Zavrieť

Porady

Dva krat po sebe pozitivny test na alkohol - aký ma čaka trest ?

Dobrý deň chcel by som sa opýtať čo mi hrozi za to, že som v kratkej dobe druhy krat nafukal. Raz už som mal odobraty vodičak, druhy krat som nafukal pri preparkovaní auta pred domom. Už presne neviem čí som mal prvý krat aj nejaku podmienku alebo nie ale zrejme áno aký trest zato možem dostať???
Naposledy upravil ivka70 : 26.07.16 at 13:44
8 komentárov     zbaliť
arizona http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
buchač Sorry...ale ak si jeden nepamätá, že či vyfasoval podmienku alebo len pokutu...to je na úvahu.
...a keďže je to na úvahu, tak uvažujem, či si dal komplet a aj pravdivé info o tom preparkovávaní auta.
Patrikxr3 zbytočne sa aj niečo opýtať.
sito Podstata zmizla, to nepomôže, ty sa odmeny dočkáš.
ivka70 Krattka doba po sebe je kolko? Tak kratka, ze si nepamatas trest v prvom pripade?
sito Doba a pamäť? Ich súvislosti? Sú?
ivka70 Jasne, niekto si pamata vsetko a stale, niekto len to co chce a ako dlho chce
korela Niekto sa domnieva, že pri preparkovaní sa nemôže stať nič nepredvídané?
Chápem - za volant, stále iba za volant. Aj na svojom pozemku sa dá ublížiť a narobiť hmotnú škodu. Nemusí ísť ani o verejný priestor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Ja dufam ze ti ho zoberu navzdy... Hajzlov s alkoholom za volantom je aj bez teba na cestach vela

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (3)
    sito, dmc, Soňa K
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    1

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Krom iných vecí záleží aj na tom, koľko si nafúkal. Každopádne čakaj minimálne fajnovú pokutu, prípadne porušenie podmienky a možno basu natvrdo. Z tej tvojej otázky, ako už písala Arizona, však nie je možné určiť všetky údaje. Zoštylizuj to normálne, napíš všetky okolnosti a potom bude možné lepšie poradiť.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrikxr3 nafukal som druhy krat 0.43 miligramov na liter vzduchu.
    Martuk koľko si toho vypil? A prvý krát si nafúkal koľko?
    Patrikxr3 0.23
    bodliak "nafukal som druhy krat 0.43 miligramov na liter vzduchu


    som si oprskal displej, vole, ze liter vzduchu.
    Patrikxr3 a chytili ma pre panelakom chel som preparkovať auto.
    Soňa K Papiere by Ti mali zobrať aspoň na 5 rokov a každý týždeň 10 diktátov zo slovenského jazyka.
    arizona
    miguel9991 V obidvoch prípadoch sa jedná o priestupok, keďže hranica trestného činu je 0,48 mg/l.Takze si nemohol dostať podmienku, keďže to nie je trestný čin. Pokuta je do 800 eur zákaz činnosti do 3 rokov. Už ti aj odoberu vodičské oprávnenie, Kedze dva krát v priebehu 5rokov si nafukal.
    Patrikxr3 ďakujem pekne za odpoved. s pozdravom
    Patrikxr3 Ešte by som mal takú otázku že ked mi zoberu vodičske opravnenie čo to znamená plne cele preskušanie budem robiť nanovo alebo ? nechapem
    miguel9991 Keď spravíš doskolovaci kurz v autoškole, zdravotnú, psychologickú prehliadku a aj psychiatra vo vzťahu k závislosti na alkohole, skúšku z odbornej spôsobilosti tak ti oprávnenie vrátia, ale samozrejme až keď ti skončí zákaz činnosti, čo ti udelia. Nemáš nárok na upustenie polky trestu zákazu činnosti.
      zbaliť

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak v čase odobratého VP, tak by šlo o trestný čin. Inak o priestupok, keďže bolo nafúkané menej ako promile, teda pokuta+zákaz činnosti bez možnosti predčasného vrátenia VP.
    Patrikxr3 VP som už mal vrátený. Pol roka cca

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    O sankciách pod jedným promile nerozhoduje súd, ale správny orgán polície. No dôsledky pre vinníka môžu byť rovnako nepríjemné. Polícia môže nariadiť preskúmanie zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti, ak vodič v priebehu jedného roka spácha tri závažné priestupky, za ktoré dostal pokutu viac než 60 eur.

    Zákon jasne prikazuje účastníkom nehody „zdržať sa požitia alkoholu alebo inej návykovej látky po nehode v čase, keď by to bolo na ujmu zistenia, či pred jazdou alebo počas jazdy požil alkohol alebo inú návykovú látku“. Ak tento príkaz poruší, hrozí mu pokuta od 300 do 1 300 eur a zákaz činnosti od jedného do piatich rokov.
    -------------------------------------
    § 91 ods. 4

    Ak je držiteľ vodičského oprávnenia ako vodič motorového vozidla dôvodne podozrivý z porušenia pravidiel cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo odmietnutím podrobiť sa vyšetreniu na ich zistenie, orgán Policajného zboru bez ďalšieho konania rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore psychiatria (ďalej len "psychiater"). Držiteľ vodičského oprávnenia je povinný podrobiť sa preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva do 30 dní od rozhodnutia. Ak psychiater nezistí závislosť od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva, orgán Policajného zboru bez ďalšieho konania rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u posudzujúceho psychológa.

    ZDROJ :
    Šak predsa internet...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miguel9991 Síce je pekne, ze citujes zo zákona, ale miesas tu jablká s hruškami
    buchač miguel9991 (Dnes 21:38) Síce je pekne, ze citujes zo zákona, ale miesas tu jablká s hruškami
    ====================
    Síce je pekne, že sa angažuješ...ale odpovedáš na neúplné zadanie otázky a vznikajú z toho solídne patoky.
    miguel9991 Neviem o com hovoríš, sa pýtal, že čo mu hrozí, na to som mu odpovedal.Tieto tvoje citácie zo zákona sú o ničom, podľa mňa ani nevieš aké sú to zákony, len si si niečo našiel na internete. Myslíš si, že sa všetkému rozumieš, ale radšej nepíš nič, ako písať sprostosti.
      zbaliť

    Dva krat po sebe pozitivny test na alkohol - aký ma čaka trest ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.