Zavrieť

Porady

Má nejaký vplyv na odpočítanie DPH zápis na došlej faktúre, že "Majetok je až do zaplatenia majetkom dodávateľa" ?

Ide o faktúry za materiál max suma je tam 700 €. Ale niekde som čítala o neuznaní práva na odpočet pri daňovej kontrole, práve kvôli takejto formulácii na faktúre. Bolo dávnejšie a pretože ma to práve "nepálilo" tak som to nechala tak, že keď bude čas. A teraz mám také faktúry, hľadám to už dobrú hodinu a nenašla som. A zo znenia zákona som trochu vedľa, lebo mi to príde, že majetok. Ale či aj materiál brať ako majetok, idú mi na nervy s takými somarinami čo vypisujú do faktúr. Dodávateľovi neviem ako pomôže taký zápis a odberateľ má problém. Klient nie je lajdák a vždy si včas plní záväzky. Ale teraz je neuhradené, lebo je to v lehote splatnosti a čo s odpočtom DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Odpočítať. Formulácia sa týka Obchodného zákonníka, nie zákona o DPH.
    IvetaH ďakujem

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Treba vychádzať z § 49 a § 19...
    a potom je tu ešte aj tento MP:
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...ar_19_ZDPH.pdf

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Mam rad tuto formulku.
    Ale ak nepresli vlastnicke prava, tak na zaklade coho potom fakturuju? Za tovar, ktory nie je odberatelov? Potom by asi ani nemal zaplatit, ze?
    Dalsia chutovecka...
    IvetaH No presne, plodí to len problémy a zbytočné otázky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nemá. Platí § 51 Zákona o Dph Vyberám
    § 51
    Uplatnenie práva na odpočítanie dane

    (1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak
    a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
    b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
    c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu,
    d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

    Má nejaký vplyv na odpočítanie DPH zápis na došlej faktúre, že "Majetok je až do zaplatenia majetkom dodávateľa" ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.