Zavrieť

Porady

Zmena údajov konateľa - elektronicky?

Prosim vás, môžete mi poradiť aký je postup, keď potrebujem zmeniť údaje o konateľovi v Obchodnom registri, konkrétne:
* zmena priezviska
* zmena trvalého pobytu
(neviem, či treba aj podpisový vzor meniť, spoločenskú zmluvu atď..)
iné údaje o firme sa nemenia = sídlo ostáva nezmenené.
Ďakujem.
Rada by som to zrealizovala elektronicky, keďže už mám vybavený občiansky s čipom, ale neviem, čo presne a na čo nezabudnúť. ďakujem vopred za radu..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahoj. Ja som to skušala, tiež mam novy OP s novým trvalým bydliskom a elektronicky to vraj nepôjde. Teda pôjde, ale treba k tomu nejaku časovu pečiatku, a software Qsign ktorý je spoplatnený. Iba OP na to vraj nestačí.... Každopádne ak sa ti to podarí, rada sa dozviema ko.

    OPRAVA !

    Poces: Zmena udajov v ORSR - zmena bydliska konateľa, spoločníka:

    1. www.orsr.sk

    U mna formulár č. 8 - http://www.justice.gov.sk/eSluzby/_l...lates/FUZS.xsn

    Vpravo hore je tlačítko na kontrolu formuláru, treba si kontrolovať, a nasledne cez "Vygenerovať subor" ho vygenerovať a cez "spinku" ho uložiť do počítača.

    2. https://zep.disig.sk/


    Tu uploadnete postupne vaše dokumenty a prílohy a podpíšete do formátu .zep alebo .zepx. Pri podpisovaní treba mať nainštalovaný software Disig Web Signer 1.0.7 , ktorý ak nemáte, vyzve Vas samo, aby ste doinštalovali (ja som nemala, vyzvalo, nainštalovala som klikom na ponuknuty odkaz).
    Nasledne sa všetky dokumenty podpísali. XML formulár z orsr.sk išiel do formátu .zepx, PDF-ka ako čestné vyhlásenie o zmene a zakladateľská listina išli do formátu .zep. Pri podpisovaní musíte mať OP v čítačke samozrejme. Pozor pri podpisovaní pýta PIN, nie BOK.


    3. www.slovensko.sk
    Prihlásite sa ako navrhovateľ, u mna ako právnická osoba.
    Najdete službu Podanie návrhu na zápis a zmenu....

    https://www.slovensko.sk/sk/detail-s...lCode=OR_48033
    Vyberiete poskytovateľa, u mna Okresný súd Bratislava I.
    zobrazí sa vám taký "škaredý" formulárik s predvyplnenými udajmi o navrhovateľovi. Dopíšte čo treba a stlačíte "nahraj dokumenty".
    A to vyzerá ako priložený obrázok....
    Zakladateľskú listinu som pridala cez možnosť dole "Popis dalsieho dokumentu" a "Pridať nový", lebo na to tam nebola možnosť. Tých políčok je tam totiž viac, tie ktoré nevyužijete, máte krížiom odstrániť. Mne ostali tieto tri. Dáte "prehľad podania" a nasledne odoslať žiadosť. Do schránky mi prišlo potvrdenie o podaní a o prijatí žiadosti, v okamihu.


    Neviem či som to zvládla po administratívnej stránke, či mam spravne vyhlasenie, zakladateľsku listinu a formulár z orsr, ale takto sa postupuje po technickej stránke.


    snad vam to pomôže.
    Naposledy upravil zk24 : 11.08.16 at 07:30
    Prehľad podania.PNG  
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zk24 Budem pripisovať v prípade, že sa mi to vráti, a ako mi budu chodiť správy do schránky...
    zk24 Dnes zmena zapisana. Trvalo to 10 kalendarnych dni, z toho 3 dni sa cakalo na platbu a pridelenie sudcu. 16.8.bol prideleny sudca.
    laura.zilka Je treba mať všetky tie dokumenty - čestné vyhlásenie, zakladateľská listina a podpisový vzor overené notárom?
      zbaliť

    Zmena údajov konateľa - elektronicky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.