Zavrieť

Porady

Dá sa uplatniť 80% na PHM aj zo zahraničných dokladov?

Ahojte, podnikateľ uplatňuje náklady PHM do výšky 80%, nikde nemôžem nájsť či aj doklady zo zahraničia - PHM - môžem dať do nákladov do výšky 80%. Účtovníčka čo bola predo mnou to účtovala tak, že základ dane rozdelila na 80% a 20%(nedaňové) a zahran. DPH nechala celú na účte DPH na vrátenie zo zahraničia. Ak sa má DPH tiež rozdeliť, ako to je potom s vrátením dane zo zahraničia? Môžem požiadať sumu dane tiež len za tých 80%? Ďakujem za radu, nemám s tým totiž žiadne skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    No ja by som v pohode tých 80% uznala pokiaľ sa preukáže služobná cesta a oprávnenosť nákladu . S tým, že 20 % je nedaňových a celú zahraničnú dph by som dala ako nedaňovú .....DPH by som dala celú...tú ti môžu a nemusia vrátiť
    Krisstina A môže to tak byť? Náklad bude rozdelený na 80% a 20% a celú DPH 100% ako nedaňovú? – môžem o dph žiadať keď bude zaúčt. ako nedaňové? Ak áno - o vrátenie DPH požiadam teda v plnej výške, ak ju vrátia (v r. 2017), tak v budúcom roku to zaúčtujem na účet „378 - DPH na vrátenie“, ak nie tak na účet „501 – Nákup PHM“. Chápem to dobre?

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    dph zo zahraničia vrátia len ak je to viac ako 50 euro za rok, naviac dph z PHM väčšina krajín nevracia. Mne vrátili dph z PHM len Češi, aj to len z faktúr (čerpáme na routex kartu). Treba si zistiť, ktoré krajiny vracajú dph z PHM a za akých podmienok. Ja viem tak, že ak sa o vrátenie dph z EÚ nedá požiadať (lebo ju z daného nákladu nevracajú, alebo nedosahuje potrebnú výšku), tak má ísť dph na ten účet ako náklad. Dala by som z celej sumy 80% ako náklad a 20 % nedaňových.
    maska2 DPH zo zahraničia sa stáva daňovým nákladom až dňom jeho požiadania §19odst k bod 3, 4 - treba zvážiť podľa okolností

    Dá sa uplatniť 80% na PHM aj zo zahraničných dokladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.