Zakryjeme cestovinami a zalejeme druhou polovicou omáčky a postrúhaným Eidamom. Posypeme provensálskym korením. Zakryjeme alobalom a zapekáme v rúre pri 180ºC cca 30-35 minút.
    Omáčka: Smotanu zriedime troškou vody, ochutíme vegetou, čiernym korením a prelisovaným cesnakom.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    Ja robím takýto cestovinový šalát:

    Uvarené cestoviny (ja používam vrtulky) +
    - nadrobno nakrájaná paradajká
    - uhorka (nie kyslá)
    - sterilizovaná kukurica
    - jogurt, majonéza
    - soľ, korenie, cukor

    Všetko zmiešať, dochutiť podľa chuti, dať schladiť a papať.
    Dobrú chuť

    zuveska je offline (nepripojený) zuveska

    zuveska
    Rýchly obed alebo večera:

    cestoviny (vrtuľky, motýliky) uvaríme podľa návodu

    pór - nakrájať na kolieska
    mrkva + petržlen - postrúhať

    zeleninku rýchlo orestujeme na olivovom oleji, pridáme pretlačený cesnak, ochutíme vegetou, prípadne korením, pomiešame s cestovinami a papkáme.

    Je to vynikajúce teplé aj studené.

    kubranka je offline (nepripojený) kubranka

    kubranka
    Pridám aj ja jednu variantu, tentokrát s čínskou kapustou:

    - cestoviny (najlepšie farebné) uvaríme podľa návodu
    - čínsku kapustu nakrájame a dáme do väčšej misy
    - jemnú salámu nakrájame na kocky a pridáme ku kapuste spolu s najemno nakrájanou cibuľou
    - ochutíme vegetou, korením
    - zmiešame s uvarenými cestovinami a zalejeme tatárskou omáčkou

    U nás ho robí zásadne manžel a o to je chutnejší...

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Žlté mäso (tak to volajú moje deti)

    Kuracie prsia narežeme na kocky, soľ, č. korenie,trochu vegety a kari korenie. Pri dusení mäso aj trošku podlejem vodou. Keď je mäso hotové vypnem plyn a potom pridám kyslú smotanu (už sa nevarí). Podávame s ryžou + zelenina. Môžu byť aj cestoviny podľa nálady a stavu špajze.

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    Takže moje cestoviny, aké robím:
    1. špirálky uvariť, dať na plech, pridať konzervu šampiňónov, konzervu kukurice, trochu pokrájanej šunky a zaliať smotanou na varenie cca 1/2 litra. a dať zapiecť tak 1/2 hodinky. ja to občas pomiešam, ale dá sa to aj bez toho, a ešte ku koncu tvrdý syr navrch a zapiecť pár minutiek.

    2. špirálky uvariť a pridať nakrájané uvarené 2 vajíčka, 3 sterilizované uhorky, 1 cibuľu, 1 salámu (400 g), 1 konzervu kukurice, 2 lyžice kečupu, 1 tatársku omáčku, trocha sójovej omáčky, a troška octu, pomiešať a dať do chladničky schladiť.

    3. uvariť cestoviny, v druhom hrnci rozpustiť v troche mlieka nivu v črievku, ďalej 3 kocky mäkkého syra, troška vegety, červenej papriky a variť kým sa syrečky nepustia. a zaliať cestoviny

    dobrú chuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.